Soru Rn8pro 8 gb ram modeli hakkında sorum var ?

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
160
Bu cihazı(8gb ram halini) almayı düşünüyorum ama fabrikasyon çin romunda geliyor ben bunu rahatlık ile global roma alabilir miyiim ve herhangi bir aksamında çalışmama olur mu kamera vb gibi.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Redmi Note 8 Pro yerine Note 9S veya Note 9 Pro öneririm hocam. 8 gb Ram olması cihazı arşa çıkartmayacak. Aynı fiyatta Note 9 Pro'nun 6/128'liği bulunabiliyor.

Sorunuza gelecek olursak:
Genel olarak sorun çıkartmaz ama global yerine Hindistan romunu kurmanız daha iyi olur sanki. Bazı modellerin Çin cihazlarında Global rom sıkıntı çıkartabiliyor. Veya AOSP rom kurarsınız, hiçbir sorununuz olmaz.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Bu cihazı(8gb ram halini) almayı düşünüyorum ama fabrikasyon çin romunda geliyor ben bunu rahatlık ile global roma alabilir miyiim ve herhangi bir aksamında çalışmama olur mu kamera vb gibi.
Global olanı alınır hocam uzun süre kullandım sıfır sıkıntı bir iki şakası oldu aşması basitti boot kilidi kilitli brick bile olsa kendiniz kurtarabiliyorsunuz fiyatına göre en Uygun ve en sağlam cihazı Xiaominin 8gb ram modeli her ne kadar fiyat aralığı yüzünden tutulmamış olsa da düzgün kullanımda bir çok cihazdan daha uzun süre dayanır ama başta belirtmek isterim.
Rom root vs uğraşiniz varsa benim gibi size Uygun bir cihaz değil kullanım için derseniz taş gibi cihaz tasviye ederim

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
160
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Redmi Note 8 Pro yerine Note 9S veya Note 9 Pro öneririm hocam. 8 gb Ram olması cihazı arşa çıkartmayacak. Aynı fiyatta Note 9 Pro'nun 6/128'liği bulunabiliyor.

Genel olarak sorun çıkartmaz ama global yerine Hindistan romunu kurmanız daha iyi olur sanki. Bazı modellerin Çin cihazlarında Global rom sıkıntı çıkartabiliyor. Veya AOSP rom kurarsınız, hiçbir sorununuz olmaz.
Evet düşünceleriniz güzel ama dediğiniz cihazlarda stabilite bir tık düşük ve Note 9 pro da kronik sorunlar var.Dediginiz iki cihazda ghost sreen yüksek ihtimal.Ben yurtdışı alacağından ilerde sorun çıkmasını istemiyorum ama buda bir gerçek var telefonların LCD panelleri biraz şans işi.Ve Note 9 pro ile 8 pro arasında fark yok derecede az
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Global olanı alınır hocam uzun süre kullandım sıfır sıkıntı bir iki şakası oldu aşması basitti boot kilidi kilitli brick bile olsa kendiniz kurtarabiliyorsunuz fiyatına göre en Uygun ve en sağlam cihazı Xiaominin 8gb ram modeli her ne kadar fiyat aralığı yüzünden tutulmamış olsa da düzgün kullanımda bir çok cihazdan daha uzun süre dayanır ama başta belirtmek isterim.
Rom root vs uğraşiniz varsa benim gibi size Uygun bir cihaz değil kullanım için derseniz taş gibi cihaz tasviye ederim
Bu Redmi Note 8 pro 8 GB ramlı hali fabrika çıkışlı global yok çin olaraktir.Sonradan kilit açılarak global yükleniyor benimde düşüncem global geçirince sorun ve çalışmayan aksam yaşar mıyım.Evet dediğiniz gibi rom değiştirme gibi uğraşlarım olmadigindan stabil olması beni çok mutlu ediyor ve taş gibi cihaz

Ve ek olarak işlemcileri farklı evet ama puan olrak 8 pro önde

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-19-00-12-43-230_com.opera.browser.jpg
    Screenshot_2021-06-19-00-12-43-230_com.opera.browser.jpg
    282,6 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Evet düşünceleriniz güzel ama dediğiniz cihazlarda stabilite bir tık düşük ve Note 9 pro da kronik sorunlar var.Dediginiz iki cihazda ghost sreen yüksek ihtimal.Ben yurtdışı alacağından ilerde sorun çıkmasını istemiyorum ama buda bir gerçek var telefonların LCD panelleri biraz şans işi.Ve Note 9 pro ile 8 pro arasında fark yok derecede az

Ve ek olarak işlemcileri farklı evet ama puan olrak 8 pro önde
Hocam, işlemci olarak Note 9 Pro çok daha iyidir. Antutu puanı çok önemsiz bir şey. Bakacaksanız en başta nm değerine bakın. G90T 12 nm iken SD720G 8 nm (düşük olan daha az ısınır, daha az güç tüketir). Ki tek olay en yüksek puanı almak değil, işlemci içindeki diğer birimlerin de iyi olmasıdır. SD işlemcilerde diğer işlemci birimleri daha iyi (görüntü işleme birimi, video kayıt birimi vs.), bu da bu iki cihazda daha iyi kullanım deneyimi edinmenizi sağlar. Note 8 Pro kötü değil ama özellikle Note 9 Pro daha iyi.

Note 9 serisinde kronik bir ekran sorunu yok. En fazla sensör sorunu vardır, o da tüm Redmi modellerinde olan bir durum.

Note 9S ve Note 9 Pro almanız çok daha mantıklı. Bu yönde şiddetle tavsiye ederim ama sizin seçiminiz her şey. :)

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
160
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam, işlemci olarak Note 9 Pro çok daha iyidir. Antutu puanı çok önemsiz bir şey. Bakacaksanız en başta nm değerine bakın. G90T 12 nm iken SD720G 8 nm (düşük olan daha az ısınır, daha az güç tüketir). Ki tek olay en yüksek puanı almak değil, işlemci içindeki diğer birimlerin de iyi olmasıdır. SD işlemcilerde diğer işlemci birimleri daha iyi (görüntü işleme birimi, video kayıt birimi vs.), bu da bu iki cihazda daha iyi kullanım deneyimi edinmenizi sağlar. Note 8 Pro kötü değil ama özellikle Note 9 Pro daha iyi.

Note 9 serisinde kronik bir ekran sorunu yok. En fazla sensör sorunu vardır, o da tüm Redmi modellerinde olan bir durum.

Note 9S ve Note 9 Pro almanız çok daha mantıklı. Bu yönde şiddetle tavsiye ederim ama sizin seçiminiz her şey. :)
Note 9 pro benim içinde olumlu ama duyduklarım ve gördüklerim şunlar kamera toz alma sorunu var ,ghost screen pro versiyonda sadece bu iki olumsuz olayları duydum.Ama evet fikirleriniz değerli ben çok ayrıntı bilmediğimden sizlerin düşünceleri değerleridir .Çok teşekkürler bilgiler için birde snapdragon işlemcilerde IMEI silinme sorunu çok oluyormuş bunu nasıl değerlendiriyorsunuz rn8 pro da hard reset atsam dahi silinmiyor mediteak işlemciden kaybı düşünüyorum

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Note 9 pro benim içinde olumlu ama duyduklarım ve gördüklerim şunlar kamera toz alma sorunu var ,ghost screen pro versiyonda sadece bu iki olumsuz olayları duydum.Ama evet fikirleriniz değerli ben çok ayrıntı bilmediğimden sizlerin düşünceleri değerleridir .Çok teşekkürler bilgiler için birde snapdragon işlemcilerde IMEI silinme sorunu çok oluyormuş bunu nasıl değerlendiriyorsunuz rn8 pro da hard reset atsam dahi silinmiyor mediteak işlemciden kaybı düşünüyorum
Kamera tozlanma sorunu ilk seride vardı, sonra düzeltildi (ilk seri Note 8'lerde de vardı bu). Hayalet ekran sorununu hiç duymadım Note 9 Pro'da, varsa bile kronik değildir. Zira Note 8 Pro'da hayalet ekran sorunu yaşayanlar da var ama kronik değil.

Note 8'de cihazın içinden sıfırlama yapsan da gitmiyor IMEI. Eski cihazlarda öyle bir durum varmış ama Note 8 ve sonrasında yok galiba. Zaten sıfırlamayı TWRP üzerinden yapıyoruz biz, TWRP üzerinden yapılan sıfırlamada gitmiyor. Mi Flash ile rom atarken de gitmiyor. Gitmesi için baya uğramak gerekiyor. :D Ki. TWRP üzerinden EFS yedeğini alırsanız sorun kalmaz. IMEI silinirse geri yüklersiniz ve düzelir.

Note 8 Pro da çok kolay brick oluyor hocam. Haberiniz olsun. :)

Erhan5561

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
24
redmi note9s note9pro almayı düşünmeyin çöküyo işlemci yanıyo elimde bir tane odurumda cihaz var

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Ben olsam sanırım note 8 pro alırdım yine açıkçası bu zamana kadar kullandığım en iyi telefon diyebilirim iphoneda kullanmış biri olarak stabilite ya da herhangi bir sorun yaşamadım. Ama eğer rom root işlerinde acemi iseniz ve yapmak istiyorsanız biraz riskli brick olmaya çok meyilli bir telefon gerçi artık bununda çözümü var yetkili hesaba gerek kalmıyor ama bunları bilerek alın telefonu :)

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
320
Note9pro ara telefon ve performans olarak malesef note8prodan bir tık düşük. Yazılımsal olarak malesef hala note8pro diğerine göre daha stabil. Isınma sorunu note8pro da yok, soğutma sistemi daha iyi. Cihaz kalınlığı olarak note8pro daha kibar. Note9pro da Çin beta desteği bildiğim kadarıyla yok. Dolayısıyla eu beta desteğide yok. Note8pro da, çin beta desteği var, ki iki cihaz arası kamera farkı da yok.. Bu sebeple direkt Note10pro ya yönelin. Tabi imei durumunu göze almalısınız. Şuan için buda bir sorun olduğuna göre, Pocof2pro gibi cihazlara bakabilirsiniz.

Üst Alt