Yardım RN6 Aşırı ısınma ve kasma

meantony

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
15
Redmi Note 6 Pro telefonumda pubg mobile oynarken gfx tool ile ayarları aşırı düşüğe alıp grafik stilini de en kötü görüntüyü veren ayar olan "yumuşak" (soft)a alıyorum. Çözünürlüğü de en düşükte kılmama rağmen herşey en düşükte 60 fps seçeneği ile aşırı ısınma ve ilk oyundan sonra daha çok donma yaşıyorum. 1 maçtan sonra telefon 45 dereceyi geçiyor. Aynı telefonu kullanıp da bu oyunu çok akıcı bir şekilde ısınma donma yapmadan oynayan var mı? Rom önermeyin çünkü neredeyse piyasadaki tüm romları denedim. Rom ile alakası yok. Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-29-16-20-24-874_eu.tsoml.graphicssettings.png
    Screenshot_2020-08-29-16-20-24-874_eu.tsoml.graphicssettings.png
    182 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2020-08-29-16-20-27-721_eu.tsoml.graphicssettings.png
    Screenshot_2020-08-29-16-20-27-721_eu.tsoml.graphicssettings.png
    189,5 KB · Görüntüleme: 12

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Yaz aylarında olduğumuz için cihazın ısınması gayet doğal. Isınma sorumu yeni mi çıktı yoksa var olan devam mı ediyor ? Gfx toplu silip aşağıdaki konuyu uygulayıp dener misiniz ?

meantony

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
15
Yaz aylarında olduğumuz için cihazın ısınması gayet doğal. Isınma sorumu yeni mi çıktı yoksa var olan devam mı ediyor ? Gfx toplu silip aşağıdaki konuyu uygulayıp dener misiniz ?
Yaz aylarında olduğumuz için mi 1 maç yaptıktan sonra telefon patlayacak derecede ısınıyor hocam? Ben 1 maç içinde ne kadar ısındığını ve kastığını belirtmişim siz nasıl yaz aylarına bağlıyorsunuz? Isınma sorunu ise 5-6 aydır mevcut.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Yaz aylarında olduğumuz için mi 1 maç yaptıktan sonra telefon patlayacak derecede ısınıyor hocam? Ben 1 maç içinde ne kadar ısındığını ve kastığını belirtmişim siz nasıl yaz aylarına bağlıyorsunuz?
Hocam hava sıcaksa daha fazla ısınır yük altında. Gayet normal bir şey, kışın cihazınızda yapacağınız bur maçta daha az ısınacaktır. Ortamdaki ısı akışından ötürü. Çok ısınıyor diyorsanız forumdaki bazı arkadaşlar gibi Pc fan soğutucusunu ara kobralarında modifiye yapıp telefona entegre edin.

meantony

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
15
Hocam hava sıcaksa daha fazla ısınır yük altında. Gayet normal bir şey, kışın cihazınızda yapacağınız bur maçta daha az ısınacaktır. Ortamdaki ısı akışından ötürü. Çok ısınıyor diyorsanız forumdaki bazı arkadaşlar gibi Pc fan soğutucusunu ara kobralarında modifiye yapıp telefona entegre edin.
Ya hocam 5 dakika oynuyorum sadece 5 dakika?? 5 dakikada 45-50 dereceyi görmesi normal diyorsunuz? Kışın da aynı sorun mevcut.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Eyüp Batuhan hocam neden ısıtıyorsunuz arkadaşın telefonunu? Teessüf ediyorum sizi, arkadaş siteminde son derece haklı :D

meantony 40-45 derece Note 6'da Pubg oynanırken çok aşırı bir sıcaklık değil. Sonuç olarak orta-alt segmenetteki bir cihaz. Beklentinizi yüksek tutmayın. Yine de GFX tool kullanmadan, cihazınız için önerilen ayarlarda tekrar bir dener misiniz?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Ya hocam 5 dakika oynuyorum sadece 5 dakika?? 5 dakikada 45-50 dereceyi görmesi normal diyorsunuz? Kışın da aynı sorun mevcut.
Hocam orta seviye bir cihaz, performans testi yapar mısınız ?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Forum Kurallarımız Gereği;

1.2. Yeni Konu Açmadan Önce Arama Yapın : Aklınıza takılan bir soru varsa büyük ihtimalle sizden önce birileri sormuştur. Arama yapmadan yeni konu açmayın.

meantony

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
15
Eyüp Batuhan hocam neden ısıtıyorsunuz arkadaşın telefonunu? Teessüf ediyorum sizi, arkadaş siteminde son derece haklı :D

meantony 40-45 derece Note 6'da Pubg oynanırken çok aşırı bir sıcaklık değil. Sonuç olarak orta-alt segmenetteki bir cihaz. Beklentinizi yüksek tutmayın. Yine de GFX tool kullanmadan, cihazınız için önerilen ayarlarda tekrar bir dener misiniz?
40-45 dereceyi tahmin olarak dedim ben. Gerçeğini bilmiyorum muhtemelen yanlış tahmin ettim ama 5 dakikalık oyun süresi sonrası elimi kameranın üstüne koyunca çok çok aşırı bir sıcaklık hissediyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam orta seviye bir cihaz, performans testi yapar mısınız ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-29-20-31-57-674_skynet.cputhrottlingtest.png
    Screenshot_2020-08-29-20-31-57-674_skynet.cputhrottlingtest.png
    167,8 KB · Görüntüleme: 7

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
40-45 dereceyi tahmin olarak dedim ben. Gerçeğini bilmiyorum muhtemelen yanlış tahmin ettim ama 5 dakikalık oyun süresi sonrası elimi kameranın üstüne koyunca çok çok aşırı bir sıcaklık hissediyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:
Hocam cihaz ölmüş gibi stabil performans adına. Tıpkı dediğiniz gibi aynı Pubg performansına benzer şekilde. Size önerim Pixel romlar birlikte Kernel kullanmanız. talhacker hocamın konularında mevcut, göz atmanızı tavsiye ederim.

Üst Alt