Rom Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) MIUI 12.5 Enhanced Edition Türkiye Kararlı V12.5.2.0.RJZTRXM İndirme Bağlantıları

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) cihazı için yayınlanan Türkiye Kararlı MIUI 12.5.2.0 Enhanced Edition sürümüdür.
Redmi Note 9 Pro.jpg

• Aygıt: Redmi Note 9 Pro Türkiye​

• Kod adı:

• Sürüm: V12.5.2.0.RJZTRXM​

• Dal: Kararlı Beta​

• Tür: Kurtarma​

• Boyut: 2.7 GB​

• Yayın tarihi: 2021-11-19​

• Paket Adı: miui_JOYEUSETRGlobal_V12.5.2.0.RJZTRXM_ad7a68849d_11.0.zip​

• MD5: ad7a68849dc9cadf56efe16f1fcf7a82​

• MIUI 12.5’in özellikle sistem altyapısında önemli gelişmeler içeren yeni versiyonu MIUI 12.5 Enhanced Edition bir süreden beri Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarla buluşuyor. Güncelleme son olarak ülkemizdeki Redmi Note 9 Pro modeliyle buluşuyor.

Sistem altyapısında önemli gelişmelerin yer aldığı güncelleme Redmi Note 9 Pro modeline sanal RAM özelliğini de getiriyor. Kullanıcılar gerekli durumlarda telefonların dahili depolamanın 1GB, 2GB ve 3GB’lık bölümünü sanal RAM olarak kullanabilecek.

12.5.2.0 RJZTRXM sürüm numarasını taşıyan güncelleme ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı ile buluşuyor. Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde ise güncelleme daha geniş kitlelere aktarılacak. Redmi Note 9 Pro kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Güncelleme ile sistem alt yapısında yapılan önemli iyileştirmeler üç başlıkta toplanıyor.
    • Sıvı depolama: Yeni depolama mekanizmaları, sistemin zaman içinde canlı ve duyarlı olmasını sağlar. Disk birleştirmenin verimliliği önemli ölçüde artırılıyor. Aylarca kullanımdan sonra bile performans güçlü kalır.
    • Atomize bellek: Ultra ince bellek yönetimine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getirir. Uygulama belleğini bölerek ve önemsiz görevleri kapatarak, kendi geliştirdiği bellek yönetim mekanizması bellek kullanımını kolaylaştırır.
    • Odaklanmış algoritmalar: Yeni algoritmalar, sistem kaynaklarını kullanım senaryolarına göre dinamik olarak tahsis ederek cihazlarda sorunsuz bir deneyim sağlar. Çekirdek senaryolar sorunsuz ve tam olarak hızlandırılır, senaryoya göre mevcut kullanıcılar tarafından algılanan en belirgin süreçlere öncelik verilir ve arka planda belirli uygulamaların etkisi en aza indirilir. Güç tasarrufu iyileştirilirken CPU kullanımı azaltılır.

Güncelleme ve Kurulum Talimatları

1- OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Aynı romun bir alt sürümündeyseniz Ota indirme bağlantısını kullanarak güncellemeyi kurabilirsiniz.

2- Aşağıda bulunan Recovery indirme bağlantısı üzerinden zip uzantılı dosyayı indirip Twrp / Install menüsünden dosyayı göstererek yükleyebilirsiniz.

3- Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip MI Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

hilal52

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Mi 10 t pro
Meslek
Zabıta Memuru
Konular
13
teşekkürler hocam emeğinize sağlık

kurt2016

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hıdır kurt
Cihazım
erkek
Konular
2
fastboot rom 709 mb yanlışlıkmı var

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

kurt2016

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hıdır kurt
Cihazım
erkek
Konular
2
Hocam eline sağlık fastboot yok mu ?

gomek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
özgün
Cihazım
galaxy s6
Konular
2
bana da ota üzerinden gelmiş teşekkürler hocam emeğinize sağlık.

gomek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
özgün
Cihazım
galaxy s6
Konular
2
Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) cihazı için yayınlanan Türkiye Kararlı MIUI 12.5.2.0 Enhanced Edition sürümüdür.
Redmi Note 9 Pro.jpg

• Aygıt: Redmi Note 9 Pro Türkiye​

• Kod adı:

• Sürüm: V12.5.2.0.RJZTRXM​

• Dal: Kararlı Beta​

• Tür: Kurtarma​

• Boyut: 2.7 GB​

• Yayın tarihi: 2021-11-19​

• Paket Adı: miui_JOYEUSETRGlobal_V12.5.2.0.RJZTRXM_ad7a68849d_11.0.zip​

• MD5: ad7a68849dc9cadf56efe16f1fcf7a82​

• MIUI 12.5’in özellikle sistem altyapısında önemli gelişmeler içeren yeni versiyonu MIUI 12.5 Enhanced Edition bir süreden beri Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarla buluşuyor. Güncelleme son olarak ülkemizdeki Redmi Note 9 Pro modeliyle buluşuyor.

Sistem altyapısında önemli gelişmelerin yer aldığı güncelleme Redmi Note 9 Pro modeline sanal RAM özelliğini de getiriyor. Kullanıcılar gerekli durumlarda telefonların dahili depolamanın 1GB, 2GB ve 3GB’lık bölümünü sanal RAM olarak kullanabilecek.

12.5.2.0 RJZTRXM sürüm numarasını taşıyan güncelleme ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı ile buluşuyor. Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde ise güncelleme daha geniş kitlelere aktarılacak. Redmi Note 9 Pro kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Güncelleme ile sistem alt yapısında yapılan önemli iyileştirmeler üç başlıkta toplanıyor.
    • Sıvı depolama: Yeni depolama mekanizmaları, sistemin zaman içinde canlı ve duyarlı olmasını sağlar. Disk birleştirmenin verimliliği önemli ölçüde artırılıyor. Aylarca kullanımdan sonra bile performans güçlü kalır.
    • Atomize bellek: Ultra ince bellek yönetimine odaklanarak RAM kullanımını daha verimli hale getirir. Uygulama belleğini bölerek ve önemsiz görevleri kapatarak, kendi geliştirdiği bellek yönetim mekanizması bellek kullanımını kolaylaştırır.
    • Odaklanmış algoritmalar: Yeni algoritmalar, sistem kaynaklarını kullanım senaryolarına göre dinamik olarak tahsis ederek cihazlarda sorunsuz bir deneyim sağlar. Çekirdek senaryolar sorunsuz ve tam olarak hızlandırılır, senaryoya göre mevcut kullanıcılar tarafından algılanan en belirgin süreçlere öncelik verilir ve arka planda belirli uygulamaların etkisi en aza indirilir. Güç tasarrufu iyileştirilirken CPU kullanımı azaltılır.

Güncelleme ve Kurulum Talimatları

1- OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. Aynı romun bir alt sürümündeyseniz Ota indirme bağlantısını kullanarak güncellemeyi kurabilirsiniz.

2- Aşağıda bulunan Recovery indirme bağlantısı üzerinden zip uzantılı dosyayı indirip Twrp / Install menüsünden dosyayı göstererek yükleyebilirsiniz.(Recovery Rom Bağlantısı Çıkınca Eklenecektir)

3- Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip MI Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

hocam bu pek enhanced sürüme benzemiyor. sanki sıradan bir güncelleme gibi geldi bana.

bayir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ata
Cihazım
Xiaomi Mi10T
Meslek
Anestezi Teknikeri
Konular
11
Hocam elinize sağlık. Değişikleri göstermek için bir kaç tane ekran görüntüsü atabilirmisiniz ?

Üst Alt