Soru Ritim bozukluğu takibi...

sisinasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan bilgin
Cihazım
mi band 2
Konular
6
Merhabalar, mi band 5 ile aritmi yani ritim bozukluğu takip edilebilir mi? Okurken zaten nabzı sayıyor. Sayerken düzensiz atım gördüğünde uyarabilir? Yada biz bunu manuel olarak görebilir miyiz? Kalp atışını ekranda görebilir miyiz?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Özellikle öyle bir işlevi yok ancak ölçüm aralığını dakikada bir yapıp ekrandan kendiniz takip edebilirsiniz. Ana ekranda gösterir.

sisinasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan bilgin
Cihazım
mi band 2
Konular
6
Mi band 2 kullanırken manuel ölçüm seçeneği vardı ve atımları gösteriyordu. Ancak mi band 5 kullanmaya başlayınca arayüzde değişti. Sadece ekranda daha önce ölçülen değerleri gösteriyor. Manuel ölçüm fonksiyonu bulunmuyor. Saat ekranındaki görümtü ise gerçek atımı göstermiyor. Hazır görüntü olarak geliyor.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Mi band 2 kullanırken manuel ölçüm seçeneği vardı ve atımları gösteriyordu. Ancak mi band 5 kullanmaya başlayınca arayüzde değişti. Sadece ekranda daha önce ölçülen değerleri gösteriyor. Manuel ölçüm fonksiyonu bulunmuyor. Saat ekranındaki görümtü ise gerçek atımı göstermiyor. Hazır görüntü olarak geliyor.

Band 5 de manuel ölçüm mevcut, arayüzden ilgili menüye girip ölçebilirsiniz. Ayrıca otomatik takip açık olduğunda da belirlenen aralıklarda ölçüyor ve em son ölçülen değeri ana ekranda gösteriyor. Tabi kullanılan saat yüzüde fark edecektir, çünkü bazı yüzlerde kalp atışı ana ekranda gösterilmiyor. Örneğin benim kullandığım yüzde sadece büyük bir saat, adım ve şarj seviyesi bulunuyor. Kalp atışını görmek yada ölçmek istersem arayüzden ilgili menüye girip görebiliyorum.

sisinasi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hakan bilgin
Cihazım
mi band 2
Konular
6
Çok özür diliyorum. Saat üzerinde gözüküyor benim kastım uygulama (mi fit) üzerinde gözükmediği... Yazdıklarım uygulama üzerinden erişim ile ilgiliydi. Bunu açıkça belirtmemişim. Çok özür diliyorum. Saat üzerinden yapılan ölçümlerde de kalp atışını gösteren ekran sabit bir ekran. Nabız ne olursa olsun görüntü hızı değişmiyor.

Üst Alt