Yardım Redmi Pro Sürüm ve Rom Karmaşası

mefistotr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
Konular
7
Merhaba, eşime 2 gün önce HB üzerinden Redmi Pro cihaz satın aldım. Cihazdan memnun fakat bazı yerleri ingilizce; bu şimdilik pek önemli değil.

Benim aklıma takılan bazı şeyler var; sss kısmından sürüm detaylarını okudum ve gördüğünüz gibi cihazımda Global Rom yazmakta fakat sürüm numarasına göre Çin rom yüklü; kafa karışıklığı burada başladı. :)

* Bu model için global bir rom yok anladığım kadarıyla, boot kilidini açmak için miui üstünden başvuruda bulundum. (gerek varmıydı bilmiyorum.)

* Şimdi benim bu cihazı Türkçe rom ve stabil rom yüklemek için ayrıca güncellemeleri alabilmek için hangi yolu izlemeliyim, İstanbul içinde Avrupa yakasında varsa yardımcı olacak misafir etmek yada misafiri olmak isterim. :)

Ayrıca Rom olaylarına az buçuk yakınım G3 cihazımı root attım ve ara ara değişik romlar yüklerim.

Varsa bir hatam affola; yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

canguller34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
can
Cihazım
redmi pro
Konular
15
Miu 8.2 eu 6.11.10 en iyi eu rom fur tamamen türkçe sorunsuz

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Evet hocam öncelikle bootloader kilidinin açılmasını beklemeniz gerekiyor. Daha sonra G3'te olduğu gibi recovery yüklemesi yaparak romu değiştirmeniz gerekiyor. Tabii cihazlar farklı olduğu için recovery ve rom da farklı olacak :)

Oyla:

mefistotr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hzr
Cihazım
Mi Pro-Mi 5S
Konular
7
Evet hocam öncelikle bootloader kilidinin açılmasını beklemeniz gerekiyor. Daha sonra G3'te olduğu gibi recovery yüklemesi yaparak romu değiştirmeniz gerekiyor. Tabii cihazlar farklı olduğu için recovery ve rom da farklı olacak :)

Kayıt oldum bakalım açılsın ondan sonra başınızı ağrıtırım konu altında artık. :) Teşekkür ederim cevabınız için.

Oyla:

bilcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Konular
7
cihazın bootloader kilidini açtıktan sonra bu linkteki xiaomi eu romunu recovery ile yükleyebilirsin. Haftalık güncellemeleri yükleyebilirsin. Sonrasında cihazı güncellemek için romu indirip hafızaya attıktan sonra update bölümünden romu göstererek her hafta güncelleyebilirsin. Dilden kaynaklı bazen hatalar alabiliyorsun ama genel olarak iyi. Ben de redmi pro aldım bu şekilde kullanıcam sormak istediğin bir şey varsa özelden veya buradan yazabilirsiniz. Büyük ihtimalle de Türkiye'de satıldığına göre global rom çıkacaktır...

Oyla:

bilcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Konular
7
Dün akşam bootloader kilidini açıp yükledim, şu an için tek problem kameradan galeriye geçiş çalışmıyor. Onun haricinde bir sıkıntı yok. Ben de aslında Türkiye ithalatçı romunu arıyorum. Stock romu değiştirirken bence yedeğini alın sonra orijinal stock romu bulamayabilirsiniz...

yok.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

GÜNCEL KAL

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
7
Virüslü ve trojan dolu bir romun yedeğini neden alacaz ki?

Oyla:
Üst Alt