Yardım Rehberde Kişilerin 3-4 Tane Görünme Sorunu

• Konbuyu başlatan Fsmm
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 28
  • Görüntüleme 19K

Fsmm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fuat
Cihazım
Xiomi a2 lite
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
8.1
Telefon Modeli
Mi A2 lite 64 gb
Bootloader Kilidi
Kapalı
İyi günler.1 hafta önce kvk lı mi a2lite 64gb model cihaz aldım. rehberimigmailden .vcf dosyası olarak yeni telefonuma yükledim.te olan arama tuşundaki menüde bulunan rehberim whatsapp ve duo proğramlarını kurunca rehberimdeki kişiler 3-4 tane ayrı ayrı görünmeye başladı.tek tek silmeme rağmen tekrar geliyoru. Normalde rehberde ki kişinin etiketinin içinde tel numarası -mail -whatsapp- duo vs . tek olarak görünür ancak bu telefonda herbiri için arı ayrı kişi olarak göstermekte ne olur yardımcı olun

Fsmm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fuat
Cihazım
Xiomi a2 lite
Konular
1
Evet bu proğramda kurulu kullanıyorum şuan .
ancak whataspp veya duo proğramlarına giriş yapınca anında kişiler 3-4 e çıkıyor. Özelden yazarmısın başka bir ayar falan yaptınmı

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim mevcut ekte
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Rehberinizin sürekli yenilenen ve her hangi bir şekilde kayıp olmasının önüne geçilebilmesi için tanımlı google e-postanızla senkronize hale getirilmesi bir çok sorunu ortadan kaldıracağı gibi yeni bir telefon aldım, telefonum sıfırlandı, sorun çıktı rehberim kayboldu gibi endişelerinizi de ortadan kaldıracaktır.

Ayrıca, Sim Kart içinde kişi kayıtlarını tutmayınız, çünkü sim kart içinde tutulan kayıtlarda ad-soyad alınana ayrılan karakter sayısı sınırlıdır.
Çoğumuz Sim Kart değişikliğini de yılda 1 kez yenilediğimiz için bilgi transferi sıkıntısı yaşayabiliyoruz.

Bunların dışında rehber alanında çoklu kayıt olmaması için Kişiler, Üç Nokta, Ayarlar, Kişi Listelerini Ayarla ekranına girdiğinizde Tüm Kişiler'i seçmek yerine Rehberiniz hangi e-posta da ise sadece o'nu seçmelisiniz, ya da Rehberiniz Mi Hesabı içinde ise sadece Mi Hesabını seçmelisiniz..
Bunların dışında ya ayarlar içinden ya da dışarıdan yükleyeceğiniz bir uygulama ile en az ayda bir kere rehberinizi dışardaki bir ortama(Bilgisayar ya da SD Kart) transfer etmenizde yarar var.(Her türlü kayba karşı)

Unutmayın ki Rehber Kayıtları ihmal edilecek bir kayıt değildir.(Özellikle iş nedeniyle ya da sosyal nedenlerle kayıt sayısı çok olanlar için)

Oyla:

Ootso

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hadi
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
0
Merhaba,

Aynı sorun bende de mevcut. Bundan önce kullandığım android telefonlarda basit bir ayar olurdu, "Görüntülenecek Kişiler". Buradan hangi hesapların "Telefon" menüsünde görüntüleneceği seçiyordum. Örneğin, Google, SIM1, SIM2, Telefon, WhatsApp gibi seçenekler olurdu, bunlardan sadece Google hesabımı seçtiğimde "Telefon" menüsünde sadece Gmail de kayıtlı kişiler görünürdü. Bu telefonda o özelliği bulamadım, bence sorun bundan kaynaklanıyor. Şu anda gmail hesabımda "Yinelenen Kişiler" sekmesinde 0 kayıt görünmesine rağmen, "Telefon" menüsünde her kayıt 2 defa görüntüleniyor. Bu kişileri incelediğimde bir kayıt içinde sadece telefon numarası, diğer kayıt içinde hem telefon numarası hem de WhatsApp için sesli arama, görüntülü arama ve mesaj kayıtları bulunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğim "Görüntülenecek Kişiler" sekmesi normalde hem "Telefon" menüsünde hem de "Kişiler" menüsünde olurdu ancak bu telefonda sadece "Kişiler" menüsünde bu ayar var. Burada sadece Gmail hesabımdaki kişileri görüntüle olarak seçtiğimde kayıtlar bir defa görünüyor ancak burada yaptığım değişiklik "Telefon" menüsünü etkilemiyor. "Kişiler" menüsünde her kayıt bir defa görüntülenmesine rağmen "Telefon" sekmesinde hem Gmail hem de WhatsApp kişileri ayrı ayrı görüntüleniyor. Çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler..

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Bütün android one cihazların çilesi bu. :(

Oyla:

efrasyab

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Orkun
Cihazım
Xiaomi Mi A2 Li
Konular
0
Merhaba,

Aynı sorun bende de mevcut. Bundan önce kullandığım android telefonlarda basit bir ayar olurdu, "Görüntülenecek Kişiler". Buradan hangi hesapların "Telefon" menüsünde görüntüleneceği seçiyordum. Örneğin, Google, SIM1, SIM2, Telefon, WhatsApp gibi seçenekler olurdu, bunlardan sadece Google hesabımı seçtiğimde "Telefon" menüsünde sadece Gmail de kayıtlı kişiler görünürdü. Bu telefonda o özelliği bulamadım, bence sorun bundan kaynaklanıyor. Şu anda gmail hesabımda "Yinelenen Kişiler" sekmesinde 0 kayıt görünmesine rağmen, "Telefon" menüsünde her kayıt 2 defa görüntüleniyor. Bu kişileri incelediğimde bir kayıt içinde sadece telefon numarası, diğer kayıt içinde hem telefon numarası hem de WhatsApp için sesli arama, görüntülü arama ve mesaj kayıtları bulunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğim "Görüntülenecek Kişiler" sekmesi normalde hem "Telefon" menüsünde hem de "Kişiler" menüsünde olurdu ancak bu telefonda sadece "Kişiler" menüsünde bu ayar var. Burada sadece Gmail hesabımdaki kişileri görüntüle olarak seçtiğimde kayıtlar bir defa görünüyor ancak burada yaptığım değişiklik "Telefon" menüsünü etkilemiyor. "Kişiler" menüsünde her kayıt bir defa görüntülenmesine rağmen "Telefon" sekmesinde hem Gmail hem de WhatsApp kişileri ayrı ayrı görüntüleniyor. Çözüm bulan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler..
Hocam hala cozum bulunmadi mi ?

Oyla:

mtanhu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
murat
Cihazım
mia2lite
Konular
1
Herkese merhaba. İlk defa android telefon kullanıyorum. Mia2lite modelini aldım.
Benim rehber de çift, 3 bazı kişileri 4 kişi olarak görüyorum. Ayarlarına vs. baktım ama halen çözemedim. Sildiklerim de geri geliyor:)
Burdakileri okuyorum ama henüz bir çözüm bulmuş değilim.

Oyla:

foreversev

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mi a2 lite
Konular
0
Aynı sorun bende de devam ediyor telefonu kirasim geliyor ne yaptıysam.olmuyor. WhatsApp kişiler senk kapatiyotum hah tamam oldu diyorum kendi kendine tekrar açılıyor. Ve sonra rehber yeniden ciftlemis yapmadığım şey kalmadı ama olmuyor. Benden satılık temiz hiç ciziği olmayan mi a2 lite garantili alalı 2 ay oldu başka android alacağım. Çözüm satmak arkadaşlar ya da yazılım hatası...alan olursa 1000 tl verebilirim. Cihaz mavi renkli siyah kılıf da var

Son düzenleme:
Oyla:

mtanhu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
murat
Cihazım
mia2lite
Konular
1
merhaba, ben sorunu çözdüm. benim 2 adet gmail hesabım bulunuyor. hali ile 2 gmail hesabımdaki rehberi telefon kullanıyor. ben 1 gmail hesabımın rehber senkronizasyonunu iptal ettim ve sorun çözüldü. ama bazı kişiler çift görünüyordu, birleştirici bir app kullandım o da çözüldü.
öncelikle eposta hesabınızda 1'den fazla eposta kullanıyorsanız birinin rehber senkronizasyonunu iptal edin.

Oyla:
Üst Alt