Yardım Redmi Note 9s 128 Gb downgrade

CoolPlayer85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
5
Merhaba,

Telefonu ilk aldığımda yüklü olan "Redmi Note 9S Global Kararlı V11.0.11.0.QJWMIXM" versiyonuna yaklaşık 1 hafta sonra Miui 12 güncellemesi geldi ve yükledim. Şimdi memnun kalmadığım için tekrar ilk aldığım zaman ki sürümüne yani Miui 11 sürümüne geçmek istiyorum ama tamamen yasal olarak, yani garanti dışına çıkmadan.

Biraz forumda araştırdım fakat emin olamadığım bir konu buldum.
- Resimdeki yöntem ile eski versiyona dönüş yapabilir miyim?
- Bu yöntem ile cihazım garanti dışına çıkar mı?

img-20200421-wa0008-jpg.123571

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Resimler güncelleme için. Versiyon düşürmek için değil. Yapmak istediğinizle alakasız yani.
Global rom için Xiaomi tool ile BL açmadan istediğiniz yapılabilir. Bu bir downgrade olmuyor çünkü Android versiyonu aynı. Ancak tool note 9s destekliyormu ve brick ihtimali nedir bilmiyorum.
Sonuç olarak BL açmadan versiyon değiştirmenin tek yolu bu tool programı. Başka yöntem yok.

Oyla:

CoolPlayer85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
5
Resimler güncelleme için. Versiyon düşürmek için değil. Yapmak istediğinizle alakasız yani.
Global rom için Xiaomi tool ile BL açmadan istediğiniz yapılabilir. Bu bir downgrade olmuyor çünkü Android versiyonu aynı. Ancak tool note 9s destekliyormu ve brick ihtimali nedir bilmiyorum.
Sonuç olarak BL açmadan versiyon değiştirmenin tek yolu bu tool programı. Başka yöntem yok.

Bilgilendirme için teşekkürler, sizler kadar pek bilgili değilim bu telefon konusunda.
Peki bu dediklerinizi yapmam durumunda cihazın garanti sorunu olur mu? yani garanti dışına çıkabilir mi?

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bl kilidi açmadan sürüm düşemezsiniz Buda Garanti dışı bırakıyor Maalesef.

Oyla:

CoolPlayer85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihan
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
5
anlaşılan bu telefonu ilk aldığım sürüme yasal olarak yani garanti dışına çıkmadan birşey yapamayacağım.

arkadaşlar sizlere tavsiyem xiaomi telefonlara asla miui güncelleme yapmayın. ilk aldığınız sürüm hangisi ise onu kullanın. telefonu alalı neredeyse 1 ay olacak şimdiden kasmaya başladı bile. miui 12 güncellemeden hiç memnun kalmadım...

Oyla:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
anlaşılan bu telefonu ilk aldığım sürüme yasal olarak yani garanti dışına çıkmadan birşey yapamayacağım.

arkadaşlar sizlere tavsiyem xiaomi telefonlara asla miui güncelleme yapmayın. ilk aldığınız sürüm hangisi ise onu kullanın. telefonu alalı neredeyse 1 ay olacak şimdiden kasmaya başladı bile. miui 12 güncellemeden hiç memnun kalmadım...
Maalesef durum böyle. Yapacaklarınız yada seçenekler şunlar. Hard reset dediğimiz (fabrika ayarları) şeyle sıfırlamak. Genelde iyi sonuç verir. Akşam saatlerinde yapın, ayarlarınızı ve yükleyeceğiniz uygulamalar vs yapın. Sonra gece telefonu şarja takıp bırakın sabaha kadar öyle kalsın. Sabah telefonunuz MIUI 11 kadar performanslı olacak ve aynı hatta daha iyi pil süresi verecek, deneyin.

Yada BL açın. Greeshan repack rom veya miuimix rom kurun (en iyileri bunlar) yok MIUI şart değil derseniz Havoc offical (en iyi aosp) kurabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt