Soru Redmi Pro Batarya Problemi

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
MIUI 10 stabil eu rom kullanıyorum daha bugün 9 dan geçiş yaptım. 9'da da bataryadan şikayetçiydim ama 10'da çok daha fazla şikayetçiyim. Felaket derecede şarj gidiyor. 4050 amperlik bir bataryanın böyle bir sıkıntıda olması beni fena halde rahatsız ediyor. Redmi Pro ile fazla ilgilenmedikleri için mi acaba batarya optimizasyonu yok ? Yahut başka bir problemden mi kaynaklı ? Bu batarya problemini nasıl aşarım önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Oyla:

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Kaç saat SOT alıyorsunuz ki bekleme süreniz ile beraber ?
Şöyle özetleyim; telefon ekranı kapalıyken bile şarj gidiyor. Şarj yüzde yüz iken, normal kullanımda haddinden fazla, olması gerektiğinden epeyce fazla güç tüketimi söz konusu. Yazılımsal optimizasyon eksikliğinden kaynaklanıyor ama nasıl düzelteceğim hiç bir fikrim yok. Özellikle bugün ki MIUI 10 merakımın neticesinde batarya şikayetim daha da arttı.

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
miui 10 da nispeten miui 9 a göre daha iyi batarya performansı. geçtiğimiz hafta 4,5 saat ekran süresi aldım ve şarjımda hala %10 civarında idi. 8.8.3 güncellemesi ise daha kötü 8.7.26 ya göre. işlemcinin derin uyku sorunu var vede güç tüketimi snapdragon işlemcilere göre daha fazla. mesajı yazdığım saatte %42 de şarjım. benim için günü çıkarması yeterli zaten.

Oyla:

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
miui 10 da nispeten miui 9 a göre daha iyi batarya performansı. geçtiğimiz hafta 4,5 saat ekran süresi aldım ve şarjımda hala %10 civarında idi. 8.8.3 güncellemesi ise daha kötü 8.7.26 ya göre. işlemcinin derin uyku sorunu var vede güç tüketimi snapdragon işlemcilere göre daha fazla. mesajı yazdığım saatte %42 de şarjım. benim için günü çıkarması yeterli zaten.
Bende de 8.8.3 yüklüydü. Bende malwarebytes antivirüs yüklüydü o çok yiyormuş bataryadan kaldırdım onu bide weatherlive uygulaması vardı onu da kaldırdım biraz rahatladı batarya ama hala şikayetçiyim 4050 mAh bataryada böyle bir performans olmamalı

Oyla:

damn2u

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
R.Note 5 Pro
Konular
7
Teknik olarak direkt yardımcı olamam ama şöyle yorumlayayım. Redmi Pro şarj konusunda hep kötüydü Meditek işlemcisi yüzünden, zamanla daha da kötü olduysa pek garipsememek lazım. İşlemcisi 20 nanometre ve rakiplerine oranla şarj konusunda hep daha kötüydü MTK işlemciler. Yazılımsal konuda da kaynak kodlarını pek paylaşmadıkları için epey dert yanıyordu kullanıcılar, firmalar ve yazılımcılar. Belki optimizasyonu daha iyi olan custom yada offical romlar vardır fakat o cihazı şansınız varsa değiştirin derim, zamanla piyasası daha da kötü olacaktır.

Oyla:
Üst Alt