Yardım rehberde isim değiştirememe

fenygs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
mi 5
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 10
Telefon Modeli
mi5
Bootloader Kilidi
Açık
2 yıldır mi5 kullanıyorum. hala çözülemeyen sıkıcı bir sorun var.

mesela rehberde kayıtlı birinin ismini degistiriyorum. sonra çıkıp tekrar baktığımda rehberde ayni isim. kişiyi düzelte girince değiştirdiğim isim. ama çıkınca aynısı.

ve telefon kapat ac falan duzelmiyor bir turlu. ben de o kişiyi silip tekrar kaydediyorum sıfırdan.

su an miui 10 dayım.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Hiç sıfırdan temiz kurulum yaptınız mı hocam bende MIUI10 kullanıyorum hiç rastlamadım bahsettiğiniz soruna. Veya kayıtlı kişinin hem google hesabınızda hem mi hesabınızda kaydı var ise bundan dolayı da olabilir. Örneğin Google ve Mi hesabınızdaki tüm kişilerin yedeğini alıp daha sonrasında tüm kişileri silip aldığınız yedekten içe aktar yöntemi ile sadece google hesabınıza alırsanız otomatik senkronizasyon ile düzenleme yaptığınızda hem kişilerde hemde google kişi yedeğinizde anında kaydedilmiş olur.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bende da aynı sorun vardı, rehberim daha önce Windows Phone kullandığım için hotmail adresimde kayıtlı idi, sonrasında androide geçince rehberimi gmail hesabıma taşıdım ve hotmail hesabımı da telefondaki mail uygulamasında kullanıyorum... Senin bahsetmiş olduğun gibi kişileri düzenlememe rağmen hotmail hesabımda kayıtlı haliyle tekrar geri geliyordu...

Hotmail hesabımdaki bütün kişileri sildim ve kişiler ayarlarından sadece gmail hesabımdaki kişileri göster seçeneğini uyguladım ve düzeldi. Umarım anlatabilmişimdir...

Oyla:

exelans

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
Redmi 4x
Konular
11
Bendede aynisi oluyordu, soyle cozum buldum, kisinin ismini degistirip tamam dedikten sonra tekrar ayni kisiyi duzenle secenegine girince alt kisimda ayir secenegine tiklayip kaydedip cikinca son kaydettigim isim kaliyor rehberde..

Oyla:

fenygs

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
mi 5
Konular
2
herbirinize ayrı teşekkür ediyorum. dediğiniz gibi benim de tahminim farklı hesaplar üzerinde olduğu için senkronize sorunu var.

ayrıca evet ayır deyince sorun düzeliyor bazen ama her zaman o da ise yaramıyor.

dediğiniz gibi sıfırdan rehbere ayar çekmek mantıklı

Oyla:

hoksi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
orbeyi
Cihazım
samsung 2 star
Konular
4
yahu vallahi delireceğim biri yardım etsin.Yanlış yazdığım kişileri düzeltiyorum yanlış hali geri geliyor siliyor geri yüklüyorum yine aynı haliyle geliyor yok mu bunun bir yolu yordamı

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
yahu vallahi delireceğim biri yardım etsin.Yanlış yazdığım kişileri düzeltiyorum yanlış hali geri geliyor siliyor geri yüklüyorum yine aynı haliyle geliyor yok mu bunun bir yolu yordamı
Konu içerisinde yazılanları okudunuz mu?

Oyla:

hoksi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
orbeyi
Cihazım
samsung 2 star
Konular
4
Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Telefonunuzun eşitleme ayarının açık olduğundan emin olun.
Rehberinizde tanımlı gmail hesabına bilgisayar üzerinden giriş yapınız.
Ve gelen menüde sağ üstte bulunan ve bir çok uygulamayı barındıran simgesel menüyü açınız, menü içerisinde KİŞİLER butonunu tıklayınız.
Açılan alanda telefonunuzda kayıtlı olan tüm kişiler mevcut olacaktır.
Düzenlemek istediğiniz kişiyi arayıp ekrana getiriniz ve gerekli değişiklikleri yapınız.

Ardından da telefonunuzda ilgili kişiyi bularak kontrol ediniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca, rehberde referans olarak gösterilen başka e-posta adresleri var ise onlardan sadece birisini kullanın.
Ya da hem Sim Kart, hem telefon ve hem de e-posta ayarlı ise sadece birini kullanın.
Şahsen sadece gmail olarak kalmasında yarar var.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt