Soru Rom değiştirme hastalığı

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi.eu 11.0.7.0
Telefon Modeli
redmi note 8
Bootloader Kilidi
Açık
hocaları twrp den zırp pırt rom değiştirmenin ve ikide bir wipe yapmanın zararı varmı dır?

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
RN 11 Pro
Meslek
Eticaret Yönetimi
Konular
156
Günde 2 kez değiştirir iseniz romunuzun size verebileceği performansı asla ve kata anlayamazsınız. Beta ve temel sorunları olmayacak ise (hotspot, bluetooth vb. sorunları yoksa) bir romu randıman alıp telefon performansını oturtmak için EN AZ 1 HAFTA kullanmanız şart. Rom yüklemiş olmak için rom yüklemeyin. deneyimden ziyade size hem vakit kaybı, cihazınız için de gereksiz efor kaybı.

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
persist bozulmasına sebep olur, cihazınızın sensönleri bozulur, çalışmaz, yanlış çalışır. bunun için persist flaşlamanız ya da fastboot rom kurmanız gerekir bu da widevine L3 olmasına sebebiyet verir, bazen persist yüklemekte can sıkıcı olabiliyor çünkü fastboot rom kurunca ya da twrpden kurunca da düzelmeyebiliyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Günde 2 kez değiştirir iseniz romunuzun size verebileceği performansı asla ve kata anlayamazsınız. Beta ve temel sorunları olmayacak ise (hotspot, bluetooth vb. sorunları yoksa) bir romu randıman alıp telefon performansını oturtmak için EN AZ 1 HAFTA kullanmanız şart. Rom yüklemiş olmak için rom yüklemeyin. deneyimden ziyade size hem vakit kaybı, cihazınız için de gereksiz efor kaybı.
evet cihaz bilsigayardan ayrılmamış, twrpden çıkmamış oluyor hiç. o işlemlerden bıkıyor artık ve ısınıyor haliyle

Oyla:

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
persist bozulmasına sebep olur, cihazınızın sensönleri bozulur, çalışmaz, yanlış çalışır. bunun için persist flaşlamanız ya da fastboot rom kurmanız gerekir bu da widevine L3 olmasına sebebiyet verir, bazen persist yüklemekte can sıkıcı olabiliyor çünkü fastboot rom kurunca ya da twrpden kurunca da düzelmeyebiliyor.
Doğru.. Ama Çözülmeyecek bir sorun değil bence.. Ben belki de 10dan fazla kez yaşadım bu sorunu mi4 ile ancak terminal uygulaması üstünden komutlar ile 2 dk da düzelttim.. Ama Söylediğiniz gibi, ya düzelmezse ne olacak? Haklısınız hocam..

Oyla:
Üst Alt