Yardım Redmi Note 9 MIUI UPDATE ''couldn't connect to the server'' hatası

haknly

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan Atila
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
6
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.9 Stable (QJOEUXM)
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 9
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Selamlar,

yaklaşık 15-20 gün oldu telefonu alalı. Güncellemelere girdiğimde bu hata ile karşılaşmış fakat çok umursamamıştım. Eski redmi 5 plus telefonumda da aynı hata vardı ve updater uygulamasını güncelleyip sorunu çözmüştüm. Yine aynı şekilde yaparım diye düşünüp erteledim ama şarjın az gitmesi uygulamaların aşırı derecede kasması ve telefonun durduk yere aşırı ısınması üzerine güncelleme yapmaya karar verdim. Updater uygulamasının farklı sürümlerini apk olarak indirip denememe rağmen sonuç alamadım. Hemen bu forumda konulara baktım fakat çözüm bulamadım. Hindistanlı arkadaşların videolarındaki her şeyi denedikten sonra bile çözüm alamadım ve en son çare bu foruma tekrardan soru açmak oldu.

Bu arada dosyayı kendim indirip yüklemeyi denedim fakat yine hata verdi verdiği hata da ektedir.

İndirdiğim sürüm hatalıdır belki diye onun adını da yazayım;
- miui_MERLINEEAGlobal_V12.5.6.0.RJOEUXM_ee81052554_11.0
- miui_MERLINGlobal_V12.5.4.0.RJOMIXM_a4d0f9b695_11.0

Bir de bunu denedim;

- miui_CANNONGGlobal_V13.0.3.0.SJEMIXM_3e0f210a9e_12.0

Hepsinde verify hatası verdi. ROM kurma, boot atma ile ilgili hiçbir terimi bilmiyorum. Endonezya sürümünü öven bir konuya denk gelmiştim. Bilgisi olan biri o konuda da aydınlatırsa iyi olur.

Yardımcı olacak olanlara şimdiden teşekkürler <3
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada wifi ile de denedim. Aynı sonucu aldım. Sadece ss alırken mobil veri ile de bir deniyim demiştim o sırada almışım ss leri. Ek bilgi vermek istedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada wifi ile de denedim. Aynı sonucu aldım. Sadece ss alırken mobil veri ile de bir deniyim demiştim o sırada almışım ss leri. Ek bilgi vermek istedim.

Ekli dosyalar

• counld't connect to the server.jpg
    counld't connect to the server.jpg
    46,3 KB · Görüntüleme: 10
  • telefon özellikleri.jpg
    telefon özellikleri.jpg
    53,2 KB · Görüntüleme: 10
  • verify.jpg
    verify.jpg
    33,6 KB · Görüntüleme: 9

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
  1. İlk olarak gözüme çarpan şeyleri söylemek isterim, sizdeki sürüm 12.0.9 yüklemeye çalıştığınız sürüm ise V12.5.6.0.RJOEUXM, sürüm düşürmeye çalışıyorsunuz, bunu yapamazsınız, ota üzerinden sürüm düşürme yapılamıyor, bunun için boot kilidi açıp mi flash ile yapmalısınız. Aldığınız hata bundan kaynaklı olabilir.
  2. Yükleyeceğiniz romun sizin romunuzla aynı bölgeye sahip olması gerekiyor, yani QJOEUXM. Sondaki harfler farklıysa ota üzerinden yükleyemezsiniz (Örnek; RJOMIXM) MIX yada EU harfleri romun hangi bölgeye ait olduğunu gösterir, Avrupa, Global vs gibi. Yükseltme yapmak istediğiniz romun gördüğüm kadarıyla 12.5.10 güncellemesi gelmiş ama ota olarak yayınlanmamış, fastboot olarak yayınlanmış.

Oyla:

haknly

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan Atila
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
6
  1. İlk olarak gözüme çarpan şeyleri söylemek isterim, sizdeki sürüm 12.0.9 yüklemeye çalıştığınız sürüm ise V12.5.6.0.RJOEUXM, sürüm düşürmeye çalışıyorsunuz, bunu yapamazsınız, ota üzerinden sürüm düşürme yapılamıyor, bunun için boot kilidi açıp mi flash ile yapmalısınız. Aldığınız hata bundan kaynaklı olabilir.
  2. Yükleyeceğiniz romun sizin romunuzla aynı bölgeye sahip olması gerekiyor, yani QJOEUXM. Sondaki harfler farklıysa ota üzerinden yükleyemezsiniz (Örnek; RJOMIXM) MIX yada EU harfleri romun hangi bölgeye ait olduğunu gösterir, Avrupa, Global vs gibi. Yükseltme yapmak istediğiniz romun gördüğüm kadarıyla 12.5.10 güncellemesi gelmiş ama ota olarak yayınlanmamış, fastboot olarak yayınlanmış.
Bahsettiğiniz terimlere hiç aşina değilim o yüzden yanlış bir soru sorarsam kusura bakmayın.

1. ota üzerinden yapılabilir dediğiniz güncellemelerde yayımlanan en son sürüm V12.0.10.0.QJOEUXM ve 2021-05-11 tarihinde yayımlanmış. Fastboot ile yapılabilir dediğiniz V12.5.4.0.RJOMIXM 2022-03-31 tarihinde yayımlanmış, yani daha güncel gözüküyor. Ben bu eu sürümden mix sürüme geçebilir miyim? Nasıl geçerim?

2. Asıl sorun zaten indirdiğim pakedi yükleyememem değil. Telefonun updater uygulamasına update gelmiş mi diye kontrol edememem. Her denediğimde başlıkta da olduğu gibi '' couldn't connect to the network'' hatası almam. Buna çözüm bulmak asıl önceliğimdi. dediğiniz uygulamaların hiçbirine hakim değilim ama kendim rom yüklemeyi falan becerebilir miyim sizce? Mümkünse varsa rehberleri atabiliri misiniz? Ben de araştıracağım boot kilidi açmayı falan atmanıza gerek yok kendim bulabilirim ama güvendiğiniz bir link varsa görmek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• as.jpg
    as.jpg
    269,9 KB · Görüntüleme: 4
  • sa.jpg
    sa.jpg
    273,8 KB · Görüntüleme: 4
Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Bahsettiğiniz terimlere hiç aşina değilim o yüzden yanlış bir soru sorarsam kusura bakmayın.

1. ota üzerinden yapılabilir dediğiniz güncellemelerde yayımlanan en son sürüm V12.0.10.0.QJOEUXM ve 2021-05-11 tarihinde yayımlanmış. Fastboot ile yapılabilir dediğiniz V12.5.4.0.RJOMIXM 2022-03-31 tarihinde yayımlanmış, yani daha güncel gözüküyor. Ben bu eu sürümden mix sürüme geçebilir miyim? Nasıl geçerim?

2. Asıl sorun zaten indirdiğim pakedi yükleyememem değil. Telefonun updater uygulamasına update gelmiş mi diye kontrol edememem. Her denediğimde başlıkta da olduğu gibi '' couldn't connect to the network'' hatası almam. Buna çözüm bulmak asıl önceliğimdi. dediğiniz uygulamaların hiçbirine hakim değilim ama kendim rom yüklemeyi falan becerebilir miyim sizce? Mümkünse varsa rehberleri atabiliri misiniz? Ben de araştıracağım boot kilidi açmayı falan atmanıza gerek yok kendim bulabilirim ama güvendiğiniz bir link varsa görmek isterim. Şimdiden teşekkürler.
Estağfurullah ne kusuru, ancak yukarıda yazdıklarımı lütfen dikkatli okuyun, orada detaylı olarak açıkladım zaten, Ota üzerinden, eğer cihazdaki romda Eu yazıyorsa aynı romun güncellemesini yükleyebilirsiniz, rom değişemezsiniz. Sadece Fastboot üzerinden istediğiniz roma geçiş yapabilirsiniz. Hataya da bu kadar takılmanıza gerek yok, bir çok kişide bu hatayı veriyordur. Zaten ota üzerinden güncelleme diye bir seçeneğiniz var, wifi ile telefondan indirip cihaza yüklemekle, pc ye indirip cihaza atıp yüklemek aynı şey. Benim baktığım kaynaklarda ota güncellemesi yok, fastboot güncellemesi var. Eğer siz bulduysanız indirip yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Aşağıdaki linkte sık sorulan sorular var, oradan kaynaklara erişim sağlayabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt