Yardım Redmi S2 yüksek şarj tüketimi

Turquality

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
53
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi S2
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Eskiden böyle olmazdı şuanda pil kullanımına baktım ve ekran yüzde 60 harcıyor ne yapacağım? Pil optimizasyonu işe yaramıyor. 2 gün önce uyumadan önce yayın izlerken uyuya kalmışım telefon şarjı bitene kadar açık kalmış onun dışında hiçbir şey yok uygulama tüketimleri de çok düşük. Şarj eskisine göre, sadece ayarlarda dolaşırken şarj 5 dakikadan yüzde 2-3 azaldı.
Eskisine göre 2 kat daha çabuk bitiyor diyebilirim.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Eğer sorununuz donanımsal değil ise Fabrika Ayarlarına Dönme veya Hard Reset işlemi sonucunda büyük ihtimalle cihazınız daha stabil ve optimize hâle gelecektir.

Eğer cihazınızın Garantisi yok ise BL kilidi açarak farklı ROM lar deneyebilirsiniz.

Lakin düzelme olmaz ise cihazınızı Servise yollamanız en doğru seçenek olacaktır.

Oyla:

Turquality

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fırat
Cihazım
Xiaomi Redmi S2
Konular
53
Eğer sorununuz donanımsal değil ise Fabrika Ayarlarına Dönme veya Hard Reset işlemi sonucunda büyük ihtimalle cihazınız daha stabil ve optimize hâle gelecektir.

Eğer cihazınızın Garantisi yok ise BL kilidi açarak farklı ROM lar deneyebilirsiniz.

Lakin düzelme olmaz ise cihazınızı Servise yollamanız en doğru seçenek olacaktır.
Emin değilim daha 7 ay oldu alalı ve şuan ekran yüzde 30 iken YouTube yüzde elli oldu umarım büyük bir sorun yoktur sıfır telefon.

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Emin değilim daha 7 ay oldu alalı ve şuan ekran yüzde 30 iken YouTube yüzde elli oldu umarım büyük bir sorun yoktur sıfır telefon.
Büyük ihtimalle sorun donanımsal değildir hocam. İçiniz rahat olsun :)
Belirttiğim işlemleri denedikten sonra gözle görülür bir fark elde edebilirsiniz :)

Oyla:
Üst Alt