Çözüldü RN8 - Revenge A11 Rom sonrası servis yok hatası-DÜZELDİ

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
Aynı durum başıma gelmişti.Bazı aosp romlara geçerken bu sorunlar oluyor.Nedenç aosp romların port olduğundan dolayı.O yüzden miui romu hariç diğer romları flashlamadan önce mutlaka bir kere olsun imei yedeği alınması lazım yoksa böyle sıkıntılar olabiliyor.Yeni bir imei attırın.Daha sonra aosp rom atmak isterseniz ilk önce imei yedeği alın sonra atın.
İmeiler yerinde duruyor. TR cihazi. Aynı sorun RN3 zamanında da oluyordu. miFlash ile global rom yükleyince duzeliyordu.

Bir çözümü yok galiba. Bu durumda cihaz servislik oldu. Fırsat bulunca Evofon'a yollayayim.

Numan2094

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Poco x3 pro ;)
Konular
29
İmeiler yerinde duruyor. TR cihazi. Aynı sorun RN3 zamanında da oluyordu. miFlash ile global rom yükleyince duzeliyordu.

Bir çözümü yok galiba. Bu durumda cihaz servislik oldu. Fırsat bulunca Evofon'a yollayayim.
Hocam zaten imeiler duruyor bunda bir sorun yok.Aynısı benimde başıma geldi.Sonuç : Aospların port rom olması

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
Hocam zaten imeiler duruyor bunda bir sorun yok.Aynısı benimde başıma geldi.Sonuç : Aospların port rom olması
Peki siz nasıl çözdünüz? Servis dışında bir çözüm var mıdır?
İmei atmak dediğiniz kaçak cihazlara atılan gibi imei atılması mi?

joker80

Why so seriously?
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Red mi note 10
Konular
6
Hiç başıma gelmedi o kadar rom yukledim port dahi olsa. Geçmiş olsun. Rr yi de iki defa yükledim ben. Böyle bir durum yaşamadım.
Sim-ag ayarlarını kurcaladiniz mi ?

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
Hiç başıma gelmedi o kadar rom yukledim port dahi olsa. Geçmiş olsun. Rr yi de iki defa yükledim ben. Böyle bir durum yaşamadım.
Sim-ag ayarlarını kurcaladiniz mi ?
Selamlar,
RR romunda değil, Revenge romunda oluştu sanırım. Rom'dan dolayı bir hata oldu diye düşündüm. Normal EU'yu yükledim sorun devam etti.
Aslında TWRP üzerinden sistem-data yedeği almıştım, ondan yükleyip dönecektim fakat hata verdi ve ne yaptıysam yüklemedi.
RN3Pro zamanlarında böyle sorunlar olsa da MiFlash ile temiz Global yüklemesi yapınca normale dönüyordu. RN8'de bunu yaptığım halde normale dönmemesine şaşırdım.
Şimdi evdeki eski bir telefonu görüşmeler, gelen sms'ler için kenarda tutup RN8'i tablet gibi kullanıyorum.
Sorunun ne olduğunu çözene kadar böyle devam edecek. Eğer CGN dosyaları silindiği için ise internetteki çözümleri yapmayı denerim. Bu da olmazsa Evofon'a yollamak son çarem.

brahindul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Servise henüz göndermeyin, Revenge Os kuranlarda oluşan normal bir bug bu. Revenge os a11 yükleyip, sonra direk a10'a döndüğünüzde böyle sorun ortaya çıkıyor. Revenge Os'i tekrar yükleyin, sonra başka bir a11 rom yükleyin, örneğin arrow 11 veya caf R, sonra a10'a dönebilirsiniz. Yanlış anlamadıysam sorununuz bu.

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
Servise henüz göndermeyin, Revenge Os kuranlarda oluşan normal bir bug bu. Revenge os a11 yükleyip, sonra direk a10'a döndüğünüzde böyle sorun ortaya çıkıyor. Revenge Os'i tekrar yükleyin, sonra başka bir a11 rom yükleyin, örneğin arrow 11 veya caf R, sonra a10'a dönebilirsiniz. Yanlış anlamadıysam sorununuz bu.
Selamlar,
Yüklediğim Revenge OS Android 11'miş. Ben buna hiç dikkat etmedim. çünkü isminde vs. geçmiyor. Sorun yükleyince başladı, fakat sonrasında TWRP ile eu rom, MiFlash ile global rom yükledim düzelmedi.
Siz bu durumda, tekrar revenge 11 os yüklememi, sonrasında başka bir android 11 rom yüklememi, en sonunda da Android 10 olan (eu veya global dahil sanırım) rom yükleyince düzeleceğini yazmışsınız.
Kaybedecek bir şeyim yok, akşam deneyebilirim ancak. Bakalım ne olacak...
Yes~~

Edit: Aklıma takılan bir şey var. siz Revenge 11 rom yükleyip dönünce bu sorun oluyor demişsiniz. Bende ise Revenge 11 rom yüklediğim anda, bu rom içindeyken olmuştu zaten. Hatta bu durumu romdaki bir hata olarak görüp eu'ya döndüm ama düzelmedi...

brahindul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Selamlar,
Yüklediğim Revenge OS Android 11'miş. Ben buna hiç dikkat etmedim. çünkü isminde vs. geçmiyor. Sorun yükleyince başladı, fakat sonrasında TWRP ile eu rom, MiFlash ile global rom yükledim düzelmedi.
Siz bu durumda, tekrar revenge 11 os yüklememi, sonrasında başka bir android 11 rom yüklememi, en sonunda da Android 10 olan (eu veya global dahil sanırım) rom yükleyince düzeleceğini yazmışsınız.
Kaybedecek bir şeyim yok, akşam deneyebilirim ancak. Bakalım ne olacak...
Yes~~

Edit: Aklıma takılan bir şey var. siz Revenge 11 rom yükleyip dönünce bu sorun oluyor demişsiniz. Bende ise Revenge 11 rom yüklediğim anda, bu rom içindeyken olmuştu zaten. Hatta bu durumu romdaki bir hata olarak görüp eu'ya döndüm ama düzelmedi...
evet, doğru anlamışsınız. önce revenge os 11, sonra başka bir android 11 aosp rom, sonra herhangi bir android 10 rom. her kurulumdan sonra, diğer romu kurmadan önce bir kez telefonu sisteme boot etmeniz gerekiyor olabilir.

hocam, ben bu sıkıntıyı revenge os'un paylaşıldığı grupta gördüm, kendim revenge os kullanmadım ve bu sebeple bu sıkıntıyı yaşamadım. sorunun çözümünü tarif eden kişi ise oradaki developerlardan biriydi, ve birçok kişi bunu yaparak sorununun çözüldüğünü yazmıştı. dediğiniz gibi kaybedecek bir şey yok, denemekten zarar gelmez. ben sorununuzun çözüleceğine inanıyorum.

isoomail

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
RedmiNote8
Meslek
Reklamcı
Konular
4
evet, doğru anlamışsınız. önce revenge os 11, sonra başka bir android 11 aosp rom, sonra herhangi bir android 10 rom. her kurulumdan sonra, diğer romu kurmadan önce bir kez telefonu sisteme boot etmeniz gerekiyor olabilir.

hocam, ben bu sıkıntıyı revenge os'un paylaşıldığı grupta gördüm, kendim revenge os kullanmadım ve bu sebeple bu sıkıntıyı yaşamadım. sorunun çözümünü tarif eden kişi ise oradaki developerlardan biriydi, ve birçok kişi bunu yaparak sorununun çözüldüğünü yazmıştı. dediğiniz gibi kaybedecek bir şey yok, denemekten zarar gelmez. ben sorununuzun çözüleceğine inanıyorum.
Çok çok sağolasın.
Daha revenge A11'i yüklediğimde bile hat geldi. Forumda okuduğun gibi Revenge A11 romu bir şekilde hata vermesine sebep oluyormuş. Belki de güncelleme ile farklı bir yapıya büründürüp A10 romlarında hattın görünmemesini sağlıyordu.
Her neyse, sonrasında Arrow A11 romu yükledim, denedim yine hat var. Sonra RR A10 romu yükledim, sorun yok. Sonra yine EU romu yükledim ve sorunsuz kullanıyorum. Revenge romunda Açık açık A11 romu olduğu yazmıyor. İncelemeden, eski zamanların hatrına yükledim. A11 olduğuna dikkat etseydim baştan yüklemezdim zaten.
Neredeyse CGN, EFS dosyası düzenleme vs. gibi işlere kalkışacaktım. Bir yerden okunan şeyin burada benim işime yaraması "ne güzel, iyi ki forum var" duygusu yarattı clap~~

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
12
Çok çok sağolasın.
Daha revenge A11'i yüklediğimde bile hat geldi. Forumda okuduğun gibi Revenge A11 romu bir şekilde hata vermesine sebep oluyormuş. Belki de güncelleme ile farklı bir yapıya büründürüp A10 romlarında hattın görünmemesini sağlıyordu.
Her neyse, sonrasında Arrow A11 romu yükledim, denedim yine hat var. Sonra RR A10 romu yükledim, sorun yok. Sonra yine EU romu yükledim ve sorunsuz kullanıyorum. Revenge romunda Açık açık A11 romu olduğu yazmıyor. İncelemeden, eski zamanların hatrına yükledim. A11 olduğuna dikkat etseydim baştan yüklemezdim zaten.
Neredeyse CGN, EFS dosyası düzenleme vs. gibi işlere kalkışacaktım. Bir yerden okunan şeyin burada benim işime yaraması "ne güzel, iyi ki forum var" duygusu yarattı clap~~
Allah sevdiği kuluna eşeğini kaybettirir sonra da buldururmuş hocam :)
Geçmiş olsun...

Üst Alt