Çözüldü Redmi note8 id board 2.29.0 çözöldü

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Çözüm yöntemini kısmen anlatıyorum; Bootloader kapalı Redmi Note 8 - Samsung chipsetli 2.29 board numarasına ait olan cihaza edl modda Chimera ile eng firmware atınca cihaz açılmaz. İçerisindeki efs bölümünü de siler, Chimera ile tekrar global rom atılır cihaz açılır *#06# yapınca imei null gösterir.
İmei geri getirme yöntemi; Cihazı edl moda alıp (test point) Chimera ile full backup yapılması lazım. İşlem 2 saate yakın sürüyor, Ardından chimera ile "china sürüm firmware fastboot rom" edl modda yüklenir, son olarak Chimera ile alınan backup tekrar restore edilir, orjinal imei geri gelir..

ujicked

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yahya
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Çözüm yöntemini kısmen anlatıyorum; Bootloader kapalı Redmi Note 8 - Samsung chipsetli 2.29 board numarasına ait olan cihaza edl modda Chimera ile eng firmware atınca cihaz açılmaz. İçerisindeki efs bölümünü de siler, Chimera ile tekrar global rom atılır cihaz açılır *#06# yapınca imei null gösterir.
İmei geri getirme yöntemi; Cihazı edl moda alıp (test point) Chimera ile full backup yapılması lazım. İşlem 2 saate yakın sürüyor, Ardından chimera ile "china sürüm firmware fastboot rom" edl modda yüklenir, son olarak Chimera ile alınan backup tekrar restore edilir, orjinal imei geri gelir..

Teşekkürler deneyeceğim.

Bu konuya yazan arkadaş kanit odur. Onun cihazi yaptım

Resimli kanıt koysan daha inandırıcı olabilir konu.

huzurlum

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
huzzurra
Cihazım
MI Max 2
Konular
1
Bunun sonu ne oldu dosyası yokmudur. bendede aynı sorunla bir cihaz var. chimera buckup alıp geri yükleyince dosyaları okumuyor bos flash yapıyor.

istanbulbalisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uyghur balis
Cihazım
xiami 5s
Konular
0

deha28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
xa
Meslek
gsm teknik servis
Konular
1
şuan deneyeceğim umarım doğru bilgidir .

Üst Alt