Soru Redmi Note 9 Pro cihazıma Tr rom

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.0.1.0 global kararlı
Telefon Modeli
Redmi Note 9 Pro 6/128
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba,
Yurtdışı Redmi Note 9 Pro aldım. Global versiyon. Ayrıca aida64 ile kontrol ettiğimde Joyeuse model adı yazıyordu. Cihazda şimdi Global 12.0.1.0 kararlı yazılım yüklü. Bu telefonuma Tr rom yüklersem bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Not: Bootloader açma başvurusu yaptım sürenin dolması bekliyorum.

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Merhaba,
Yurtdışı Redmi Note 9 Pro aldım. Global versiyon. Ayrıca aida64 ile kontrol ettiğimde Joyeuse model adı yazıyordu. Cihazda şimdi Global 12.0.1.0 kararlı yazılım yüklü. Bu telefonuma Tr rom yüklersem bir sıkıntı yaşar mıyım acaba?
Not: Bootloader açma başvurusu yaptım sürenin dolması bekliyorum.
Twrp ile genelde kurmayın diyorlar Stock romu.Mi flash ile Stock romlar arası bildiğim kilit açılmadan geçiş yapılıyor.Forumdakiler daha iyi bilir.Kolay gelsin.

Sorun yasamazsin sonuçta globalle bı farkı yok TRnin.TRde güncelleme daha sık geliyor o kadar

Oyla:

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Teşekkür ederim. Tr Roma geçersem kazanç veya kaybım olur mu acaba?
Genelde google rehber ve mesaj uygulamasindan kurtulmak icin endonezya veya hindistan romuna geciliyor. Kazanciniz veya kaybiniz olmaz gllobal ve tryi karsilastirirsak. Bl kilidinizi acin bekleyin. Tecrubeniz yoksa ve google mesajlar ve rehberi kullanirim sorun yok diyorsaniz oylece kullanin.

Oyla:

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Aslında durum şu: cihazım IMEI si ile oynanmamış, IMEI numaraları lle Xiaomi web sayfasından kontol ettiğimde cihazımın international versiyon olduğu yazıyor. Ota ile görünen tüm güncellemeleri de yapılmış. Ama cihazımda şebeke sinyali dalgalanması yaşıyorum. Aynı evde aynı sim kartla farklı telefonda görüşmelerim keslmiyorken redmi Note 9 Pro cihazımda görüşmelerim kesiliyor, hatta sinyal barı tamamen sıfırı gösteriyor bazen. Yani global ve IMEI leri ile oynanmamış bir cihazda sinyal sorunu yaşıyorum ve bunu belli TR rom ile aşabilir miyim diye düşünüyorum?

Oyla:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Tr romla asilacagini zannnetmiyorum. Bende yakinlarda global 9s aldim bl kilidi esnasinda teli kullandim sorun olmadi sebeke konusunda ve imeisini attim sorun yok. Tahminen band 20 destegi yok gibi veya baska bir bolge icin mi cikartilmis acaba sizdeki cihaz. Aslan hocam veya diger hocalarim daha net bilgi verebilirler.

Oyla:

akesmis

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aydın kesmez
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
3
Tr romla asilacagini zannnetmiyorum. Bende yakinlarda global 9s aldim bl kilidi esnasinda teli kullandim sorun olmadi sebeke konusunda ve imeisini attim sorun yok. Tahminen band 20 destegi yok gibi veya baska bir bolge icin mi cikartilmis acaba sizdeki cihaz. Aslan hocam veya diger hocalarim daha net bilgi verebilirler.
Hindistan veya Çin cihazı değil. Çünkü Hindistan cihazı olsa board ve cihaz adı curtana diye görünmesi lazımdı. O yüzden band 20 kapalı olmasa gerek diye düşünüyorum. Band 20 kapalı değilse bu sorun yazılımsaldır diye düşündüm ve bu nedenle Tr rom yüklemeyi düşündüm. Ne bileyim işte Tr rom belki bizim şebekeye daha uyumlu olur gibisinden akıl yürüttüm. Mantıklı mı bilmem.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hindistan veya Çin cihazı değil. Çünkü Hindistan cihazı olsa board ve cihaz adı curtana diye görünmesi lazımdı. O yüzden band 20 kapalı olmasa gerek diye düşünüyorum. Band 20 kapalı değilse bu sorun yazılımsaldır diye düşündüm ve bu nedenle Tr rom yüklemeyi düşündüm. Ne bileyim işte Tr rom belki bizim şebekeye daha uyumlu olur gibisinden akıl yürüttüm. Mantıklı mı bilmem.
Mantıklı değil. Romla alakalı olsaydı eğer Global rom yüklü gelen Çin model Note 8 ve Note 8 Prolarda uyumsuz çalışması gerekirdi.

Oyla:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Band 20 yazilimla acilir mi bilmiyorum ama baska bir note 9 pro dan twrp ile alinan yedek sizin tele aktarilabilir sonra da imei tamiri yapilabilir.

Oyla:
Üst Alt