Yardım RN8P Rom Yazınca Sistem Çökmesi

mallda4411

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
RN8P
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Endonezya 12.5.6.0
Telefon Modeli
Redmi Note 8 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Elimde RGGIDXM yani Endonezya rom yüklü 12.5.6.0 olan bir RN8P var. Ben buna custom rom yüklemek istiyorum ancak şimdiye kadar denediğim 3 romda da sürekli olarak sistem çökmesi yaşıyorum. Sistem çökmesinden kasıtım bootloop değil. Telefon açıkken system çöküyor kapat yada bekle uyarısı yiyorum sürekli zaten cihazın pek romu yok A14 yüklemek istiyorum lakin hep aynı durum yaşanıyor. Yüklemeyi başlarda bilmiyordum eski bir lenovo kullanıcıyım ve onda 2020 senesi itibariyle keyfim istedikçe twrpde rom yüklerdim. Xiaomi bu konuda biraz garip bir firma olduğu için halen tam olarak anlayabilmiş değilim lakin bulent872 hocamın kendisine teşekkür ederim yardımıyla EvoX denemesi yaptım sorunsuzdu yine system çökene ve telefon kendini kapatana kadar evoxden cherishosa geçtim onda kapanma olmuyordu ancak yine aynı sorundan müzdaribim. İlk denemelerimde firmware kurmuyordum çünkü kurmam gerektiğini bilmiyordum. Artık rom istiyorsa kuruyorum twrp üzerinden yinede çökme sorunu oluyor. Bu system çökmesi neden olur? Nasıl aşabilirim? H.kadioglu mümkünse hocam sizden cevap alabilirsem makbule geçer. Cihazda şuan fastboot resmi rom kurulu twrp yok ama kurmak 5 dakikamı almayacaktır.

merayemirhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
24
elixir crdroid evoX ve cherios denedim hepsinde aynı durumu yaşadım stock romda sorun yok customa geçince system sürekli çöktü bildirimi atıyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
çok garip bende araştırıyorum birşey bulursam yardım ederim hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam hangi recovery kullanıyorsunuz

Son düzenleme:
Oyla:

mallda4411

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
RN8P
Konular
4

hocam hangi recovery kullanıyorsunuz

Bu recoveryi işledikten sonra eğer değişim isterse onu recoveryliyorum pbrp kurunca dosyalar şifreleniyor onu çözersem farklı twrp ile yüklemeyi denemiş olacağım

Oyla:

merayemirhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
24

Bu recoveryi işledikten sonra eğer değişim isterse onu recoveryliyorum pbrp kurunca dosyalar şifreleniyor onu çözersem farklı twrp ile yüklemeyi denemiş olacağım
Direk orange fox deneyin bence twrp de çok hata almıştım ben

Oyla:
Üst Alt