Yardım Redmi Note 9 pro ile telefon çağrısı geldiğinde internet kesiliyor.

• Konbuyu başlatan rxpu
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 1K

rxpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rxpu
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
2
Redmi Note 9 pro ile telefon çağrısı geldiğinde internet kesiliyor.

Bu ciddi bir sorun yaratmaya başladı zira bankaların uygulamaları artık SMS yerine kendi uygulamalarından güvenlik bildirimleri gönderdikleri için banka çağrı merkezini aradığımda işlem yapamıyorum. Çağrı merkezi bankanın uygulamasının aynı anda çalışıyor olmasını şart koşuyor.

Ayrıca iş yerinde bir telefn geldiğinde servis veremiyorum zira müşterinin sorununu çözebilmek için internete bağlanmam gerekirse telefon ile konuştuğum için internete giremiyor. Çağrı sonlanır sonlanmaz internet hemen çalışmaya başlıyor.

Bu yazılımsal bir sorun mudur ?

Nasıl çözülür?

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
*#*#86583#*#* yazdım Volte disabled mesajı çıktı.

Daha sonra sondaki yıldızı silerek *#*#86583#*# yazdım. Öyle kalıyor bir şey yapmadan duruyor. Sondaki yıldızdan önceki diyezi de mi sileceğiz?
Hocam disabled yazisi ciktiysa olmustur. Hem bidaha silip yapmaniza gerek yom ben kodu yapistirinca direk okumaz diye demistim. Yapisitirnca disabled yazisi geldiyse yukarda volte cikmistir
Eger snra silio yeniden yazdiysaniz enabled yazdiysa tekrar bidaha yapistirip disabled yazisi cikacak o cikinca bidaha ellemeyin aktif olmustur
Yukardaki 4.5 g yazisinin yaninda vo lte yazar sizdede aynisi olur
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
r

Oyla:

rxpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rxpu
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
2
Volte seçeneğini görüyorsanız operatör kaynaklı olabilir.
Operatörünüzden aktif ettiniz mi ?
Üst tarafta sadece 4.5G simgesini görüyorum Volte simgesini görmüyorum. (Ama ayarlardan Volte kullanı aktifleştirmiştim)

Konuşma ile internetin aynı anda çalışması için Volte açık mı olmalı yoksa kapalı mı?

*#*#86583#*#* yazarak disable ettim ve tekrar açmam için *#*#86583#*# yazmamı tavsiye etti
Hocam disabled yazisi ciktiysa olmustur. Hem bidaha silip yapmaniza gerek yom ben kodu yapistirinca direk okumaz diye demistim. Yapisitirnca disabled yazisi geldiyse yukarda volte cikmistir
Eger snra silio yeniden yazdiysaniz enabled yazdiysa tekrar bidaha yapistirip disabled yazisi cikacak o cikinca bidaha ellemeyin aktif olmustur
r

Volte disabled yazısını gördüm. Kafamı karıştıran volte disabled olunca Volte aktif mi olmuş oluyor olası biraz karışık geldi. Zira disabled , devre dışı bırakıldı demek sanırım ingilizcede.

Şu anda *#*#86583#*#* tuşladıktan sonra Volte disabled mesajı geldi. Ancak VOLTE simgesi belirmiyor hala. Telefonu kapatıp açtım yine o simge belirmedi. Ayarlar kısmından Volte kullan seçeneği aktif gözüküyor onu da kontrol ettim.

Operatörüm Türk telekom. Ancak aynı operatör ile başka telefondan aynı simkart ve hat ile böyle bir sorun olmuyordu. diğer telefonlarda da volte simgesinin çıktığını hatırlıyorum.

İşlem nerede takılıyor olabilir?
Operatör o sırada volte yi kapatmış olabilir mi?. telefonu Ağustıs ayında almıştım. O tarihten sonra acaba telefon değişikliği olduğu için tekrar volte yi operatörden açtırmak mı gerekli?
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

r
Sorun çözüldü çok teşekkürler. Sorunun nedeni operatörle ilgiliymiş.
Operatör VOLTE yi kapatmış. Daha önceki telefonumda sanırım açıktı. Ama telefon değiştirince bir şekilde VOLTE operatör tarafından kapatılmış. Arayıp açtırdım ve biraz bekledikten sonra VOLTE simgesi çıktı ve
internete bağlı iken de artık telefon ile görüşebiliyorum.

Ancak 4.5G'nin çekmediği yerlerde sanırım VOLTE çalışmayacak doğru mudur? Yani eğer şebeke 3G'ye düşerse ve o arada bir telefon çağrısı gelirse ben internet yine kesilecek diyebilir miyiz?

Telefonu iş amaçlı kullandığım için bu konu benim için çok önemlliydi. Çözüm bulmak çok yardımcı oldu.

Tekrar çok teşekkürler.

Volte seçeneğini görüyorsanız operatör kaynaklı olabilir.
Operatörünüzden aktif ettiniz mi ?
Yardımınız için çok teşekkürler.
Evet garip bir şekilde operatör VOLTE yi kapatmış. Halbuki 3 ay önceki eski telefonumda çalışıyordu.
Sanırım telefon değişikliği olunca Türk telekom tarafından kapatılmış ve arayıp tekrar açtırmak gerekti.

Son düzenleme:
Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Üst tarafta sadece 4.5G simgesini görüyorum Volte simgesini görmüyorum. (Ama ayarlardan Volte kullanı aktifleştirmiştim)

Konuşma ile internetin aynı anda çalışması için Volte açık mı olmalı yoksa kapalı mı?

*#*#86583#*#* yazarak disable ettim ve tekrar açmam için *#*#86583#*# yazmamı tavsiye etti

Volte disabled yazısını gördüm. Kafamı karıştıran volte disabled olunca Volte aktif mi olmuş oluyor olası biraz karışık geldi. Zira disabled , devre dışı bırakıldı demek sanırım ingilizcede.

Şu anda *#*#86583#*#* tuşladıktan sonra Volte disabled mesajı geldi. Ancak VOLTE simgesi belirmiyor hala. Telefonu kapatıp açtım yine o simge belirmedi. Ayarlar kısmından Volte kullan seçeneği aktif gözüküyor onu da kontrol ettim.

Operatörüm Türk telekom. Ancak aynı operatör ile başka telefondan aynı simkart ve hat ile böyle bir sorun olmuyordu. diğer telefonlarda da volte simgesinin çıktığını hatırlıyorum.

İşlem nerede takılıyor olabilir?
Operatör o sırada volte yi kapatmış olabilir mi?. telefonu Ağustıs ayında almıştım. O tarihten sonra acaba telefon değişikliği olduğu için tekrar volte yi operatörden açtırmak mı gerekli?
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Sorun çözüldü çok teşekkürler. Sorunun nedeni operatörle ilgiliymiş.
Operatör VOLTE yi kapatmış. Daha önceki telefonumda sanırım açıktı. Ama telefon değiştirince bir şekilde VOLTE operatör tarafından kapatılmış. Arayıp açtırdım ve biraz bekledikten sonra VOLTE simgesi çıktı ve
internete bağlı iken de artık telefon ile görüşebiliyorum.

Ancak 4.5G'nin çekmediği yerlerde sanırım VOLTE çalışmayacak doğru mudur? Yani eğer şebeke 3G'ye düşerse ve o arada bir telefon çağrısı gelirse ben internet yine kesilecek diyebilir miyiz?

Telefonu iş amaçlı kullandığım için bu konu benim için çok önemlliydi. Çözüm bulmak çok yardımcı oldu.

Tekrar çok teşekkürler.

Yardımınız için çok teşekkürler.
Evet garip bir şekilde operatör VOLTE yi kapatmış. Halbuki 3 ay önceki eski telefonumda çalışıyordu.
Sanırım telefon değişikliği olunca Türk telekom tarafından kapatılmış ve arayıp tekrar açtırmak gerekti.
Rica ederim hocam.
Telefondan aktif ettikden sonra operatörden de aktif etmeniz lazım Yes~~

Telefonunuz 4.5g çekerse volte aktif olacaktır 3g ye düşerse volte aktif olmaz hem arama yapıp hem internete giremezsiniz.

Oyla:

hilmimedine

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
Redmi not 9s
Konular
12
Rica ederim hocam.
Telefondan aktif ettikden sonra operatörden de aktif etmeniz lazım Yes~~

Telefonunuz 4.5g çekerse volte aktif olacaktır 3g ye düşerse volte aktif olmaz hem arama yapıp hem internete giremezsiniz.
Hocam sanırım yanlışınız var. 3g çeken yerde netede girebilir. Zira daha önce volte aktifolmadığı için 4.5 g üzerinden sadece konuşma yapabiliyordu. 3 g üzerinden konuşma ve nete girmek için ekstra bir ayar gerekmiyor

Oyla:

rxpu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rxpu
Cihazım
redmi note 9pro
Konular
2
Hocam sanırım yanlışınız var. 3g çeken yerde netede girebilir. Zira daha önce volte aktifolmadığı için 4.5 g üzerinden sadece konuşma yapabiliyordu. 3 g üzerinden konuşma ve nete girmek için ekstra bir ayar gerekmiyor
Ben çok zor durumda kaldığımdan şebekeyi 3G moduna almıştım. Ama o durumda da çalışmamıştı VOLTE olmadan.
Belki sorun bağlandığım şebekenin 4.5G olması ve 3G öncelikliyi seçsem dahi 4.5G kurallarını uygulaması olabilir.
Bu durumu hiç 4.5G desteği olmayan bir baz istasyonuna bağlanarak denemek gerekli. O da sanırım çok zor bir durum zira çoğunu yükseltmişlerdir. Zira duyduğum kadarıyla çoğu 3G baz istasyonu yazılım yükseltmesi ve ufak donanım değişiklikleri ile 4G ye yükseltilebiliyormuş.

Oyla:

bayepayizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sabribey
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Operatör
Konular
19
Hocam normalde eğer çağrı alırsanız 4.5g den 3g iner yakinizdaki baz istasyonu 3g GSM bandı olmayabilir

Oyla:
Üst Alt