Soru Redmi PRO ekran dokunmatiği algılamıyor

GÜNCEL KAL

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
7
selam tüm forum kullanıcılarına benim önemli sorunum var başlıkta da belirtiğim gibi redmi pro cep telefonumun ekranı dokunmatiği algılamıyor yani ekran dokunmatiği çalışmıyor ve bu olay bir anda oldu bunada şaşırdım ama parmak izi okuyucu tuşun sağ ve sol tarafındaki dokunmatik tuşlar çalışıyor . şimdi ben ne yapmalıyım? teknik servisim Evo BT teknik servisi teknik servise yollamalıyım önerileriniz neler?

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
selam tüm forum kullanıcılarına benim önemli sorunum var başlıkta da belirtiğim gibi redmi pro cep telefonumun ekranı dokunmatiği algılamıyor yani ekran dokunmatiği çalışmıyor ve bu olay bir anda oldu bunada şaşırdım ama parmak izi okuyucu tuşun sağ ve sol tarafındaki dokunmatik tuşlar çalışıyor . şimdi ben ne yapmalıyım? teknik servisim Evo BT teknik servisi teknik servise yollamalıyım önerileriniz neler?
Cihazda bootloader kilidi açıksa temiz rom kurulum yapın düzelmezse son çare olarak garantiye gönderirsiniz.

Oyla:

GÜNCEL KAL

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
7
bootloader kilidi açık fakat şimdi ben twrp moduna aldığımda panel çalışmaya devam edecek mi ?

Oyla:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Oyla:

GÜNCEL KAL

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Redmi Pro
Konular
7
hocam şimdi telefonun panelinin dokunmatiği çalışmıyor ya pc ile bağlantı kuramıyorum bu bağlantı sorunu pc ile alakalımı onuda bilmiyorum bunu başta söyleyeyim bide hocam şuan bağlamaya çalışıyorum birde eğer bağlanırsa bide konunun linkini atarsan sevinirim(NOT: bide hocam bu panelin dokunmatiğinin çalışmaması neyden kaynaklanmış olabilir yani normal kullanırken cebime koydum bir saat sonra cebimde çıkardığımda panel çalışmıyordu romumda eu rom yüklüydü sürümü de 7.2.9 bide bize bu panel ne kadar paraya patlar bide teknik servis garanti kapsamına alırmı? hayatımda bu kadar uzun not yazmadım ya ;(doh~~nod~~

Oyla:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
hocam şimdi telefonun panelinin dokunmatiği çalışmıyor ya pc ile bağlantı kuramıyorum bu bağlantı sorunu pc ile alakalımı onuda bilmiyorum bunu başta söyleyeyim bide hocam şuan bağlamaya çalışıyorum birde eğer bağlanırsa bide konunun linkini atarsan sevinirim(NOT: bide hocam bu panelin dokunmatiğinin çalışmaması neyden kaynaklanmış olabilir yani normal kullanırken cebime koydum bir saat sonra cebimde çıkardığımda panel çalışmıyordu romumda eu rom yüklüydü sürümü de 7.2.9 bide bize bu panel ne kadar paraya patlar bide teknik servis garanti kapsamına alırmı? hayatımda bu kadar uzun not yazmadım ya ;(doh~~nod~~

gerekli driver yüklü değilse görmeyebilir pc cihazı 300 tl - ile 400 tl arası değişyor sanırım ekran fiyatları detaylı bir araştırma yapıp yabancı sitelerdende alabilirsiniz servis ile irtibata geçip durumu izah edip bilgi alabilirsiniz.Videonun altında linkler mevcut.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
Aynı sorunları bende yaşıyorum bazen dokunmatik çok hassaslaşıyor biraz ekrana baskı ve kastırma yaptığımda düzeliyor. Bazende dediğin gibi dokunmatik hiç çalışmıyor telefonu 3-4 kez yeniden başlatıyorum kapat aç kapat aç düzeliyor. Ayrıca dokunmatik ilk gittiğinde twrp modda bile denedim çalışmıyor. Tamamen donanımsal gibi servise yollarsan süreç hakkında olup bitenleri yazarsan sevinirim.

Birde sorum olacak benim telefonun ekran üst bildirim kısmı açık renkli yani oyun vs bile açsam o bildirim kısmı çizgi çekilmiş gibi açık renk tonunda bildirim kısmından sonrası bı ton koyu renkli sanki bildirim kısmı ayrı bir ekran sizinde böyle mi?

Oyla:

Emni51

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emni51
Cihazım
Redmi pro
Konular
1
Aynı sorunları bende yaşıyorum bazen dokunmatik çok hassaslaşıyor biraz ekrana baskı ve kastırma yaptığımda düzeliyor. Bazende dediğin gibi dokunmatik hiç çalışmıyor telefonu 3-4 kez yeniden başlatıyorum kapat aç kapat aç düzeliyor. Ayrıca dokunmatik ilk gittiğinde twrp modda bile denedim çalışmıyor. Tamamen donanımsal gibi servise yollarsan süreç hakkında olup bitenleri yazarsan sevinirim.

Birde sorum olacak benim telefonun ekran üst bildirim kısmı açık renkli yani oyun vs bile açsam o bildirim kısmı çizgi çekilmiş gibi açık renk tonunda bildirim kısmından sonrası bı ton koyu renkli sanki bildirim kısmı ayrı bir ekran sizinde böyle mi?
O dediğin ghost screen oluyor işte hocam. Ekranda senin algilamadigin başka izler de olabilir. Temiz bir sayfada temiz bakarsan görünür belki.

Oyla:

cahomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cahit
Cihazım
Redmi pro
Konular
19
O dediğin ghost screen oluyor işte hocam. Ekranda senin algilamadigin başka izler de olabilir. Temiz bir sayfada temiz bakarsan görünür belki.
Telefondan siteye resim atamıyorum, akşam a PC den atarım. Dediğin gibi ghost screen se ne yapabilirim? Birde dokunmatik iyice canımı sıkmıştı bende zaten garanti sinden umudum olmadığı için cihazı açtım. Ekran ana kart bağlantısını söktüm geri taktım 2 gündür dokunmatik sorunsuz çalışıyor umarım böyle devam eder.

Resim attım ama telefondaki ekran kusuru resim'i başka cihazda açınca belli olmuyor :) mantıklı da

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-09-19-11-38-01-732_com.longcheertel.cit[1].png
    Screenshot_2017-09-19-11-38-01-732_com.longcheertel.cit[1].png
    16,8 KB · Görüntüleme: 2
  • Screenshot_2017-09-19-11-39-26-539_com.longcheertel.cit[1].png
    Screenshot_2017-09-19-11-39-26-539_com.longcheertel.cit[1].png
    10,4 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt