Yardım Redmi Note 9 Merlin Fastboot modda cihazımı tanımıyor

MrConstantine

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Redmi Note 8/9
Konular
3
Merlin cihazımın bootloader'ını açmak için XiaomiToolv2 ve MiUnlock son sürüm uygulamasında da cihazım fastboota girdiğinde uygulamalar ve bilgisayarım cihazımı kesinlikle tanımıyor. Öncede Note 8 kullandığım için Qualcomm ve ADB driver ları halihazırda yüklü bilgisayarımda. İnternet bulduğum Mediatek için olduğu söylenen driver'ı da kurdum bilgisayarı yeniden başlattım ancak hiçbir ilerleme olmadı. Gerek WiFi sorunu olsun gerek Ram Management'ın acizliği olsun yıldırdı beni bu cihaz. Custom Rom kurup kafamı dinlemek istiyorum. Gayet güzel romlar mevcut Merlin cihaza. Fastboot konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

cigor08

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
egemen
Cihazım
a50
Konular
1
Driver kuramadığınız için problem yaşıyorsunuz. Gerekli usb driverı indirip kurun ayrıyeten cihazı fasbootta başlatıp pc'nize takın ve bilgisyarıma sağ tıklayıp Aygıt Yönetici üzerinden cihazını görüp görmediğine bakın, muhtemelen sorunlu bir aygıt olarak görecektir. Bunun için bilgisayarınızı shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlatın Sorun giderme menüsü açılacaktır, Sorun gidere girip başlatma seçeneklerini değiştir tarzı bir menü bulmanız gerekir, bulup uyguladığınızda bilgisayar yeniden başlar ve size bazı değiştirilebilir ayarlar sunar, burda 7. sırada imzsasız drivar kurulumuna izin verdiren bir değişiklik gösterecektir 7ye basın ve bilgisayarınız o yetkinlikte açılsın. Ardından bilgisayarınıza fastboot modunda bağlı iken aygıt yöneticisinden android sürücüsünü manuel olarak dosyadan kurun, bunun için indirdiğiniz klasördeki 64x klasörünü bulun ve içinde unsigned ile başlayan sürücü yolunu seçip sürücüyü kurun. Muhtemelen sorununuz çözülmüştür.

Üst Alt