Rom Redmi Note 9S Türkiye Kararlı V11.0.2.0.QJWTRXM Recovery İndirme Bağlantısı

orhan29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 9S Türkiye Kararlı V11.0.2.0 QJWTRXM

Xiaomi Türkiye Garantili başlığı ile satılan cihazların kutudan çıkan önyüklü sürümdür. İnterneti altına üstüne getirdim bu sürümü bulamadım bende kendim uğraşıp recovery linkine ulaşabildim. Türkiye içerisinde ilk çıkan sürüm bu olmalı bu sürümde yüklü olan cihazlara OTA üzerinden daha güncel sürüm gözükmemektedir. Forum adminlerinden ricam konuya yardımcı olabileceklerini düşünüyorum diğer fastboot ve OTA linklerin bulma konusunda. Teşekkürler

Yükleme Yöntemi:

Aşağıda bulunan Recovery indirme bağlantısıdır, .zip uzantılı dosyayı telefon üzerinden veya PC üzerinden indirip telefonun hafızasında "downloads_rom" klasörüne taşıyınız. (yoksa oluşturabilirsiniz) Ardından Ayarlar>Telefon Hakkında>Sistem güncelleme> Sağ üst kenardaki 3 nokta>Güncelleme paketini seçin kısmından "downloads_rom" klasörüne taşıdığınız ROM dosyasını seçerek veya Twrp /Install menüsünden dosyayı göstererek yükleyebilirsiniz.

Recovery İndirme Bağlantısı ;

NOT: Yapılan işlemler sonucunda herhangi bir problemde sorumluluk size aittir. Şahsım veya MİUİ Türkiye ailesi sorumlu tutulamaz.

Son düzenleme:

orhan29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Bu versiyon hakkında birkaç sorun mevcut paylaşmak istiyorum.​

TR'de"Resmi Xiaomi Türkiye Garantili" başlıklı satılan yani distribütör garantili M2003J6A1G kodlu Curtana modellerde kendine özgü ilk kez bir Xiaomi cihazda görüyorum TR stock ROM kullanılmış. Yanılıyorsam düzeltin bundan önce başka bir cihazda oldu mu böyle bir şey bilgilendirirseniz memnun olurum. Global ROM desen değil, Hint ROM değil, EEA değil, RU değil. Global ROM indirdim Güncelleyiciden yükleyeyim diye "Güncelleme Doğrulanamıyor" hatası verdi. İşin garip yani telefonu Xiaomi Ürün Doğrulama hizmetinden sorgulayınca cihaz International çıkıyor. Ürün orjinal bunda bir sorun yok Uluslararası diyorsa Global ROM o halde yüklenmeli mantıken? Yani kullanıcıyı BL açmaya zorlayan bi sürüm olmuş, BL açmadanda Güncelleyici üzerinden hiçbir ROM yüklenemiyor. Büyük sorun gerçekten TR ekibi kimse erkenden güncelleme yayınlamalı çünkü Netflix L3 bunda, Güvenlik yaması 1 Mart' tüm bölgelerden hem ayrı hemde MIUI versiyonu olarak çok gerideler.

Sürüm QJWTRXM ise sizdede TR sürümdesiniz demektir. Henüz daha erkenken hızlıca birbirimizle paylaşalımda kalalım arkadaşlar sesimizi bir şekilde duyuralım TR ekibine. Netflix desteğini önemsiyorum. Çoğu kişi sadece BL açmak için yeni cihazlarının Garantisini çöpe atma riskine girmek istemeyebilir

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bu versiyon hakkında birkaç sorun mevcut paylaşmak istiyorum.​

TR'de"Resmi Xiaomi Türkiye Garantili" başlıklı satılan yani distribütör garantili M2003J6A1G kodlu Curtana modellerde kendine özgü ilk kez bir Xiaomi cihazda görüyorum TR stock ROM kullanılmış. Yanılıyorsam düzeltin bundan önce başka bir cihazda oldu mu böyle bir şey bilgilendirirseniz memnun olurum. Global ROM desen değil, Hint ROM değil, EEA değil, RU değil. Global ROM indirdim Güncelleyiciden yükleyeyim diye "Güncelleme Doğrulanamıyor" hatası verdi. İşin garip yani telefonu Xiaomi Ürün Doğrulama hizmetinden sorgulayınca cihaz International çıkıyor. Ürün orjinal bunda bir sorun yok Uluslararası diyorsa Global ROM o halde yüklenmeli mantıken? Yani kullanıcıyı BL açmaya zorlayan bi sürüm olmuş, BL açmadanda Güncelleyici üzerinden hiçbir ROM yüklenemiyor. Büyük sorun gerçekten TR ekibi kimse erkenden güncelleme yayınlamalı çünkü Netflix L3 bunda, Güvenlik yaması 1 Mart' tüm bölgelerden hem ayrı hemde MIUI versiyonu olarak çok gerideler.

Sürüm QJWTRXM ise sizdede TR sürümdesiniz demektir. Henüz daha erkenken hızlıca birbirimizle paylaşalımda kalalım arkadaşlar sesimizi bir şekilde duyuralım TR ekibine. Netflix desteğini önemsiyorum. Çoğu kişi sadece BL açmak için yeni cihazlarının Garantisini çöpe atma riskine girmek istemeyebilir
Daha önce Redmi S2 modelinde de TR rom kullanılmıştı hocam.

orhan29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Daha önce Redmi S2 modelinde de TR rom kullanılmıştı hocam.
Sağolun cantara hocam. MI6 dan sonra 1 yıl ara vermiştim android dünyasına şimdi tekrar aktifim. Bu note 9s modeli 2.bir vaka mı sayılır o halde? S2 modelinde TR roma güncelleme sıklığı ne düzeydeydi, akıllarda sorunsuz bir deneyim yaşatmıştır umarım ben kullanamadım.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sağolun cantara hocam. MI6 dan sonra 1 yıl ara vermiştim android dünyasına şimdi tekrar aktifim. Bu note 9s modeli 2.bir vaka mı sayılır o halde? S2 modelinde TR roma güncelleme sıklığı ne düzeydeydi, akıllarda sorunsuz bir deneyim yaşatmıştır umarım ben kullanamadım.
Maalesef hocam... Hiç güncelleme gelmedi ve SIM 2 slotu bu romla iptal edilmişti. Pek hoş bir tecrübe değildi yani. Umuyorum sizin cihazınızdaki TR rom adına yakışır bir güzellikte olur :)

orhan29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Maalesef hocam... Hiç güncelleme gelmedi ve SIM 2 slotu bu romla iptal edilmişti. Pek hoş bir tecrübe değildi yani. Umuyorum sizin cihazınızdaki TR rom adına yakışır bir güzellikte olur :)
Tahmin edebildim hocam. Xiaomi TR'ye özel ROM işine girişmeyecekti bence yine bu sorunlu seri devam eder. Balık baştan kokar MIUI sürümü eski, güvenlik yaması eski, Netflix sıkıntı. L1 sertifikası globale ve EEA'ya geldi son sürümlerde xda'da gördüm Pro modeli. Globale gelen buna gelmiyecek bence. Ama işte garantiden de olmamak için BL açmayada direniyorum. Açarsam zaten Xiaomi.eu kurup geçerimde dedim cihaz yeni daha rootluk bi mevzuda yok böyle kullanayım illa zorluyorlar yani orjinal kullanma diye. Cihaz yeni olduğu için kullanan sayısıda az, acaba bana mı denk geldi yoksa diğer kullanıcılarda da böyle mi merak içerisindeyim. Konudan yazsalar çok iyi olur aslında.

Forum kuralları içerisinde sıkıntı olmuyacaksa marka-isim vs. söyleyeyim. Evofone bandrollü ve jelatinli sıfır bir üründü aldığım. Hepsiburada'nın kendi satıcısı olduğu özellikle seçerek almıştım

Son düzenleme:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Çok gereksiz bi hamle olmuş tr kullanıcısı olarak xiaomiye geri bildirim yapmalı herkes. boykot edin arkadaşlar trye özel rom çıkarırsa ve bunu başka cihazlardada devam ettirirse hem xiaomiye zarar hem bize zarar. bu yoldan gidilirse forumda açılıcak konular belli.

"Arkadaşlar 6 aydır cihazıma hiç güncelleme gelmedi napmalıyım"
"merhaba netflixte hd özelliği çalışmıyor neden"

ben sevmedim bu işi çünkü xiaominin hindistan pazarına verdiği önemi bize vereceğini düşünmüyorum.

orhan29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Çok gereksiz bi hamle olmuş tr kullanıcısı olarak xiaomiye geri bildirim yapmalı herkes. boykot edin arkadaşlar trye özel rom çıkarırsa ve bunu başka cihazlardada devam ettirirse hem xiaomiye zarar hem bize zarar. bu yoldan gidilirse forumda açılıcak konular belli.

"Arkadaşlar 6 aydır cihazıma hiç güncelleme gelmedi napmalıyım"
"merhaba netflixte hd özelliği çalışmıyor neden"

ben sevmedim bu işi çünkü xiaominin hindistan pazarına verdiği önemi bize vereceğini düşünmüyorum.
Katılıyorum hocam, daha olay yeni belli ki kimse farkında değil. En çokta güncelleme bir daha gelmemesinden endişeliyim. Cihaz piyasaya daha oturmadı, ilerde bolca bu konudan dem vurulacak. Bir şekilde sayımızı arttırıp Xiaomiye ulaşıp TR ROM konusunda düzenleme yapmalılar.

agabey_42

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Agabey
Cihazım
Mi 11
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. miui_CURTANAGlobal_V11.0.8.0.QJWMIXM_28d7aa1aff_10.0.zip isimli bir rom linkine ulaştım. QJWMIXM kodlu. ortasında MI yazıyor TR yazmıyor. Kullandığım Note 9S cihaz yurt içi garantili kayıtlı cihaz. yüklü rom bölge kodu QJWTRXM

Aşağıda indirme bağlantısını verdiğim 11.0.8.0 güncelleme numaralı romu bizim cihazlara yükleyebilir miyiz? yüklesek nasıl bir sorunla karşılaşırım?

indirme linki :

orhan29

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Merhaba arkadaşlar. miui_CURTANAGlobal_V11.0.8.0.QJWMIXM_28d7aa1aff_10.0.zip isimli bir rom linkine ulaştım. QJWMIXM kodlu. ortasında MI yazıyor TR yazmıyor. Kullandığım Note 9S cihaz yurt içi garantili kayıtlı cihaz. yüklü rom bölge kodu QJWTRXM

Aşağıda indirme bağlantısını verdiğim 11.0.8.0 güncelleme numaralı romu bizim cihazlara yükleyebilir miyiz? yüklesek nasıl bir sorunla karşılaşırım?

indirme linki :
malesef yüklenemiyor hocam denedim bende. Bölge farkı olduğundan dolayı, BL kapalıyken cihaza şuan sadece TR romların güncellemeleri yüklenebilir.

Üst Alt