Çözüldü Redmi Note 9 Pro Açılmıyor

bryan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yuliyan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
Merhabalar,

Kullandığım telefonu sabah kapatmıştım akşam açtığımda Redmi yazısı geldikten sonra titreyip Orangefox recovery ile açıldı, bir kaç kere kapat aç desemede işe yaramadı her seferinde Redmi yazısı sonrası titeyip Orangefox ile açıkmakta.

Orangefox ile açıldığında telefonun dosyalarını görebiliyorum, en son Haziran ayında yüklediğim xiaomi_eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.2.0 QJZ.....zip dosyasınıda görebiliyorum.

- Telefonda magisk ile root var dı onu orangefox ta uninstall.zip dosyası vardı onunla root sildim işe yarar diye ama sonuç değişmedi.
- Daha önceden yüklediğim Rom u tekrar yükledim ama yine işe yaramadı.

Wipe a girdiğimde;
-Delvik/ART Cache
-System_EXT
-Metada
-Data
-Internal Storage
-Cache

görebiliyorum, System_EXT i wibe yapayım dedim yapamadı, Magisk Partition dan System_EXT baktığımda 0 bayt görünüyor.

Özetle şu an orangefox ta kaldım, bu durumda önerebileceğiniz çözümler var ise paylşabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.

Çözüm
BL kilidini açmadan uzun zaman önce aynısı eşimin telefonuna olmuştu aynı modelde, onda o zamanlar herhangi bir özel recovery yüklü olmadığı için kendi recovery menüsüne giriyordu tabii. Ses açma + kısma tuşlarına basılı tutarak güç tuşuna uzun süre tutup telefonu açabilmiştim. Tüm tuşlara uzunca basılı tutarak deneyin kısacası, tuş kombinasyonu tam olarak ne işe yarıyor bulamadım araştırsamda o yüzden tam olarak birşey diyemem fakat umarım işe yarar.

pickedusernamesonofa

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Sweet
Konular
14
Merhabalar,

Kullandığım telefonu sabah kapatmıştım akşam açtığımda Redmi yazısı geldikten sonra titreyip Orangefox recovery ile açıldı, bir kaç kere kapat aç desemede işe yaramadı her seferinde Redmi yazısı sonrası titeyip Orangefox ile açıkmakta.

Orangefox ile açıldığında telefonun dosyalarını görebiliyorum, en son Haziran ayında yüklediğim xiaomi_eu_multi_HMNote9ProEU_V12.0.2.0 QJZ.....zip dosyasınıda görebiliyorum.

- Telefonda magisk ile root var dı onu orangefox ta uninstall.zip dosyası vardı onunla root sildim işe yarar diye ama sonuç değişmedi.
- Daha önceden yüklediğim Rom u tekrar yükledim ama yine işe yaramadı.

Wipe a girdiğimde;
-Delvik/ART Cache
-System_EXT
-Metada
-Data
-Internal Storage
-Cache

görebiliyorum, System_EXT i wibe yapayım dedim yapamadı, Magisk Partition dan System_EXT baktığımda 0 bayt görünüyor.

Özetle şu an orangefox ta kaldım, bu durumda önerebileceğiniz çözümler var ise paylşabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler.
Bu durumda fastboot moduna girebiliyor mu eğer girebilirseniz mi flash ile stock rom yüklerseniz açılabilir.

Oyla:

bryan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yuliyan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
Fastboot moda girebiliyorum.

Orangefox üzerinde system görünmediği için mi Fastboot modu önerdiniz, orangefox tam artık hiç bir şey yapamazmıyım?

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Oyla:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
BL kilidini açmadan uzun zaman önce aynısı eşimin telefonuna olmuştu aynı modelde, onda o zamanlar herhangi bir özel recovery yüklü olmadığı için kendi recovery menüsüne giriyordu tabii. Ses açma + kısma tuşlarına basılı tutarak güç tuşuna uzun süre tutup telefonu açabilmiştim. Tüm tuşlara uzunca basılı tutarak deneyin kısacası, tuş kombinasyonu tam olarak ne işe yarıyor bulamadım araştırsamda o yüzden tam olarak birşey diyemem fakat umarım işe yarar.

Oyla: Çözüm

bryan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yuliyan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
İşe yaradı, telefon açıldı, öneriniz için çok teşekkür ederim, beni büyük bir işten kurtardınız.

Oyla:
Üst Alt