Soru Redmi10 2022 nasıl?

merayemirhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
d
Telefon Modeli
d
Bootloader Kilidi
Kapalı
4 ram 128 gb olan modeli 6500 tl sizce bu fiyata günlük kullanım için nasıl bir telefon ve max 7000 tl ye ne alınabilir (sıfır Tr olmak şartyla)

merayemirhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Hocam şöyle bi algı oluyor benim kafamda, mesela 7 bin liraya redmi 10 2022 alacağıma 500 ekleyip yurtdışı Redmi note 12 pro 5g alırım paramı en iyi şekilde harcamış olurum kafasına giriyorum. Ama sizide anlayabiliyorum dirençtir imei gitme riskidir mi hesabı o bu bunlarla yormak istemiyorsunuz kafanızı. Ama imeide dirençte mi hesabıda çözülebilecek şeyler yani babanız için biraz daha ekleyip 3-4 sene sorunsuz kullanabileceği bir telefon almış olursunuz. Redmi 10 2022 hiç önermem bir arkadaşım kullanıyordu ana menüde bile aşırı kasıyor chromeda falan girerken can çekişiyor babanız böyle bir deneyimi hak etmiyor bence 🙂 Yine de tr garantili alicam diyorsanız arkadaşlar alternatif telefonlar paylaşmış onlardan birini seçmeniz daha iyi olacaktır. Ama bu yurtdışı telefon konusunuda araştırmanızı öneriyorum tanıdık telefoncunuza gidin sorun direnç yapılır mı yapılırsa sorun çıkartır mı falan. Zaten telefonu aldığınızda ilk 8 ay sorunsuz kullanabiliyorsunuz yani bu direnç işini falan sonrayada bırakabilirsiniz.
hocam bizim telefoncu düşman gibi bendede vardı poco f3 yd mı hesabı cıktı yardım etmedıler ımeı gıdermı dıye dusundum herseyı kendım ogrendım rom attım vs cozdum ondan ama sımdı note 12 pro 5 g de mıs gibi cihaz biraz bakayım ben teşekkür ederimm mantıklıı tabiki

Oyla:

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
21
hocam bizim telefoncu düşman gibi bendede vardı poco f3 yd mı hesabı cıktı yardım etmedıler ımeı gıdermı dıye dusundum herseyı kendım ogrendım rom attım vs cozdum ondan ama sımdı note 12 pro 5 g de mıs gibi cihaz biraz bakayım ben teşekkür ederimm mantıklıı tabiki
İstanbulda oturuyorsan bitane satıcı önerebilirim her konuda yardımcı oluyorlar. Redmi note 12 pro 5g kullandım bu arada bende ve gayet güzel bir telefondu ekranı güzel işlemci iyi denilebilir her işini görür Kamera güzel tasarımı hoş onu satıp Poco X6 proya geçmiştim ama gecmeseymisim diyorum gerekte yokmuş performans gerektiren şeyler dışında fark hissedemedim.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
12 pro 5g önermem hocam illaki hepimiz donanıma bakıyoruz alırken ben size 1-2 tüyo vereyim
alacağınız cihaz snapdragon işlemcili olsun ce logosu olsun ve ce logosu arka kapakta redmi vs yazısıyla aynı görünsün renkleri farklı olmasın
bu önerilerim yurt dışı cihazlar için geçerlidir

Oyla:

merayemirhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
29
12 pro 5g önermem hocam illaki hepimiz donanıma bakıyoruz alırken ben size 1-2 tüyo vereyim
alacağınız cihaz snapdragon işlemcili olsun ce logosu olsun ve ce logosu arka kapakta redmi vs yazısıyla aynı görünsün renkleri farklı olmasın
mtk rom kurarken ne kadar sorunlu dert demi hocam :)) ce logosunu sahte de mi basabiliyorlar yok artık

Oyla:

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
21
Evet haklısınız MTK işlemcili cihazlar sıkıntılı özellikle rom root işleriyle uğraşan kişiler için ayrı bi sıkıntı. Ama ben bu tarz işlerle uğraşmama rağmen hiç bir sorun yaşamamistim zaten hocamın babası kullanacak telefonu yani çok bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Ama şöyle bir sorun vardı sanırım bu telefonda direnç yoktu galiba yazılım vardı sadece.

Oyla:

merayemirhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Evet haklısınız MTK işlemcili cihazlar sıkıntılı özellikle rom root işleriyle uğraşan kişiler için ayrı bi sıkıntı. Ama ben bu tarz işlerle uğraşmama rağmen hiç bir sorun yaşamamistim zaten hocamın babası kullanacak telefonu yani çok bir sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Ama şöyle bir sorun vardı sanırım bu telefonda direnç yoktu galiba yazılım vardı sadece.
note 10 11 12 bakıyorum hepsi tuhaf beee

Oyla:

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
21
mtk rom kurarken ne kadar sorunlu dert demi hocam :)) ce logosunu sahte de mi basabiliyorlar yok artık
Yapıyorlar tabi ah bu Çinliler 🤣 Çinlilerin de günahını almayalım şimdi belki bizim esnafımız da yapıyor olabilir 😁 Eğer izin alabilirseniz telefonu açın ve inceleyin. MTK işlemciler rom gibi işlerde baya sıkıntı yaşıyorlar. Hatalar, brickler snapdragona göre fazla oluyor. Bir de custom rom neredeyse olmuyor bu cihazlarda. Rom gibi işlerin yani sıra pil sorunu, performans sorunu gibi şeyler mtk işlemcilerde daha fazla oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

note 10 11 12 bakıyorum hepsi tuhaf beee
Tuhaf derken hocam? Tasarım mı yoksa donanımları mı

Son düzenleme:
Oyla:

merayemirhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Yapıyorlar tabi ah bu Çinliler 🤣 Çinlilerin de günahını almayalım şimdi belki bizim esnafımız da yapıyor olabilir 😁 Eğer izin alabilirseniz telefonu açın ve inceleyin. MTK işlemciler rom gibi işlerde baya sıkıntı yaşıyorlar. Hatalar, brickler snapdragona göre fazla oluyor. Bir de custom rom neredeyse olmuyor bu cihazlarda. Rom gibi işlerin yani sıra pil sorunu, performans sorunu gibi şeyler mtk işlemcilerde daha fazla oluyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tuhaf derken hocam? Tasarım mı yoksa donanımları mı
imei durumları hocam hep direnç yazılım yok yada tek sim

Oyla:

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
21
imei durumları hocam hep direnç yazılım yok yada tek sim
Yazılım zaten en sıkıntılı olanı, patlama riski yüksek. Diyorsanız ben uzun süre sıfırlamadan güncellemeden rom atmadan kullanırım o zaman atılabilir ama yine de direnç en iyisi. Tek simse yapılabilcek çokta birşey yok hocam sonuçta biyerden alıp (fiyat) biyerden veriyoruz (sim ve diğer şeyler) diğer Xiaomi cihazlarına da bakın Pocoya bakın oda Xiaomi sonuçta.

Oyla:

merayemirhan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Yazılım zaten en sıkıntılı olanı, patlama riski yüksek. Diyorsanız ben uzun süre sıfırlamadan güncellemeden rom atmadan kullanırım o zaman atılabilir ama yine de direnç en iyisi. Tek simse yapılabilcek çokta birşey yok hocam sonuçta biyerden alıp (fiyat) biyerden veriyoruz (sim ve diğer şeyler) diğer Xiaomi cihazlarına da bakın Pocoya bakın oda Xiaomi sonuçta.
varsa 2. el sahibinden dolap vs gördüğünüz bir telefon link atabilirmisiniz hocam

Oyla:
Üst Alt