Rehber sorunu

memus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
5
selam daha önce sordum fakat yardım edebilen çıkmadı tekrar konu açmayı düşündüm
telefonum galaxy s3 i9305 2gb ram li olan yurtdışı 4g li olan model 
bunun için sürekli miui rom güncelleniyor ve kitkat sürümüne geçtiğinden beri tr dil de iken rehberde dolaşırken sağ kısımdaki alfabede hızlı geçiş için o harfinden sonra z harfine kadar ilerlemiyor yani hızlı aşağı çekerken o harfinde kalıyor, sistem dili ingilizceye çevirdiğimde sorun yok 
sanıyorum tr dil yada sistemin tr dil dosyasını çalıştırmasında bir sorun var çok can sıkıcı ve rehber çok olunca sıkıntı veriyor bu olayı nasıl çözebilirim bir yol gösterecek varmıdır şimdiden teşekkür ederim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: Rehber sorunu

memus pid=10170 dateline=1412001817' Alıntı:
selam daha önce sordum fakat yardım edebilen çıkmadı tekrar konu açmayı düşündüm
telefonum galaxy s3 i9305 2gb ram li olan yurtdışı 4g li olan model 
bunun için sürekli miui rom güncelleniyor ve kitkat sürümüne geçtiğinden beri tr dil de iken rehberde dolaşırken sağ kısımdaki alfabede hızlı geçiş için o harfinden sonra z harfine kadar ilerlemiyor yani hızlı aşağı çekerken o harfinde kalıyor, sistem dili ingilizceye çevirdiğimde sorun yok 
sanıyorum tr dil yada sistemin tr dil dosyasını çalıştırmasında bir sorun var çok can sıkıcı ve rehber çok olunca sıkıntı veriyor bu olayı nasıl çözebilirim bir yol gösterecek varmıdır şimdiden teşekkür ederim

Hocam tam olarak sorunuza cevap olmayacak biliyorum fakat ben neredeyse hiç rehber bölümünü kullanmıyorum... Tuş takımı ile t9 araması yapmak çok daha kolay geliyor...

Oyla:

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Çeviri dosyaları ile ilgili bir hata olabilir. 
Rom ile ilgili problem olabilir, cihazınız için çıkan üç rom da port. 
En son kullandığım 4.8.29 sürümü dahil hiç böyle bir sorun yaşamadım.

Not : Yaklaşık bir aydır gayrı resmi V5 çevirileri güncellenmiyor, resmi V6 çevirileri bir süre sonra miui romlarına dahil edilecek.

Oyla:

memus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
5
Cvp: Rehber sorunu

Teşekkürler ilginize inşallah v6 yeni sürümlerde düzelmiş olur 
t9 la haklısın fakat biraz alışkanlık olayı yan alfabe barı sanki çok daha pratik alışmak lazım ölümcül bir problem değil ama insan takılıyor

Teşekkürler ilginize inşallah v6 yeni sürümlerde düzelmiş olur 
t9 la haklısın fakat biraz alışkanlık olayı yan alfabe barı sanki çok daha pratik alışmak lazım ölümcül bir problem değil ama insan takılıyor

Oyla:
Üst Alt