Rehber Rom Geliştirme Nasıl Yapılır?

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Arama cevaplama derken konuyu biraz açabilirseniz, varsa bir de örnek ekran görüntüsü, yardımcı olmaya çalışırım

Güncel rom kullanıyorsanız zaten ayarı var hocam. Ayarlardan pil göstergesine bakın
Güncel rom da var biliyorum. Batarya performansından dolayı MiRoom 9.1.24 kullanıyorum şu an. Genel olarak memnunum ama pil rakamı dışarda oldumu daha rahat okuyabiliyorum.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Güncel rom da var biliyorum. Batarya performansından dolayı MiRoom 9.1.24 kullanıyorum şu an. Genel olarak memnunum ama pil rakamı dışarda oldumu daha rahat okuyabiliyorum.
Yöntemi var eklenebilir ama böyle TWRP flashlama veya uygulama kurma ile olacak birşey değil. Sistem dosyalarını Parçalayıp gerekli kodları uygulamanız gerekir. Yani şuan da güncel Romlarda olduğu için bunun için ayrı bir konu açmanın faydası olmaz diye düşünüyorum. Ama yapmak isterseniz elbette yardımcı olmaya çalışırım

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Yöntemi var eklenebilir ama böyle TWRP flashlama veya uygulama kurma ile olacak birşey değil. Sistem dosyalarını Parçalayıp gerekli kodları uygulamanız gerekir. Yani şuan da güncel Romlarda olduğu için bunun için ayrı bir konu açmanın faydası olmaz diye düşünüyorum. Ama yapmak isterseniz elbette yardımcı olmaya çalışırım
Düşünceniz için teşekkür ederim.
Aslında yapmak istediğim dediğiniz gibi, mevcut romun sistem dosyalarında o satırı değiştirmek ve romun tekrar telefona kurmak.
Ama çok uğraştırıcı bir şeyse de gerek yok. Zaten yeni sürümlerde mevcut.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Düşünceniz için teşekkür ederim.
Aslında yapmak istediğim dediğiniz gibi, mevcut romun sistem dosyalarında o satırı değiştirmek ve romun tekrar telefona kurmak.
Ama çok uğraştırıcı bir şeyse de gerek yok. Zaten yeni sürümlerde mevcut.
Rehber yukarda hocam yapabilirim diyorsanız konusunu açarım

Ya da size bir ipucu vereyim. Güncel Miroom içerisinden system/priv-app yolunda MiuiSystemuI.apk ve Settings.apk lari alıp Root Explorer ile sizinkilerle yer değiştirin ve izinlerini verin. Yukarıda videolu anlatım var bunun için. Ama yedek almayı unutmayın. Eski Versiyon kullanıyorsunuz uyum saglamayabilir

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Rehber yukarda hocam yapabilirim diyorsanız konusunu açarım

Ya da size bir ipucu vereyim. Güncel Miroom içerisinden system/priv-app yolunda MiuiSystemuI.apk ve Settings.apk lari alıp Root Explorer ile sizinkilerle yer değiştirin ve izinlerini verin. Yukarıda videolu anlatım var bunun için. Ama yedek almayı unutmayın. Eski Versiyon kullanıyorsunuz uyum saglamayabilir

Teşekkürler, biraz kurcalayayım bakalım. Öncelikle sizin verdiğiniz kaynakları inceleyeceğim.

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
üstad merhaba,
bir MiuiPro N port rom içinde gömülü olan kernel çıkarıp istediğimiz uyumlu (agni vb) kernel ekleme nasıl yapılır ne gibi sorunlar olabilir ve çözümü varmı?

zlatan_1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
10
Arama cevaplama derken konuyu biraz açabilirseniz, varsa bir de örnek ekran görüntüsü, yardımcı olmaya çalışırım

Güncel rom kullanıyorsanız zaten ayarı var hocam. Ayarlardan pil göstergesine bakın
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam bu şekilde cevaplama olmasın mesela sağa kaydırma gibi olsun.samsunglarda ki gibi örneğin.

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular