Yardım Rom Bilgisi Olanlar Bakar Mı?

cuckolding

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco
Cihazım
Poco X3 NFC 128
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
13.0.4.0
Telefon Modeli
Poco x3 nfc
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar selam.

Ben poco x3 nfc cihazda. Habire rom değiştiriyorum deneme yanılma yapıyorum.

Eu, Global, Endonezya vs MIUI 13 hepsini kurdum fakat. Yeni bir bilgiye yabancı sitelerde ulaştım pek anlayamadım size sormak istedim.

AOSP rom falan yazmakta. Bu romları nerden indiririm fastboot olarak poco x3 nfc surya cihazım.

Ve bu AOSP rom dediği veya bu Roma benzer romlar ne kadar güvenli destek olabilecek var mı .

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
AOSP = Android Open Source Project : Android'in en saf hali üzerine inşa edilmiş romlardır. Bu romları kurduğunuzda telefonunuz Pixel cihazlara benzer. Genellikle MIUI romlara göre daha sadedir ve özelliği azdır. Az özellik demek de kağıt üzerinde daha hızlı ve daha performanslı olması demektir. Eğer cihazınız için AOSP rom iyi yapılmış ise bu özelliklere kavuşursunuz.

Fastboot üzerinden kurulmazlar, TWRP veya farklı bir custom recovery ile format data yaptıktan sonra kurmanız gerekir.

Oyla:

cuckolding

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco
Cihazım
Poco X3 NFC 128
Konular
16
AOSP = Android Open Source Project : Android'in en saf hali üzerine inşa edilmiş romlardır. Bu romları kurduğunuzda telefonunuz Pixel cihazlara benzer. Genellikle MIUI romlara göre daha sadedir ve özelliği azdır. Az özellik demek de kağıt üzerinde daha hızlı ve daha performanslı olması demektir. Eğer cihazınız için AOSP rom iyi yapılmış ise bu özelliklere kavuşursunuz.

Fastboot üzerinden kurulmazlar, TWRP veya farklı bir custom recovery ile format data yaptıktan sonra kurmanız gerekir.
Fastboot biliyorum sadece twrp hiç yapmadım :( o zaman ben heyecan aramayip MIUI ile devam ediyor 😅 fastboot mi flash da profesyonel oldum ancak twrp henüz başlamadım teşekkür ederim yorum için.

Peki diğer romlar nasıl? Yabancı forum sitelerinde mesela poco x3 nfc için anladığım kadarıyla el değmiş modifiye tarzı birşeyler yapılmış romlar var o güvenli midir sizce.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Fastboot biliyorum sadece twrp hiç yapmadım :( o zaman ben heyecan aramayip MIUI ile devam ediyor 😅 fastboot mi flash da profesyonel oldum ancak twrp henüz başlamadım teşekkür ederim yorum için.

Peki diğer romlar nasıl? Yabancı forum sitelerinde mesela poco x3 nfc için anladığım kadarıyla el değmiş modifiye tarzı birşeyler yapılmış romlar var o güvenli midir sizce.
eskiden cok fazla rom kurardım genelde " " xda forumdan bulurdum sizin cihazın romları da burada isterseniz deneyin ama brick gibi sorunlara karısmam

Oyla:

cuckolding

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Poco
Cihazım
Poco X3 NFC 128
Konular
16
eskiden cok fazla rom kurardım genelde " " xda forumdan bulurdum sizin cihazın romları da burada isterseniz deneyin ama brick gibi sorunlara karısmam
Reis oradakileri gördüm ama işte guvenilir mi acaba onda tereddütteyim. Normal MIUI rom gibi güvenilir mi yoksa. Bizim banka hesapları vs uçma riski var mı o romda
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Reis oradakileri gördüm ama işte guvenilir mi acaba onda tereddütteyim. Normal MIUI rom gibi güvenilir mi yoksa. Bizim banka hesapları vs uçma riski var mı o romda
Bide mi flashla mi kuruluyor farklı mı miflash ise yapacağım. Diğer yolları bilmiyorum

Son düzenleme:
Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bide mi flashla mi kuruluyor farklı mı miflash ise yapacağım. Diğer yolları bilmiyorum
fastboottan yüklenen gibi olmayacaktır da misal veriyorum fastboottan yüklenen romlarda var misal redmi note 8 pro da vardı sizin cihaza da çıkar mı bilmem ama zararlı yazılım koymak isteyen tüm romlara koyabilir ve düşüncem root olmadan o tür yetkileri almak çok zor android o kadar güvenlik güncellemesi yapıyor ben olacagını pek sanmıyorum

Oyla:

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Tvrp ile eu rom kurun bence hem stabil hemde daha özellikli.

Oyla:
Üst Alt