Yardım Redmi Note 9 Pro aklımı kurcalayan bir soru hakkında

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Öncelikle herkese merhaba.
Redmi Note 9 Pro (Joyeuse) kullanıyorum.
Ben Azerbaycanlıyım ve Azerbaycanda yaşıyorum. Kafamı kurcalayan bir soru var aslında şuan cihazla alakalı hiç bir sorunum yok cihaz çalışıyor her şey yolunda ancak bundan 7-8 ay kadar önce telefona orange fox recovery üzerinden arrow as android 11 offical romundayken eu 11.0.7.0 romunu attığımda cihaz kendini bootloopa aldı bununda sonradan neden kaynaklı olduğunu çözdüm üzerinde gelen miui sürümünün 12 olmasından kaynaklı 11 e geçiş yapılamıyordu. Buraya kadar herşey normal fakat telefon kendini bootloopa alınca bende bilgisayar olmadığı için babam alal-acele bir ustaya verdi usta edl modunda stock rom yüklediğini fakat telefon düzelmediğini söyledi telefonu elime aldığımda telefona fastboot rom atılmadığını farkettim çünkü cihaz hiç oynanmamış ama arka kapak açılmıştı tabi bu olay olunca garanti dışı olduğundan yetkili servise gönderdik telefonu 3 gün sonra elime ulaştı fakat telefonu aldığımda bana işlemcisinin yandığını söylediler size sormak istediğim soru aslında bu telefonun işlemcisi rom atmayla yanacağını hiç sanmıyorum joyeuse için olan romu kurduğumada eminim telefona ustların bir şey yapmış olma ihtimali varmıydı acaba telefonu ustadan aldığımda cihaz hala bootloopa giriyordu ancak recoverye girmiyordu fastboot modunda herhangi bir sorun yoktu eğer edl ile rom attıysa açılırdı çok büyük ihtimalle telefonun kapağının açılmış olmasının amacının edl olduğunu biliyorum ama telefon sanki hiç dokunulmamış gibiydi acaba servisin söylediği işlemci yanması farklı farklı rommu denemesinden oldu ustanın yoksa farklı bir nedendenmi ha bu arada servise gitmeden önce o zamanlarda son sürüm olan 12.5.4.0 stock romunu tekrar atmıştım telefona ancak telefon tekrar kendini bootloopa alıyordu flash and lock işaretli olmasından kaynaklıydı sanırsam bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce telefonun anakartımı yandı serviste onumu değiştirdiler yoksa sadece yetkili hesapla rommu atıldı bana sadece rom atılmış gibi geldi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

11.0.7.0 sürümünü atarken recovery üzerinden temiz kurulum yaptığımada eminim telefon bana geldiğinde defalarca miui 11 kurmaya ve aynı hatayı almaya devam ettim oyüzden telefonun miui 12 ile geldiğini ve 11e dönemeyeciğimden eminim yani benim bu durumda bir hatam yokmuş gibi ama sizin düşüncelerinizi merak ediyorum

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Cihaz şu an çalışır durumda mı?

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Cihaz şu an çalışır durumda mı?
evet hocam defalarca denedim sorunun neden kaynaklı ola bileceğini her türlü yolu denedim miui 11 e dönünce böyle bir sorun oluyor mi flashla 12 olan bir romu flash all seçiliyken attığımda açılıyor şuanda cihazda herhangi bir sorun yok düzgün çalışıyor

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Anti-rollback'a takılıyor olabilirsiniz. BL kilidi açıksa fastboot rom ile downgrade etmeyi deneyin. Recovery rom ile yapamazsınız.

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Anti-rollback'a takılıyor olabilirsiniz. BL kilidi açıksa fastboot rom ile downgrade etmeyi deneyin. Recovery rom ile yapamazsınız.
anti roll back 2 hocam bl açık fastboot rom atarak düzelttim çoktanda o günde aynısnı yaptım herşey doğru ilerledi amaa açılmadı

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bence sorunuzun cevabı evet telefonu tamire verdiğiniz usta kaynaklı problem. Bildiğiniz üzere cihazı EDL'ye almak için anakart üzerindeki iki pini iletken bir malzeme ile birbirlerine temas ettirerek kısa devre yapılması gerekli. Yani risk içeren bir işlem. Eğer usta arka kapağı açtıktan sonra yanlış iki nokta ile kısa devre yapmış ise anakartınızın zarar görmesi son derece olasıdır.

Rauf Cəlilzadə

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rauf
Cihazım
M2003J6B2G
Konular
2
Bence sorunuzun cevabı evet telefonu tamire verdiğiniz usta kaynaklı problem. Bildiğiniz üzere cihazı EDL'ye almak için anakart üzerindeki iki pini iletken bir malzeme ile birbirlerine temas ettirerek kısa devre yapılması gerekli. Yani risk içeren bir işlem. Eğer usta arka kapağı açtıktan sonra yanlış iki nokta ile kısa devre yapmış ise anakartınızın zarar görmesi son derece olasıdır.
evet hocam bende öyle düşünüyorum ustanın telefondan anladığınıda zannetmiyorum fastboot moduna giren telefonun arkasını açıp işlem yapması zaten bunu gösteriyor neyse artık

Üst Alt