Soru Redmi Note 9 En Stabil Stock Rom Hangisidir?

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Merhabalar Redmi Note 9 cihazımda (3GB/64GB) halihazırda Pixel Experience AOSB Rom kurulu lakin bazı sıkıntılar ile karşı karşıya gelmekteyim ve kamera uygulaması olarak ta GCam zaten 5fps kadar yaklaşık, ANXCamera ise hangi fix yöntemini denersem deneyeyim normal çekim dışında bir çekim yapmıyor, gibi birçok sorun ile karşı karşıya geldim. Halihazırda hiçbir Custom Miui tabanlı işletim sistemi de olmadığı için stock roma döneceğim ancak hangisine dönsem kararsızım.
Öncelikle en stabil romlar olması ve Çin romu gibi gereksiz hizmetler içermemesinin yanı sıra miui arama uygulaması gibi uygulamaları da kullanabildiğim için stock olarak Endonezya ya da Hindistan romu tercih edeceğim Bunlar arasında

1. Seçenek
Miui 11 kurabilirim. Zamanında stabil sayılırdı ancak eski olduğu için geçme konusunda tereddütler yaşıyorum. Pek geçme taraftarı değilim ancak önerir iseniz geçeceğim.

Miui 12.5 kurabilirim. Global kullandığım sıralarda kasmalar ve donmalar ile karşılaşıyordum, belki Endonezya romunu kurunca düzelebilir diye ümit ediyorum.

Miui 13 kurabilirim. Miui 13 alacak cihazlar listesinde Redmi Note 9 Merlin cihazı da bulunmakta. Ancak stabil olur mu, beklemeye değer mi yoksa daha da mı ağır olur acaba?

Siz ne önerirsiniz?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Eylül ayında bu konu hakkında bilgi ve tavsiye verildi...

Üst Alt