İnceleme Redmi Note 9s Kamera Performans

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Ben de LG G4'den geçtim Redmi Note 9S'e. LG'nin kamerası 16 MP olmasına rağmen çok güzeldi. Özellikle lazer odaklama ve spektrum renk sensörü çok iyi fotoğraf çekebilmemi sağlıyordu. Ancak 16 MP çözünürlükte olduğu için fotoğraflar, yakınlaştırınca görüntü bozuluyordu. Ayrıca OIS desteği olması da ayrı bir güzeldi. G4 ile çektiğim son güzel fotoyu paylaşayım hatta;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kırmızıyı hiçbir telefonun kamerasında böyle göremedim ben. Çok güzel kamera sensörü vardı LG G4'ün. Ama tabi Redmi Note 9S'de fena değil bana göre. AI ile desteklenmesi daha da güzel yapıyor.​

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
G4 daha iyi dememişsiniz tabii ki hocam ama aynı ışıkla, aynı açıdan bir g4 ile çekin bir de 9s ile. Kıyas bile edilemez. G4 zamanına göre güzel kameraya sahipti. Ama mesela sizin kırmızısına vurulduğunuz şu fotoğraf açık bir şekilde aşırı doygunluğa (over-saturated) sahip. Televizyonda renkleri sonuna kadar açmak gibi.

Gmarena laboratuvar ortamındaki testlere bakarsak kamera teknolojisinin ne kadar geliştiğini anlayabiliriz. Birkaç yıl öncenin flagship telefonu bugünün alt-orta segment telefonundan oldukça geride kalıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_54.png
    Screenshot_54.png
    964,4 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_53.png
    Screenshot_53.png
    893,9 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_52.png
    Screenshot_52.png
    688,9 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_51.png
    Screenshot_51.png