Soru (RN8) VoWifi ile uçak modunda SMS alımı veya gönderimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Cihazın destek sıkıntısı var hocam. Xiaomi cihazlarının hepsinde uçak modunda SMS göndermeye çalıştığında SMS gönderebilmek için uçak modunu kapatın uyarısı veriyor zaten. Bu uyarı Samsung da yok Apple de yok huaweiyi bilmiyorum. Ama Turkcell gibi firmaların düzgün hizmet vermek amacıyla bir politikasi varmış. Markalar altyapısını paylaşıyor turkcell de o cihaz gurubu için destek veriyor. Vodafone yi bilmiyorum ne şekilde çalışıyor. TT mobil de farklı değil Casper servisinde cihaz beklerken görmüştüm turktelekom ekibi x20 için wowifi testi yapıyorlardı.daha ürün piyasada yokken. Kendileri ellerinde test ediyorlardı çok iyi cihaz falan diye bir baktım cihaza bir de elimdeki Oneplus 7 Pro ya. Gösterdim cihazı dediler elindeki cihaz dandik gülümsedim özelliklerini gösterince bir şey söylemeden çekip gittiler.

GM1910 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bir önceki mesajlarımda yazdım. Hocamızın bir tanesi TT'de Redmi Note 8 ile VoWifi'yı sms konusunda da rahatça kullanıyor. Hocamızın telefonu da benimki gibi yurtdışı cihazıydı hatırladığım kadarıyla. Yurtdışında bilinmeyen bir marka da olsa direkt kullanılıyor bu özellikler, bizde niye özel olarak uğraşmaları gerekiyorsa... Sonuç olarak her şey operatörlerde hocam destekli cihaz için özelliği vermemede diretiyorlarsa. Bu işin içinde işgüzarlık olma ihtimali var.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sonuç olarak gönderim ve alım yapamıyorum. Konu kilitlenebilir. Daha fazla bir çözüm yolu çıkmıyor karşımıza cihaz veya operatör değişimi dışında.

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Açıkçası sms benim için pek önemli değil bundan önce poco f2 pro da oneos rom kullanıyordum onda sms gelmiyordu. eu stabile geçtiğimde geldiğini farkettim. yıl olmuş 2021 hala şebeke sorunları yaşayıpta vowifi ile uğraşmak zorunda kalıyoruz asıl saçmalık burda bence :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt