MIUI 13 Redmi Note 9 Pro (joyeuse – Endonezya Kararlı V13.0.4.0.SJZIDXM

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Batarya nasıl acaba? Kunuda belirtmiş olduğum özellikle batarya erken bitmesi çok nadir de olsa donmalar.
Hocam yine bugüninkini atıyorum iki gündür şarjı gayet güzel gidiyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

asgtr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asg
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
0
Rom çok akıcı çalışıyor ama bir sorun var. Orangefox yüklediğimde geçici olarak yükleniyor. İlginç bir şekilde bir daha yeniden başlatıp recovery ekranına girmeye çalıştığımda orangefox gitmiş oluyor.

Ses arttırma + güç ile kendi recovery kısmına giriyor. Böyle bir sorunu ilk defa gördüm. Yaşayan var mı aranızda bunu?

Şöyle; telefonu kapatın. Sonra ses arttırma + güç ile recovery menüsüne girmeye çalışın. Orangefox gidiyor. Son versiyonunu yükledim ama bir şekilde siliniyor ve orjinal recovery geri dönüyor.

Magisk kurup rootlamak istedim. Gereksiz bütün uygulamaları kaldırmak için mecbur rootlamak gerekiyor.

f0x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sam
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
0
Rom çok akıcı çalışıyor ama bir sorun var. Orangefox yüklediğimde geçici olarak yükleniyor. İlginç bir şekilde bir daha yeniden başlatıp recovery ekranına girmeye çalıştığımda orangefox gitmiş oluyor.

Ses arttırma + güç ile kendi recovery kısmına giriyor. Böyle bir sorunu ilk defa gördüm. Yaşayan var mı aranızda bunu?

Şöyle; telefonu kapatın. Sonra ses arttırma + güç ile recovery menüsüne girmeye çalışın. Orangefox gidiyor. Son versiyonunu yükledim ama bir şekilde siliniyor ve orjinal recovery geri dönüyor.

Magisk kurup rootlamak istedim. Gereksiz bütün uygulamaları kaldırmak için mecbur rootlamak gerekiyor.
Stok rom olduğu için orijinal recoverye dönüyor. Kalıcı yapmak için orangefox flashlayın ilk açılışta magisk flashlayın.

asgtr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asg
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
0
Stok rom olduğu için orijinal recoverye dönüyor. Kalıcı yapmak için orangefox flashlayın ilk açılışta magisk flashlayın.
Mecburen Orangefox flashlanıyor. Sorun bu değil işte. Orangefox flashlansa dahi kalkıyor.

Araştırdığımda benzer sorunlar yaşayanlar var. Android 11 kullanan romlarda bu sorun yok. A12 romlarda sorun oluşuyor.

Çok acayip. Orangefox a girdiğimde sdcard verileri şifresi de çözülmüyor. Düzeltirler ama sıkıldım uğraşmaktan. Dursun şimdilik.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Mecburen Orangefox flashlanıyor. Sorun bu değil işte. Orangefox flashlansa dahi kalkıyor.

Araştırdığımda benzer sorunlar yaşayanlar var. Android 11 kullanan romlarda bu sorun yok. A12 romlarda sorun oluşuyor.

Çok acayip. Orangefox a girdiğimde sdcard verileri şifresi de çözülmüyor. Düzeltirler ama sıkıldım uğraşmaktan. Dursun şimdilik.

Magiski flaşlar iseniz kalıcı olmama ihtimali yok. Şifrelenme olayıda evet stok romlarda çözülemeyen bir sıkıntı illa format data yapmak gerekiyor ondan sonra sorun ortadan kalkıyor.

asgtr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asg
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
0
Magiski flaşlar iseniz kalıcı olmama ihtimali yok. Şifrelenme olayıda evet stok romlarda çözülemeyen bir sıkıntı illa format data yapmak gerekiyor ondan sonra sorun ortadan kalkıyor.
Rom stabil hale gelsin o zaman yaparım artık bunu.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Rom stabil hale gelsin o zaman yaparım artık bunu.

Beta ile stabil arasında çok fark yok. Bende eea 13.0.2 betadan gene eea 13.0.2 stabile geçtim sadece betanın adını stabil olarak değiştirmişler. Üstüne başka stabil sürüm çıktığında recoveryden yüklersiniz sıkıntı olmaz. Boşuna beklemiş olursunuz gerek yok.

AtesBey

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
EMRAH
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Hocam eğer konuya Resim eklemek isterseniz 2 Tane ss aldım isterseniz ekleyin romu yükledim şimdi

Hocam bende yükledim ama telefon rehberimi bulamıyorum Mi accoutta kişiler 0 yazıyor bilgin varmı
Hatta SİM rehberim bile gitti Sorunu çözümünü bilen varmı acaba tekrar eski roma mı dönmem gerekiyor ?

12.5.8 EEA romunu kullanıyordum 13.0.4 Endonezya romuna geçtim o yüzden mi göremiyorum acaba?

Bilgisi olan varmı?

Son düzenleme:

kokanche

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
7
Merhaba;

Endonezya fastboot Miui 13 yayınlanınca bende bu roma (SJZIDXM) geçiş yaptım. Eskiden pil menüsünün altında bulunan bu ekran süresi görme seçeneğini yeni romda bulamadım. Hangi bölümün altına koymuşlar? Teşekkürler,

Hocam yine bugüninkini atıyorum iki gündür şarjı gayet güzel gidiyor

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Merhaba;

Endonezya fastboot Miui 13 yayınlanınca bende bu roma (SJZIDXM) geçiş yaptım. Eskiden pil menüsünün altında bulunan bu ekran süresi görme seçeneğini yeni romda bulamadım. Hangi bölümün altına koymuşlar? Teşekkürler,
Ayarlardaki dijital denge bölümüne

Üst Alt