Yardım Rehber düzenleme ve miCould yedekleme sorunu

WanDoGa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
M
Cihazım
xiaomi redmi no
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
and. 9 miui 11
Telefon Modeli
xiaomi redmi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Rehber ve senkronizasyon sorunları
2019-12-13 09:52:20
16 0

Google üzerinden rehber kullanımını senkronizasyon sorunları ve silinmelerden dolayı artık kullanamıyorum tiksindim. Google amca bu işi düzgünce çözemedi gitti.

1. sorum:
Telefon üzerinde rehber kullanımı daha stabil ve hızlı çalışıyor tek sorun yedek alma kısmı. Yeni geçtiğim xiaomi telefonuma kayıtları aktardım. (3500kayıt ) Telefon içersinde mi hesabında kayıtları görüyorum. Mi Buluta rehberi yüklemeyi başaramadım. Telefonda miCould ayarları altında kişilerin senkronizasyon kısmı yok. Neden yok nasıl açılır bulamadım yardımcı olur musunuz? Dolayısı ile web arayüzünde rehber yedeği bomboş gözüküyor. miCould içinde elle kişi ekledim telefon ile senkronize olmuyor.

2. sorum:
Telefon üzerinden rehberde ki çiftlenmiş kişiler nasıl birleştiriliyor. Bu özellik desteklenmiyor sanırım.

3. sorum:
MyPhoneExplorer ile telefon üzerinde rehberde kişi silmesine izin vermiyor. Nasıl izin verebilirim.

4.sorum
Android 2 den beri android telefon kullanıyorum ama google amca bu işi bir doğru düzgün yapamadı gitti. Gmail altında online rehber mevcut fakat ciddi senkronizasyon problemleri mevcut birbirleri arasında silinen ve kaybolan çok fazla telefon numarası olduktan sonra artık tiksindim kullanmaya elim varmıyor. Bir telefonun en önemli özelliği rehberi ama Google bu işi önemsemiyor. 3. parti adam gibi bir yazılım varsa para verip almaya bile razıyım. Pc düzenleme veya apk olarak öneri programınız varmı?

Teşekkürler.
Telefon: xiaomi redmi note 8 pro (3500 üstü kayıt) miui 11
PC yazılımı: Şuan MyPhoneExplorer kullanıyorum ama çok başarılı değil. Xiaomi izin vermiyor

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Yıllardır gerek Windows Phone sisteminde ve gerekse android sisteminde kişilerin senkronizasyonu ile ilgili bir problem yaşamadım.
Tabi ki bu başkalarının yaşamayacağı anlamına da gelmiyor.
Kanaatimce;
Senkronizasyon veya rehber görüntülemede sorunların olması büyük ölçüde kişisel olarak yapılan hatalı ayarlardan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.
Diyelim ki rehber içerisine hem mi cloud hem de google ile ilişkili rehber tanıtımı yapılmış olsun, bu durumda her ikisinde tanımlı olan kişi ekrana gelecektir ve tabi ki aynı kişiden iki kayıt görünecektir.
Genellikle rehber ayarlarında hesaplardan gerekenin seçilmesi yerine TÜMÜ seçeneğini aktif ettiklerinden dolayı bu sorun ortaya çıkıyor.
Oysa rehberde tanımlı tek bir hesap olmalı.

Oyla:

WanDoGa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
M
Cihazım
xiaomi redmi no
Konular
1
Cevabınız için teşekkürler...

Android telefonları v2 den beri kullanıyorum. Birden fazla hesapta kayıt tutup istediğin herhangi bir hesabı görünür hale getirebilirliğini diğer hesapları arama ile veya ihtiyaç dahilinde açıp kullanıldığını biliyorum, Yine bu konuda Xiaomi dışında diğer markalarda tüm hesaplar açık /görünür olsa dahi aynı isimli kişileri tek göstererek diğer kayıtları gizleme özelliği mevcut. Buraya kadar herşey güzel fakat;

Gmail üzerinden rehberi kullandığımda anlık senk. ve tlf internet bağlantısı açık olduğu halde her iki taraftada silinen veya yeni eklenen kişiler anlık olarak senkronizasyon olmuyor. Gmailden kişi ekliyorsun 1 gün sonra bile telefona gelmiyor. Telefondan elle senkronizasyon yapıyorsun, eklenen kişiyi siliyor. Kısaca benim sorunum google amcaya bu iş için güvenemiyorum. Alternatif arıyorum.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Cevabınız için teşekkürler...

Android telefonları v2 den beri kullanıyorum. Birden fazla hesapta kayıt tutup istediğin herhangi bir hesabı görünür hale getirebilirliğini diğer hesapları arama ile veya ihtiyaç dahilinde açıp kullanıldığını biliyorum, Yine bu konuda Xiaomi dışında diğer markalarda tüm hesaplar açık /görünür olsa dahi aynı isimli kişileri tek göstererek diğer kayıtları gizleme özelliği mevcut. Buraya kadar herşey güzel fakat;

Gmail üzerinden rehberi kullandığımda anlık senk. ve tlf internet bağlantısı açık olduğu halde her iki taraftada silinen veya yeni eklenen kişiler anlık olarak senkronizasyon olmuyor. Gmailden kişi ekliyorsun 1 gün sonra bile telefona gelmiyor. Telefondan elle senkronizasyon yapıyorsun, eklenen kişiyi siliyor. Kısaca benim sorunum google amcaya bu iş için güvenemiyorum. Alternatif arıyorum.
Acaba senkronizasyonu(eşitleme) Wifi bağlantısı açık olduğu zaman gibi bir şarta bağlamış olabilir misiniz?

Oyla:

ÖnerCu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
6.0
Cihazım
REDMİ PRO
Konular
2
Redmi 5 plus ta MIUI 11 güncellemesi geldi onda vardı micloudda ama redmi note 8 128gb aldım bunda yok rehber yedekleme sistemi çok gıcık oldum neden diye soracak olursanız mesajlar ve rehber Google sistemine geçmiş MIUI arayüzünki değil maalesef bence bu düzeltilmeli.

Oyla:

WanDoGa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
M
Cihazım
xiaomi redmi no
Konular
1
Cevabın yol gösterici oldu teşekkürler. Netten mi kişiler apk buldum mirror linkten indirdim kurdum. Yedekleme çalıştı. Google kişiler berbat mı berbat bir uygulama. Google bir telefonun en önemli özelliği olan arama ve rehberi umursamıyor, mi kişiler ona göre çok daha iyi bir apk.

Fakat bu seferde "mi kişiler" her açtığında hayaler bir kişi ekranına gidip 3 sn sonra geri gelip rehberi gösteriyor. Her açılışta 3sn bu durumu beklemek gıcık etmeye başladı.

Oyla:
Üst Alt