Soru RN9S mi RN8 PRO mu?

• Konbuyu başlatan FrK
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 684

FrK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
yok
Konular
7
Arkadaşlar merhabalar. Daha önce hiç Xiaomi telefon kullanmadım. Yakında kaçak bir telefon almak istiyorum. İki cihaz arasında kararsız kaldım. Note 9S' in tasarımı çok güzel. Ram vs. açısından Note 8 Pro çok güzel. Yazılım vb. açıdan sizce hangisini almalıyım?

ramazan özkaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ramazan
Cihazım
Mİ A 3
Meslek
esnaf
Konular
48
Arkadaşlar merhabalar. Daha önce hiç Xiaomi telefon kullanmadım. Yakında kaçak bir telefon almak istiyorum. İki cihaz arasında kararsız kaldım. Note 9S' in tasarımı çok güzel. Ram vs. açısından Note 8 Pro çok güzel. Yazılım vb. açıdan sizce hangisini almalıyım?
Hocam güncel olan her zaman iyidir düşüncesinde 9s tercih edilir

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: FrK

Dreary

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
8
Kesinlikle 8 pro. 9s te bir ton yazılımsal sorun var ve çok can sıkıyor. Emin olun bu kadar kullanıcısı varken 8 pro guncelleme almayı kolay kolay kesemez gönül rahatlığıyla al.

• Beğen

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Note 9S. RN8P'nin yazılım işleri sıkıntılı. Rom işine girmek isterseniz zaten daha kısıtlı ve yüklerken cihazı çökertme riski çok daha fazla.

Ayrıca 720G yeni kullanılmaya başlanan bir işlemci. G90T ilk çıktığında da tonla sorunu vardı, güncellemelerle düzeldi. 720G'de güncellemelerle düzelir. İleride çok daha iyi bir duruma gelecektir, daha çok memnun eder.

• Beğen

Şresyon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Samsung Note 8
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
Buyrun :D

• Beğen

ramazan özkaya

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ramazan
Cihazım
Mİ A 3
Meslek
esnaf
Konular
48
Aynen hocam

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FrK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Faruk
Cihazım
yok
Konular
7
Ne hikmetse bu konu çok açılıyor.
Bence bu iki telefon karşılaştırılamaz bile. Biri MTK diğeri sanpdragon. Yani elma ile armut.
Rn8pro için rom bile üretmiyor kimse çünkü brick olunca geri dönüşü çok zor. Bir tane romu var oda ücretli ve parayı yatırmak bile bir dert.
Yav Xiaomi sitesinde kampanya açtılar rn8 pro için. Yetkili hesap sorununun düzeltilmesi için. Xiaomi bile kabul etmedi. Bunun üzerine bütün custom rom çalışmaları durduruldu.
Yetkili hesap olmadan geri dönüş çok zor yetkili hesap bulmakta zor. Yani telefon brick olunca kargo ile gönderecen garantisi olmadığı için servise de veremezsin. Bu sitede onbinlerce kişi var sadece birinde var. Parayla bile alamazsınız.
Benim rom root işlerim olmaz alıp kaderime razı olurum diyorsan rn8 pro al. Ama MTK işlemciler biraz sıkıntılıdır bir yıl geçip kağnıya dönebilir ve roota mecbur kalabilirsiniz.
İşlemcileri itibariyle rn8pro ve rn9s aynı klasmanda değil.
Rn9 için tek kronik sorun birlikte gelen global romun diğer bütün global romlar gibi kısıtlı olması. Kayıtsız alacağın için garanti derdine düşmeden rom yükler onunda halledersin.
Ama benim tavsiyem fazla fiyat farkı olmayan note 10 lite ye yönelmen.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. RN9S alacağım gibi duruyor. Note 10 Lite ile arasında 700 TL fark var ve buda çok fazla olabilecek bir fark. Tekrar teşekkür ederim.

Üst Alt