Redmi3 Bootloader Açtım Rootlamak İstiyorum

sadiozkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şadi
Konular
5
Merhaba,

Başlıktaki gibi developer rom yükledim ve rootlamak istiyorum. Fakat bunun için rom bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz? Root Genius ile root denedim olmuyor. Cihazınız desteklemiyor diye uyarı veriyor.

Yardımlarınzı bekliyorum.

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Konusu açılmış iken sorayım, arkadaşlar bende redmi 3 için başvuru yaptım ve nihayetinde onay smsi geldi. Unlock tools açıyorum giriş yapıyorum ama yine başvuru sayfasına gitmemi söylüyor. Bunun sebebi nedir?

Miui alternatif değil seçimdir..

kuntakinti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan birinc
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
Konusu açılmış iken sorayım, arkadaşlar bende redmi 3 için başvuru yaptım ve nihayetinde onay smsi geldi. Unlock tools açıyorum giriş yapıyorum ama yine başvuru sayfasına gitmemi söylüyor. Bunun sebebi nedir?

basvuru yaptıgın sıradakı mıuı hesabını kullandıgına emınmısın ?

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Evet aynı hesap ama yeniden başvuru sayfası açılıyor.

kuntakinti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan birinc
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

ikinci satırdaki mesaj geldimi?

kuntakinti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan birinc
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
Xiaomi telefonlar için Bootloader kilidi açmayı aşağıda anlatıyorum daha doğrusu İngilizce ve Çince anlatımları çeviriyorum diyelim.

Not: Bu anlatımın hem Stabil hem de Developer ROM üzerinde çalıştığı belirtilmiş.

Öncelikle bir Xiaomi hesabınız olmak zorunda eğer varsa bu aşamayı atlayabilirsiniz. Hesabınız yoksa aşağıdaki resimde gösterildiği gibi hesap oluşturabilirsiniz, hızlı olması açısından telefon numaranız ile oluşturmanızı tavsiye ederim.

İşlemi yaptıktan sonra aşağıdaki linklerden MI Flash Unlock Tool aracını indirin.

(Bilgilendirme: İngilizce olan resmi Çince unlock aracının google translate ile çevrilmiş halidir.)

Şimdi anlatıma devam edeceğiz ancak devam etmeden önce belirtmem gereken 2 farklı ihrimal var;

1. İhtimal: Unlock işlemine başlarsınız, işleminiz doğrudan kabul edilir ve bootloader kilidi açılır ya da;

2. İhtimal: Unlock işlemine başlarsınız ve işlemin sonunda devam edebilmeniz için Xiaomi'nin izin vermesi gerektiğini ve bunun da SMS yoluyla size bildirileceğini söyleyen bir mesajla karşılaşırsınız.

Şimdi anlatıma devam edelim;

- Öncelikle bu linkteki konuda anlatıldığı biçimde ADB driverlarını sisteminize kurun.
- Telefonunuzda Xiaomi hesabınıza yukarıda belirttiğim gibi giriş yapıldığından emin olun
- İndirdiğiniz MI Flash Unlock aracını çalıştırın, aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız

- Telefonunuzda giriş yaptığınız Xiaomi hesabınızın bilgileri ile giriş yapın

- Bu aşamada hesabınız Unlock için uygun olup olmadığı denetleniyor

- Hesabınızın Unlock desteği sorgulanırken aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelirse birkaç kez deneyin, sunucu yoğunluğu olabiliyor hatta mümkünse farklı saatlerde deneyin.

Anlatımın bu noktasında yukarıda bahsettiğimiz iki farklı ihtimal devreye giriyor yani bu aşamada karşınıza 2 farklı ekran gelebilir, aşağıda ihtimallere göre anlatıma devam ediyorum

1. İhtimal: Eğer aşağıdaki ekranı görüyorsanız Unlock işlemini başatabilirsiniz demektir yani herhangi bir izin veya SMS beklemeyeceksiniz.

Şimdi, anlatıma geçmeden önce yapmamız gereken son bir şey var telefonunuzu açın ve Location (Konum Servisleri) bölümünden Yüksek Doğruluk seçeneğini işaretleyin bununla birlikte telefonda aktif bir internet bağlantısının olduğundan emin olun (Wifi veya şebeke interneti farketmez)

Ardından adresine Xiaomi hesap bilgileriniz ile giriş yapın ve Find Device butonuna tıklayın, izin vs isterse verin. İşlemin ardından sistem telefonunuza bağlanacak ve telefonunuzun konumu bulacaktır. Bu işlem telefonunuzun hesap ayarlarının ve izinlerinin düzgün bir biçimde yapılandırıldığını teyit amaçlıdır eğer sistem cihazınızı bulursa herhangi bir sorun yok demektir.

Şimdi işlemlere devam ediyoruz;

- MI Flash Unlock programını en son bıraktığımızda aşağıdaki ekrandaydı

- Telefonunuzu kapatın ve ses kısma tuşuna basarak açın, ekranda fastboot yazacak ardından telefonu bilgisayara bağlayın ve bir süre sonra program aşağıdaki görünecek

- Programdaki Unlock butonuna tıklayın ve devamında herşeyi hatasız yaptıysanız işlem başlayacaktır

Vee mutlu son :) Eğer yukarıdaki ekranı görüyorsanız işlem tamamlanmıştır.

2. İhtimal: Hesabınızın Unlock desteği sorgulandıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmişse, Xiaomi size Unlock işlemi için izin vermemiş demektir ve izin alabilmek için birkaç işlem yapmanız gerekmekte aşağıdaki resimde henüz Unlock izinlerinizin olmadığı yazıyor.

- Programdaki GO butonuna tıklayın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek

- Gelen ekrandaki New Unlock butonuna tıklayın

- Xiaomi hesabınıza giriş yapın

Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, sağ taraftaki yazıları dikkatlice okuyun zira telefonunuz unlock olduğunda aldığınız riskleri belirtmişler. En önemlisi de garantiniz geçersiz olacak deniyor.
Eğer kabul ediyorsanız satırları doldurmaya başlayalım;

İlk satıra İsminizi yazın
İkinci satırdaki seçme bölümünden Turkey (+90) seçin ve altındaki bölüme Xiaomi hesabınızı alırken kullandığınız telefon numarasını başında sıfır olmadan yazın
Son olarak büyük bölümde sizden neden unlock yapmak istediğinizi yazmanızı istemiş, size tavsiyem alttaki Çince metini girin; çünkü şuana kadar hiç reddedilmemiş

Redmi Note 3 için ;

请解开我的红米手机注3引导程序。

Metnin anlamı şu: Lütfen Redmi Note 3 cihazımın bootloader kildini açın.

MI5 için ;

請解開我的手機MI5引導程序。

Metnin anlamı şu: Lütfen MI5 cihazımın bootloader kildini açın.

Bütün satırları doldurduktan sonra programdaki apply immediately butonuna tıklayın karşınıza aşağıdaki ekran gelecek ve verdiğiniz telefon numarasına gelen onay kodunu girmeniz gerekecek

Doğrulama kodunu girdikten sonra isteğinizin alındığını gösteren aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

Bu işlemin ardından takip eden 2 hafta içerisinde Xiaomi'den Bootloader Unlock izninin verildiğine dair bir SMS alacaksınız.

Eğer beklemenize rağmen SMS gelmezse adresinden Xiaomi'ye durumu bildirebilirsiniz.

İznin verildiğine dair SMS geldikten sonra İhtimal 1 bölümündeki anlatımı uygulayarak telefonunuzun Bootloader kilidini açabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sadiozkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şadi
Konular
5
bu arada developer sürümde izinler bölümünde rootlama olayı varmış ordan rootladım teşekkürler clap~~

SeLimYuce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selim
Cihazım
Redmi 3 Pro
Meslek
Kalite Kontrol Operatörü
Konular
3
Dediklerinizi aynen yaptım fakat resimdeki gibi ekran geldi.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,5 KB · Görüntüleme: 18
Üst Alt