Çözüldü Rom konusunda yardımınız gerekli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
Merhaba arkadaşlar.

Telefonuma 5-6 ay önce miui.eu beta rom yüklemiştim hala o var ama bir güncelleme yapmıştım şu an telefon çok kötü oldu ben de pro roma geçme kararı aldım.

Sorum şu elimde bilgisayarım yok, pro romu pc olmadan telefondaki verileri koruyarak yükleyebilir miyim? (Galeri, program, rehber vs)

Eu romu atarken twrp yüklemiştim bu silinmiş midir tekrar yüklemek gerekir mi?

Telefon rootlu değil robot gerekli mi?

Ve son olarak hangi işlem sırasında yapmam gerekiyor?

Herkese şimdiden teşekkürler :)

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Bilgisayar olmadan verileri yedekleyemezsiniz root gerekli robot işimizi gormuyor :) Twrp kontrol edin telefon kapalıyken ses acma ve güç tusuna uzun sure basin mi logosu geldiginde elinizi cekebilirsiniz mi recovery acılırsa twrp silinmiştir bastan yukleyin.

iyeser35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi
Konular
8
Bilgisayar olmadan verileri yedekleyemezsiniz root gerekli robot işimizi gormuyor :) Twrp kontrol edin telefon kapalıyken ses acma ve güç tusuna uzun sure basin mi logosu geldiginde elinizi cekebilirsiniz mi recovery acılırsa twrp silinmiştir bastan yukleyin.

Robot :D Peki hocam sağolun madem öyle internet cafede görcem işimi yapcak bi şey yok :/ Teşekkür ederim

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
internet kafeye gerek yok ya illa etrafında vardır ödünç al 15-20 dk full wipe yaparak kurmanı tavsiye ederim içindeki verileri yeekleme yapabilirsen rootlu programla yap ama ben ihtiyaç duymadıgım için diyorum komple wipe yap tüm seçenekleri işaretle sonra romu pcden telefona at flashla temiz kurulum olur

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hafıza kartın varsa kullanılabilir yoksa almanı tavsiye ederim çünkü bende Skorpi üstadımız gibi rom değiştirme hastalığına yakalanmış bir insanım ve tüm yedeklerim hafıza kartımda aynı zamanda romlarıda orda saklıyorum..

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Hafıza kartın varsa kullanılabilir yoksa almanı tavsiye ederim çünkü bende Skorpi üstadımız gibi rom değiştirme hastalığına yakalanmış bir insanım ve tüm yedeklerim hafıza kartımda aynı zamanda romlarıda orda saklıyorum..
hafıza kartı derken hocam xiaomi telefonlarda sdcard takılmıyor ki rom hastalıgı bende de var imei sıkıntısı yasadım duzeldikten sonra hastalık tedavisi alacagım :D

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
hafıza kartı derken hocam xiaomi telefonlarda sdcard takılmıyor ki rom hastalıgı bende de var imei sıkıntısı yasadım duzeldikten sonra hastalık tedavisi alacagım :D
Yapmayın hocam nasıl sd card girişi olmaz... Sim1 yuvasına sd card takıp sorunsuz kullanıyorum, isterseniz açıp bakın...

Fataldose

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergin
Cihazım
Mi 10T Pro
Meslek
Mobile Software
Konular
0
Eu romdan pro roma geçersin pcye gerek yok titanium backup ile yedek al. Full wipe yapmana gerek yok twrpden; wipe data, system, cache, dalvik cache silmen yeterli. Rom kurulunca yine titanium backup kurar uygulamaları olduğu gibi geri yüklersin.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SercanZyn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan ÖZYÜN
Cihazım
Mİ 5 PRO
Meslek
ELEKTRİK VE ELEKTRONİK
Konular
11
Yapmayın hocam nasıl sd card girişi olmaz... Sim1 yuvasına sd card takıp sorunsuz kullanıyorum, isterseniz açıp bakın...
nasıl ya ben bunca yıl kandırıldım mı telefonunuz nedir sanırım ameriganın ve ayfonun oyunlarına geldim

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
nasıl ya ben bunca yıl kandırıldım mı telefonunuz nedir sanırım ameriganın ve ayfonun oyunlarına geldim
Mi max 2 hocam, benimki orta sınıf giriş cihazlarından biri sizinki baya üst seviye...
Masa biraz dağınık kusura bakmayın...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt