Soru Redmi Note 9S Yeni güncellemesi

Eray Seçgin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
1
Merhaba iyi günler. Bundan 1-2 ay önce MIUI 12.0.1.0 güncellemesi geldi ve FPS sıkıntıları yaşadım ve hala çözemedim gfx tool ile halledebildim. Telefonuma MIUI 12.0.2.0 geldi sizce güncellemeli miyim, daha çok sıkıntı yaşar mıyım?Teşekkürler... (Sadece bilgisi olanlar yazsın lütfen)

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Cihazınız yurt içi ise wipe data yapmayı denediniz mi 11 den 12 ye geçerken böyle sıkıntılar yaşanabiliyor eski dosyalar ile çakışabiliyor guncelleyin bence 12.0.2 ye ama sonra wipe data yapmanızı tavsiye ederim

Eray Seçgin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cihazınız yurt içi ise wipe data yapmayı denediniz mi 11 den 12 ye geçerken böyle sıkıntılar yaşanabiliyor eski dosyalar ile çakışabiliyor guncelleyin bence 12.0.2 ye ama sonra wipe data yapmanızı tavsiye ederim
Wipe data dediğiniz bildiğim kadarıyla fabrika ayarları sıfırlama galiba pek bilgim yok ama yapmadım yapmayada korkuyorum açıkçası çünkü telefon hakkında çoğu şeyi bilmiyorum işlemci vs. Hariç yedeklemeden sonra fabrika ayarlarına geri mi döneyim tam anlamadım da

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Wipe data dediğiniz bildiğim kadarıyla fabrika ayarları sıfırlama galiba pek bilgim yok ama yapmadım yapmayada korkuyorum açıkçası çünkü telefon hakkında çoğu şeyi bilmiyorum işlemci vs. Hariç yedeklemeden sonra fabrika ayarlarına geri mi döneyim tam anlamadım da
Yurt dışı ise format ile IMEI gidebilir

Eray Seçgin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
1
Yurt dışı ise format ile IMEI gidebilir
Söylemeyi unuttum özür dilerim Media Markt tan aldık yurtdışı değil yani olmaması gerekiyor dimi ? Bir de ondan sonra bir şey olursa kullanıcı hatasına mı giriyor?

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Söylemeyi unuttum özür dilerim Media Markt tan aldık yurtdışı değil yani olmaması gerekiyor dimi ? Bir de ondan sonra bir şey olursa kullanıcı hatasına mı giriyor?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yurt içi cihazda IMEI gitmez hocam recovery den wipe data yapsanizda ama sizin sorununuz için wipe data yapmak daha mantıklı çünkü wipe data yapar iseniz işletim sistemi baştan kurulur artık dosya ön bellek vs. Olmaz ilk günkü haline gelir

Eray Seçgin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
1

Yurt içi cihazda IMEI gitmez hocam recovery den wipe data yapsanizda ama sizin sorununuz için wipe data yapmak daha mantıklı çünkü wipe data yapar iseniz işletim sistemi baştan kurulur artık dosya ön bellek vs. Olmaz ilk günkü haline gelir
Bir şey daha soracağım telefonu yedekledikten sonra telefon hakkında fabrika ayarlarına geri dön var ona tıklayacağım dimi biraz acemiyim özür dilerim

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
4-32 ise telefon hiçbirşey değişmeyecektir. Her güncellemede dahada kötüye gider iyiye gitmez.
Ayrıca güncellemenin minör numarası çift bu ciddi iyileştirme anlamına gelir. Yani 02 olanı daha iyidir.

Bir şey daha soracağım telefonu yedekledikten sonra telefon hakkında fabrika ayarlarına geri dön var ona tıklayacağım dimi biraz acemiyim özür dilerim
Wipe data format yapmanız için telefonunuzda bir twrp yüklü olmalı. Siz güncellemeyi yapıp fabrika ayarlarına dön deyin. Ama dediğim gibi 4 gb ramlı ise telefon gene sizi hüsran bekliyor.

Eray Seçgin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Eray
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
1
4-32 ise telefon hiçbirşey değişmeyecektir. Her güncellemede dahada kötüye gider iyiye gitmez.
Ayrıca güncellemenin minör numarası çift bu ciddi iyileştirme anlamına gelir. Yani 02 olanı daha iyidir.
Dediğinizi anlayamadım ama telefonum 128 GB 6 ram ve şuanki MIUI sürümüm 12.0.1.0 güncelleme ise 12.0.2.0 güncellemeli miyim?
Acemiyim özür dilerim

Wipe data format yapmanız için telefonunuzda bir twrp yüklü olmalı. Siz güncellemeyi yapıp fabrika ayarlarına dön deyin. Ama dediğim gibi 4 gb ramlı ise telefon gene sizi hüsran bekliyor.
Telefon 6 GB ram yapabileceğim anlamına geliyor sanırım ve twrp ne oluyor bilmiyorum da ne yapmam gerekiyor

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Telefonu yedekleyin ama PC vs. SD karta emin olun ondan sonra attığım alintidaki gibi sıfırlasanız cihazınız ilk haline donucek ve daha iyi performans ve batarya performansı vericektir ama iyice okuyun dikkat edin
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro için
Hard Reset işlemlerinden bahsedeceğim.
Aslına bakarsanız,
bu işlemler her Xiaomi Telefonu için aynıdır.

Hard Reset Nedir ?
Hard reset, aynı zamanda fabrika ayarlarına geri döndürme olarak da bilinen işlemdir.
Akıllı telefon veya tablet gibi cihazlarda sıkça uygulanır.
Hard reset sonucunda cihazdaki tüm veriler sıfırlanır.
Bu da demek oluyor ki, tüm ayarlarınız, kullanıcı verileriniz, fotoğraf ve videolarınız, üçüncü parti uygulamalarınız, kısacası hafızadaki her şey yok olur. Bu yüzden hard reset sadece belli durumlarda, veriler yedeklendikten sonra atılmalıdır.

Normal Ayarlardan Sıfırlamadan Farkı Nedir ?
Bazı durumlarda telefon kullanılamaz hâlde olur ve menülere erişim sağlanamaz. Böyle zamanlarda ise çoğunlukla güç ve ses tuşlarıyla çeşitli kombinasyonlar yapılarak hard reset menüsüne ulaşılır.

NOT : Hard Reset işleminde sıfırlama yaptığımız için herşey silinecek, Bu işlemlere başlamadan önce Telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın ve Telefonunuzun şarjı'nın en az %30 - %40 üzeri olmasına dikkate alın.

Öncelikle Recovery Menüsünü açmamız lazım. Bunun için ;

1 - Cihazı Kapatın
2 - Cihazın SES AÇMA + GÜÇ tuşlarına aynı anda basın.
3 - Mİ LOGO'su geldiği esnada GÜÇ tuşunu bırakın.
4 - Cihazın RECOVERY menüsü açılacak. Artık bu ekranda da Ses Açma tuşunu da bırakabilirsiniz.
5 - Bu ekranda SES Tuşlarıyla hareket ederiz yani seçenekler arasında Aşağı Yukarı yaparız.
6 - GÜÇ tuşuyla da ONAY veririz. Yani hangi seçeneğe geldiysek. O seçeneği onaylarız.

Şimdi ise Wipe (Silme) işlemine geldik. Bu işlemlerde herşey silinecek unutmayın.
Sırasıyla

WİPE DATA ( Verileri Sil )
WİPE ALL DATA ( Tüm Verileri Sil )
CONFİRM ( Onayla )
BACK TO MAİN MENÜ ( Ana Menüye Geri Dön )
REBOOT ( Yeniden Başlat )

Dediğimizde Hard (Reset) Format atmış olacağız.
Videolu anlatımlar da ekliyorum. İyi Forumlar.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Hocam birazcık geciktim hala forumu kullanmayı tam olarak öğrenemedim de.

Üst Alt