Çözüldü Rom Kurduktan Sonra Ortaya Çıkan Mobil Veri Sıkıntısı

muhammetteefee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHAMMET EFE
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 12.0.6 QJWMIXM stable
Telefon Modeli
Redmi Note 9S 128 GB curtana
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonum orijinal EEA romlu IMEI si Türkiye de kayıtlı olan (kaçak cihaz değil yani) bir cihazdı. Özellikle Android 11 güncellemesinden sonra telefon kafayı yiyince ben de eu rom yükledim. Fakat gün içerisinde ara ara mobil veride kopukluk oluyor sim kartın pinini girmemi istiyor sürekli. Yani sanki sim kartı çıkarıp takıyormuşum gibi yapıyor. Bu hatayı neden veriyor olabilir. Nasıl çözebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
  • 3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Konuda düzenlemeler yapıldı.

Farklı bir rom kurmayı deneyin öncelikle. Çözüm olmazsa başka yöntemlere bakarız.

Oyla:

muhammetteefee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHAMMET EFE
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
2
  • 3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz.
Gözümden kaçmış hocam kusura bakmayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuda düzenlemeler yapıldı.

Farklı bir rom kurmayı deneyin öncelikle. Çözüm olmazsa başka yöntemlere bakarız.
Tamamdır hocam öyle yapayım. Teşekkür ederim.

Oyla:

muhammetteefee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHAMMET EFE
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
2
Eu romun farklı bir versiyonunu yükledim. O olmayınca telefonun kendi orijinal romunu fastboot modla yükledim. Ama maalesef çözüm olmadı hiçbiri. Acaba sim kart yuvasında mı sıkıntı var diye aklımdan geçiriyorum ama rom yüklemeden önce hiç böyle bir şey olmamıştı. Farklı bir çözümü olabilir mi acaba. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Eu romun farklı bir versiyonunu yükledim. O olmayınca telefonun kendi orijinal romunu fastboot modla yükledim. Ama maalesef çözüm olmadı hiçbiri. Acaba sim kart yuvasında mı sıkıntı var diye aklımdan geçiriyorum ama rom yüklemeden önce hiç böyle bir şey olmamıştı. Farklı bir çözümü olabilir mi acaba. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
SIM kart tepsisini çıkartıp yeniden taktınız mı? Belki telefon bir yere çarptı veya elinizde hızlı hareket ederken SIM kartı cihazın içinde oynama yaptı. Çıkartıp yeniden takmayı deneyin.

Oyla:

muhammetteefee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHAMMET EFE
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
2
SIM kart tepsisini çıkartıp yeniden taktınız mı? Belki telefon bir yere çarptı veya elinizde hızlı hareket ederken SIM kartı cihazın içinde oynama yaptı. Çıkartıp yeniden takmayı deneyin.
Evet çok kez tak çıkar yaptım maalesef çözüm olmadı. Belki sim 1 yuvası bozulmuş olabilir diye az önce sim 2 yuvasına taktım. Umarım bu sefer çözüm olur. Bu da olmazsa artık servise gönderirim. Kesin bi çözümü yok gibi çünkü. İlginiz için çok teşekkür ederim. Hayırlı Bayramlar diliyorum size ve tüm MIUI Türkiye ailesine.

Oyla:

muhammetteefee

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHAMMET EFE
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
2
Saygı değer hocalarım. An itibariyle sim kart yuvasının bozulduğundan emin oldum. İki soru soracağım.
1- Servis bootloader kilidi açılmış olan cihazımı ücretsiz onarır mı. (Eu rom attıktan sonra fastboot ile gene orijinal romuna döndürdüm şuan orijinal rom yüklü cihazda)? Ücretli onarım yaparsa tahmini ne kadar ister?
2- Sim kart yuvası onarımı basit bir işlem mi, herhangi bir telefon tamircisi rahatlıkla yapabilir mi?
Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar diliyorum.

Oyla:

Firostr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Buğra
Cihazım
Mi 6
Konular
11
Saygı değer hocalarım. An itibariyle sim kart yuvasının bozulduğundan emin oldum. İki soru soracağım.
1- Servis bootloader kilidi açılmış olan cihazımı ücretsiz onarır mı. (Eu rom attıktan sonra fastboot ile gene orijinal romuna döndürdüm şuan orijinal rom yüklü cihazda)? Ücretli onarım yaparsa tahmini ne kadar ister?
2- Sim kart yuvası onarımı basit bir işlem mi, herhangi bir telefon tamircisi rahatlıkla yapabilir mi?
Bootloader kilidini kapadığında garanti dahilinde yapma şansları var. Ama sanırım farkedebiliyorlar. Yinede denemek lazım

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Stok roma dönmek değil de dönerken BL kilidini de kapatmak gerekiyor. Eğer isterlerse açtığını görebilirler ancak kullandıkları programların limiti yüzünden bakmıyorlar BL'si kilitliyse.

Yeniden stok rom atın Mi Flash ile ve atarken BL'yi kilitleyin. Cihazı aldığınızdaki yüklü olan romu kurun. Farklı bir stok rom kurarsanız BL'yi kontrol etmeyi düşünebilirler.

Oyla:
Üst Alt