Rehber Redmi Note 9 (merlin) Miui 13 Kurulumu

turkay1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
11T
Konular
29
İmei repairli merlin cihazlarda Miui 13 kurulumu bildiğiniz gibi yapılmıyordu. Cihaz ya brick oluyordu yada hiç açılmıyordu tahminimce bu sorunu modem dosyası yapıyordu. İki adet fastboot rom dosyası indirdim biri Endonezya 12.5.5 romdu diğeri Miui 13 Çin romuydu. Öncelikle Endonezya romunun içinden images adlı dosyadan "md1img" modem imajını kopyalayıp çin romundaki dosyaya aktarıp içindeki "md1img" imajı değiştirdim sonra normal rom flashlar gibi miflash ile yükledim. Şuan cihaz açıldı şebekede var. Eğer ki miui 13 kurmak isteyen arkadaslar varsa bu şekilde kurup deneyebilirler. Tek çin romu için değil bütün sürümler için yapabilirsiniz. İyi forumlar :)

Son düzenleme:

efemcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Red mi Note 7
Konular
0
İmei repairli merlin cihazlarda Miui 13 kurulumu bildiğiniz gibi yapılmıyordu. Cihaz ya brick oluyordu yada hiç açılmıyordu tahminimce bu sorunu modem dosyası yapıyordu. İki adet fastboot rom dosyası indirdim biri Endonezya 12.5.5 romdu diğeri Miui 13 Çin romuydu. Öncelikle Endonezya romunun içinden images adlı dosyadan "md1img" modem imajını kopyalayıp çin romundaki dosyaya aktarıp içindeki "md1img" imajı değiştirdim sonra normal rom flashlar gibi miflash ile yükledim. Şuan cihaz açıldı şebekede var. Eğer ki miui 13 kurmak isteyen arkadaslar varsa bu şekilde kurup deneyebilirler. Ama cihaza bir şey olursa sorumluluk kabul etmem. İyi forumlar :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çİn romunda dili ingilizce yapmama rağmen ara sıra çince yazılar çıkıyordu bunun üzerinde bende twrp kurup global miui 13 rom kurdum şimdilik onu kullanıyorum. Aynı işlemleri recovery rom içinde yaptım md1img değiştirdim.
çin rom u yükledim mi flash ile türkçe dil yok inglizce var nasıl yapacağız ? genel olarak hindistan rom u kullanıyorum

turkay1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
11T
Konular
29
çin rom u yükledim mi flash ile türkçe dil yok inglizce var nasıl yapacağız ? genel olarak hindistan rom u kullanıyorum
Türkçe dil için Magisk modülü var diye biliyorum ama ne kadar sağlıklı o konuda bilgim yok

ayazoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersin
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
6
Bu konu ile alakalı değil belki ama bilgisi olan çıkar diye umuyorum. Redmi Note 9 (Merlin) için aşağıdaki linkte olan V13.0.1.0.SJOMIXM versiyonlu recovery dosyasını Endonezya 12.5.5 romunun üzerine kurabilir miyiz?

isobia666

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
5
Cihazım
J500f
Konular
0
Aynı şekilde Global MIUI 12.5.4 deki dosyayı MIUI 13 içerisine atıp flashladım sorunsuz yüklendi

Üst Alt