Yardım Resmi note 9 3 GB ram

hiromen35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kahraman
Cihazım
Redmi note 9
Konular
8
Arkadaşlar cihazım resmi note 9 64 GB hafızalı 3 GB ram modeli. Bütçem yoktu aldık pişman olduk. Kamera da çok takılma normal arayüz çok takılma herşey kapalı yüzde ,70 ram tüketimi, zaten pubg tüm ayarları yapmama rağmen oynatmıyor kasmadan. Oyunu geçtim normal arayüz kasmasini nasıl dusurebilirim. Geliştirici seçeneklerden animasyonları 0.5 yapili bu arada ?

Erenarius

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
20
Arkadaşlar cihazım resmi note 9 64 GB hafızalı 3 GB ram modeli. Bütçem yoktu aldık pişman olduk. Kamera da çok takılma normal arayüz çok takılma herşey kapalı yüzde ,70 ram tüketimi, zaten pubg tüm ayarları yapmama rağmen oynatmıyor kasmadan. Oyunu geçtim normal arayüz kasmasini nasıl dusurebilirim. Geliştirici seçeneklerden animasyonları 0.5 yapili bu arada ?
Açıkçası, kendi cihazim 2 gb rama sahip. Telefon kapanip acildimi bi 30sn kendine gelmiyor. Arayuzde kasma yasamiyorum. Sadece oyunlarda. Ancak benim ram dusuk cihaz optimize etmis olabilir. Bilemedim simdi sizinkini hocam :) animasyonu dusurdukce daha hizli geliyor bana o onemli değil bence .

Redmi 8A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hiromen35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kahraman
Cihazım
Redmi note 9
Konular
8
Açıkçası, kendi cihazim 2 gb rama sahip. Telefon kapanip acildimi bi 30sn kendine gelmiyor. Arayuzde kasma yasamiyorum. Sadece oyunlarda. Ancak benim ram dusuk cihaz optimize etmis olabilir. Bilemedim simdi sizinkini hocam :) animasyonu dusurdukce daha hizli geliyor bana o onemli değil bence .

Telefonu sifirlayinca yağ gibi akıyor. Uygulama yüklüyor iki gün kullanınca tekrar kasıyor

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Hocam miui rom arayüzü bence aşırı hantal ondan dolayı düşük ram'e sahip cihazlar aosp rom yüklerse daha iyi performans alacağını düşünüyorum şahsen benim 6gb ram olduğu halde aosp rom ile daha iyi performans alıyorum.

Erenarius

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 10s
Konular
20
Telefonu sifirlayinca yağ gibi akıyor. Uygulama yüklüyor iki gün kullanınca tekrar kasıyor
Haklısınız ben belirli aralıklarla format atarım bazen fena kasıyor hocam. Böyle durumlarda temizleyici kullanıyorum önce tani hep işe yaramıyor ancak çoğu durumda sistemi hafifletiyor. Yani rom da sıkıntılı olabilir

hiromen35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kahraman
Cihazım
Redmi note 9
Konular
8
Hocam miui rom arayüzü bence aşırı hantal ondan dolayı düşük ram'e sahip cihazlar aosp rom yüklerse daha iyi performans alacağını düşünüyorum şahsen benim 6gb ram olduğu halde aosp rom ile daha iyi performans alıyorum.
Bu rom yüklemek için pc lazimmi. Telefondan hallederim miyim

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Hocam eğer telefonunuzun bootloader kilidi açıksa twrp yüklü ise ordan flash işlemi ile halledebilirsiniz kendi telefonunuzun konularında mevcuttur araştırıp rahatlıkla halledebilirsiniz. (Bu dediklerim için pc şart eğer kilit açık değilse ve twrp yüklü değilse)

hiromen35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kahraman
Cihazım
Redmi note 9
Konular
8
Hocam eğer telefonunuzun bootloader kilidi açıksa twrp yüklü ise ordan flash işlemi ile halledebilirsiniz kendi telefonunuzun konularında mevcuttur araştırıp rahatlıkla halledebilirsiniz. (Bu dediklerim için pc şart eğer kilit açık değilse ve twrp yüklü değilse)
Teşekkür ederim hocam. Peki başka bir çözümu varmı

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Teşekkür ederim hocam. Peki başka bir çözümu varmı
Hocam rica ederim aosp romlar custom olarak geçtiği için mi flash ile bilgisayardan flashlama olmuyor sadece twrp ile flash işlemi uygulanıp format data yapılıyor en son olarak. Başka bir öneri sunamam kesin olarak çözüm bence rom değiştirmek iyi ve dikkatli araştırma yapın forumda bilgi alırsınız.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu sadece ram ile alakalı değil işlemcinin mediatek olması gpunun zayıf olması veya emmc 5.1 gibi eskimiş bi depolama standartı kullanması artık orta seviye cihazlar snapdragon 700 serisi ve ufs 2.2 kullanıyolar.
özetle cihazınız giriş seviye ve yapabilceğiniz şey ya o cihazdan kurtulmak yada teker teker deneyerek stabil bi aosp rom bularak idare etmek

Kendim şahsen note 6 pro kullanıyorum cihazım için 30 çeşit aosp rom vardır ama düzgün çalışan akıcı stabil rom sayısı 3-4 tanedir.

Üst Alt