İnceleme Redmi Note 9S Hakkındaki 3 Aylık Berbat Deneyimim

katabolizma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Naim
Cihazım
Redmi Note 10 P
Meslek
Öğrenci
Konular
13
Merhabalar, bu konuda Redmi Note 9S ile ilgili 3 aylık deneyimimi paylaşacağım.

İlk aldığımda bir sorun yoktu, pil iyiydi, hatalar yoktu, kasma yapmıyordu, ısınma nispeten azdı. Sonra yavaş yavaş hatalar baş göstermeye başladı. MIUI 12.5'a geçince hat safhaya çıktı bu sorunlar.

Sürekli kasma yapmaya başladı, uygulamaya giriyorum açılmıyor; açılıyor yarım saat yüklenmiyor. Arayüz donuyor. Bazen sırf bu sorundan dolayı günde iki kez yeniden baslatmam gerekebiliyor.

Bir hafta önce sorunsuz bir SD Card taktım dosya taşımak için, az önce desteklenmeyen SD Card hatası verdi, biçimlendirme gerekiyor diyor, tamam bicimlendir diyorum bicimlendirmiyor öyle kalıyor. Lightroom'a girmeye çalışıyorum fotoları bulamıyor, fotolar SD kartta olduğu için hata veriyor.

Gece telefonu koyuyorum sabaha kadar sistem servisleri %15-20 pil yiyor, pil hızlı bitiyor. Bu sorun özellikle 12.5 ten sonra ortaya çıktı.

Aşırı sorunlu bir arayüz, hızlı biten pil, ısınan bir donanım = Genelde tüm Redmi telefonları

Yeni telefon alacaklara önerim: Ya Samsung alın ya da Xiaomi'nin Redmi değil de Mi modellerine bakın.

Lanet olsun bu telefonu aldığım güne, canımı sıkıyor bu telefon artık.

Rom atmaya kalksam elden çıkarmayı düşünüyorum fiyatı kırılır, romsuz bir tavsiye verebilir misiniz?

• Beğen
Tepkiler: sin

AdemBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
note 9s 128 gb
Meslek
Muhasebe Yönetici
Konular
42

İlk aldığımda bir sorun yoktu, pil iyiydi, hatalar yoktu, kasma yapmıyordu, ısınma nispeten azdı. Sonra yavaş yavaş hatalar baş göstermeye başladı. MIUI 12.5'a geçince hat safhaya çıktı bu sorunlar.

Sürekli kasma yapmaya başladı, uygulamaya giriyorum açılmıyor; açılıyor yarım saat yüklenmiyor. Arayüz donuyor. Bazen sırf bu sorundan dolayı günde iki kez yeniden baslatmam gerekebiliyor.

Bir hafta önce sorunsuz bir SD Card taktım dosya taşımak için, az önce desteklenmeyen SD Card hatası verdi, biçimlendirme gerekiyor diyor, tamam bicimlendir diyorum bicimlendirmiyor öyle kalıyor. Lightroom'a girmeye çalışıyorum fotoları bulamıyor, fotolar SD kartta olduğu için hata veriyor.

Gece telefonu koyuyorum sabaha kadar sistem servisleri %15-20 pil yiyor, pil hızlı bitiyor. Bu sorun özellikle 12.5 ten sonra ortaya çıktı.

Aşırı sorunlu bir arayüz, hızlı biten pil, ısınan bir donanım = Genelde tüm Redmi telefonları

Yeni telefon alacaklara önerim: Ya Samsung alın ya da Xiaomi'nin Redmi değil de Mi modellerine bakın.

Rom atmaya kalksam elden çıkarmayı düşünüyorum fiyatı kırılır, romsuz bir tavsiye verebilir misiniz?
hocam aynı telefonu bende kullanıyorum

öncelikle android 10 dan Android 11 geçtiniz bence bu şekilde sürüm güncellemelerinde ( güvenlik Güncellemeleri Hariiç) bence telefonu soforlayı yenıden yedeksiz kurun tavsiyem odur.
telefona rom kurma olayına gelince ben sıfır garantili aldım 3 ay sonra rom attım şuanda günlük neredeyse rom değiştirir oldum bu sıkıcı. ama siz güzel istekleri standart şekilde karşılayacak olan EU rom deneyin sonra satmayı planlayın derim bl kilidi açılır ama sonra da geri kapanır sorun olmaz global romu yeniden yükleye bilirsiniz.

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15

root ve rom'suz çözüm önerim;

redmi note 10 kullanıyordum bende, miui aşırı canımı sıkmaya başlamıştı, özellikle oyun oynamaya başlayınca. Crdroid rom'a geçtim, hebf optimizer'i de kullanıyorum, dün 11 saat ekran süresi aldım %100 den %10'a. pokemon go oynarken soba kıvamına gelen telefon çok çok az ısınıyor eskiye göre. akıcılık ve hız olarak da miui mercedesin yanındaki serçe gibi duruyor.

Miui kanser bir arayüzdür. Stock android candır. Dün mi mağazasında poco f3 denedim. 120hz ve güçlü işlemci olunca düzgün çalışıyor herhalde bu miui diye düşündüm. bir forumda okuduğum kadarıyla o cihazda bile aosp romlara geçenler dünya varmış diyorlar :D

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Şu bilinen bir gerçek ki Aosp tabanlı romlar her zaman daha sorunsuz çalışır, gereksiz mi uygulamalarından arındırılmış. Batarya ömrü daha iyidir, performans daha iyidir. Size önerim, aosp tabanlı bir roma geçin, neredeyse tüm sorunlarınızdan kurtulursunuz.

AdemBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
note 9s 128 gb
Meslek
Muhasebe Yönetici
Konular
42
Şu bilinen bir gerçek ki Aosp tabanlı romlar her zaman daha sorunsuz çalışır, gereksiz mi uygulamalarından arındırılmış. Batarya ömrü daha iyidir, performans daha iyidir. Size önerim, aosp tabanlı bir roma geçin, neredeyse tüm sorunlarınızdan kurtulursunuz.
mıuı temalarına alışınca aosp rom da kullanılmıyor hocam en iyi rom mıuı 11 eu son sürümde kullandıgım romdan baskası yalan bir işe yaramazlar bence

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Subsutarum tema uygulaması ile yada arayüz ile bu görselliği sağlayabilirsiniz. Sadece görsellik için (ki bu halledilebilir) bu eziyete katlanmanıza gerek yok :) Yine de tercih sizin tabii ki.

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
mi 9s icin custom rom yok hepsi port rom hicbiri düzgün calısmıyo 6 8 saat arası ekran süresi veriyo aops port romları denedim farklı kernelleri denedim miuimix in sitesinden stabil romu kurdum 3 4 gündür deniyorum 6 saat ekran süresi alınca canımı sıkıyo eski mi max 2 telefonumda 15 16 saat ekran süresi vardı

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
mi 9s icin custom rom yok hepsi port rom hicbiri düzgün calısmıyo 6 8 saat arası ekran süresi veriyo aops port romları denedim farklı kernelleri denedim miuimix in sitesinden stabil romu kurdum 3 4 gündür deniyorum 6 saat ekran süresi alınca canımı sıkıyo eski mi max 2 telefonumda 15 16 saat ekran süresi vardı
mi max 2 ekstrem bir örnek. zannediyorum ki hiçbir telefondan ve romdan öyle bir ekran süresi almanız mümkün değil.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Mi max 2 halen çok iyi bir cihazdır, en kötü 3 gün kullandırır kendini :) onunla kıyaslamayın. 15 16 saat ekran süresi alabileceğiniz rom a10 olabilir. Sonraki sürümler tüm cihazlarda sorunlara sebep oldu ne yazık ki.

ibrahimibo2

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
e7-max 2
Konular
24
wifi anteni ekran cıtasına entegre cinden aldığım ekranı takarken wifi anteni zarar gördü sadece modeme yakın odalarda borsa takip ve film icin geceleri kullanıyorum sarj takamyı unutsam bile daha bittini görmedim böyle giderse wifi anteni olan ekran cıtasından siparis edip max 2 kullanmaya devam edeceğim redmi serisi hic memnun etmedi beni

Üst Alt