Çözüldü Rom atarken cihaz kapandı ve birdaha Açılmadı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

engin_dsgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
A8
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Yüklemeye çalışırken kapanan rom 14.0.2 global stable
Telefon Modeli
Redmi note 10 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Mi flasla Telefona rom atarken eror verdi fastboottan cıktığımda telefon bir daha açılmadı ne şarj olduguna dair bir şey ne titreşim güç tuşuyla fastboota felanda girmiyor recovery menüsü felan da hiç bir ibare yok kapandı ve öylece duruyor yardım edebilirmisiniz ?

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Buradaki ustaların teşhisine göre cihazın açılmasına karar verildiğini anladım.

Ancak öncelikle kendi yaşadığım sıkıntıyı yazayım ;

"Hanıma ait mi max telefonun şarj giriş yeri bozuldu. Yaşadığım yerde tamirci bulamadım. Burada kargo ücretleri çok yüksek... Telefonun ikinci el fiyatlarını sordum. İkinci el fiyatları bile kargo ücretinin altında idi. Bu sıkıntılarla uğraşmamak için, hanıma yeni telefon almak zorunda kaldım."

Bu konu başlığında sıkıntıya düşen arkadaşa fikir vermek adına kendi görüşümü belirtmem gerekirse;

Isıl işlemle kapak açılması, alet edevat gerektirecek bir işlemdir. Yetmedi, bu aletleri belli bir ısı derecesinde kullanmak konusunda tecrübe de gerekir. Bu tecrübe sizde olmadığına göre, kapağı şahsen açmanız hata olur.

Türkiye'de de kargo ücretleri epeyce yükseldi. Telefonunun "gönder - al" maliyeti + tamir bedeli yüksek çıkıyorsa, bulunduğunuz yerde tamir ettirmek daha mantıklıdır.

"gönder - al" maliyeti + tamir bedeli kabul edilebilir seviyede ise, kargo ile göndererek de tamir ettirilebilir.

Türkiye'de kurumsal iş yapan firmaların anlaşmalı olduğu kargolar var. Normal müşterinin 80 - 90 TL'ye gönderdiği bir paketi, kurumsal firmalar 20 TL gibi bir kargo ücreti ile hallediyorlar.

Yani tamircinin anlaşmalı olduğu kargo varsa, cihazın gönder - al ücretlerini tamirci öder. Siz de tamirciye toplamını ödersiniz.

Bir de hatırlatmak gerekirse; kargoda paketin kaybolması halinde, kargo firmaları ürünü tazmin etmiyorlar. Garantili gönderim için, ürünün faturasını ibraz etmek suretiyle kargoya vermek gerekmektedir. Geçmişte PTT kargo'da notebook'um kayboldu. Notebook'un o günkü bedeli 3 bin TL idi. Kayıp tazmini olarak bana 334 TL ödeme yapıldı.

Kargolarda kaybolma hiç olmuyor gibi bir şey... Ama yine de böyle bir ihtimal de var. En azından ben yaşadım.

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
H.kadioglu hocama katılıyorum bende kendisinden destek aldım ne kadar telefondan anlasakta bazen işin ehlinden yardım almak gerekiyor...

Oyla:

bir kullanıcı

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şerif
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Reisim telefoncuya versem ne kadar ücret çıkar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Youtube ye baktım dediğiniz gibi edl yapılıyor yapamaya çalışırken fazla masrafa girmek istemiyorum
kendinize güvenmiyorsanız telefoncuya verin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam bilinçlendiridiğiniz için teşekkür ederim yetkili hesapla edl yapilip stock rom atıldı sorun çözüldü
doğru ve tek senaryo buydu zaten geçmiş olsun. bu işlemi uzaktan bizde yapıyoruz da kapak açmayla ilgili kısımda sizden bir karşılık gelmedi.

Oyla:

engin_dsgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
A8
Konular
3
Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
aynen zaten 'malzemeniz varsa ve el becerinize güveniyorsanız bu işe kalkışın' diye uyarı verirdik size. Ama kusura bakmayın konunuz baltalandı. Gereksiz muhabbet limon sıkıldı. Sonuç önemlidir. cihaz çözülmüş. iyi forumlar..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Skorpi hocam bu konuyu yeni mesajlara kapatmanızı rica ediyorum. Zaten cihazda çözülmüş..

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt