Yardım Redmi Note 9 ENG ROM atarken hata

MİAŞIĞI

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 9
Konular
2
Eng romda cihaz açılmaz hocam.
Note 8 pro dışında eng romda açılan cihaz yok.
Bypass yaparak (sp flash tool gibisinden)
Şöyle diyeyim bypass ile maumeta aynı anda açın bypass için bağlayınca hem bypass olarak açılır hem maumeta repair yazmaya izin almış olur.
Bu işlemlerden önce cihazı fastbootta açıp CMD ile
Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata
Komutlari ile üzerinde olan slotları (efs) silip sonra bypass üzerinden repair yapılır eng roma gerek yok bu işlemde
ENG rom da açılıyor hocam. Önceki cihazlarımda da denemiştin açılmıştı eng romda. Ama bu sefer yapamadım. Diğer yöntem de karışık geldi denemek istemedim zaten gerekli değil repair şuanda.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
ENG rom da açılıyor hocam. Önceki cihazlarımda da denemiştin açılmıştı eng romda. Ama bu sefer yapamadım. Diğer yöntem de karışık geldi denemek istemedim zaten gerekli değil repair şuanda.
Bypass ile yapılan IMEI repair en kolay olan hocam 12.5.1 kadar sorunsuz root eng rom vs istemeden yapılıyor

Snowhound1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz deniz
Cihazım
REDMİ Mİ 11LİTE
Meslek
YAZILIM
Konular
2
Bypass ile yapılan IMEI repair en kolay olan hocam 12.5.1 kadar sorunsuz root eng rom vs istemeden yapılıyor
eng rom istemeden oluyormu benim bildiğim box ile oluyor yazıyor gösterir fakat yazma bunuda bildirin

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
eng rom istemeden oluyormu benim bildiğim box ile oluyor yazıyor gösterir fakat yazma bunuda bildirin
Hocam box ile alakası yok.
Şöyle izah edeyim normal Romlarda maumeta modunda açsanız imei vs okuyor ama Yeni IMEI yazmaya izin vermiyor.
Eng rom kurulu olursa maumeta IMEI yazmaya izin veriyor.
Bypass ile bağlayınca eng rom gerektirmeden maumeta yazma izni veriyor. Ayrıca DFT, umt vs tool prolarda bu şekilde çalışıyor yani kredili tool prolar bypass yapınca IMEI repair izni verdiğini bildiği için eng rom kurmadan bypass modunda açıp direk IMEI repair yapıyor.
Kısacası paralı toollar bypass mantığı üzerinden repair yaparlarken bunu bilmeyen kişiler ise eng rom kurup repair yapıp stock roma dönüş yapıyor uzunu kısası budur
Açıklayıcı olmuştur umarım

Snowhound1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz deniz
Cihazım
REDMİ Mİ 11LİTE
Meslek
YAZILIM
Konular
2
Hocam box ile alakası yok.
Şöyle izah edeyim normal Romlarda maumeta modunda açsanız imei vs okuyor ama Yeni IMEI yazmaya izin vermiyor.
Eng rom kurulu olursa maumeta IMEI yazmaya izin veriyor.
Bypass ile bağlayınca eng rom gerektirmeden maumeta yazma izni veriyor. Ayrıca DFT, umt vs tool prolarda bu şekilde çalışıyor yani kredili tool prolar bypass yapınca IMEI repair izni verdiğini bildiği için eng rom kurmadan bypass modunda açıp direk IMEI repair yapıyor.
Kısacası paralı toollar bypass mantığı üzerinden repair yaparlarken bunu bilmeyen kişiler ise eng rom kurup repair yapıp stock roma dönüş yapıyor uzunu kısası budur
Açıklayıcı olmuştur umarım
Evet çok güzel anlatmışsın bunun için teşekkür sizide yordum ama kusura bakmayın

tevatur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi 5
Konular
2
Eng romda cihaz açılmaz hocam.
Note 8 pro dışında eng romda açılan cihaz yok.
Bypass yaparak (sp flash tool gibisinden)
Şöyle diyeyim bypass ile maumeta aynı anda açın bypass için bağlayınca hem bypass olarak açılır hem maumeta repair yazmaya izin almış olur.
Bu işlemlerden önce cihazı fastbootta açıp CMD ile
Fastboot erase nvram
Fastboot erase nvdata
Komutlari ile üzerinde olan slotları (efs) silip sonra bypass üzerinden repair yapılır eng roma gerek yok bu işlemde
Hocam selamlar. Bende , BL Kapalı ve imei gitmiş bir cihaz var ve bunun imei repair yapmak istiyorum dediğiniz yöntem ile yapabilirmiyim

Üst Alt