Soru Redmi Note 8 proximity ve accelerometer sensor sorunu

ahmetgonulx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Arkadaşlar, merhaba öncelikle. Bu cumartesi Trendyol'dan (cepekspress satıcısından) Xiaomi Redmi Note 8 (128GB) olan modelini aldım. Ürün daha kargoya verilmedi. Aklıma bir sorun takıldı ve burdan da sormak istedim. Çoğu forumda gördüğüm kadarıyla, bu telefonun proximity, accelerometer sensörü (ve sanırım bir de dokunmatiğin alt tarafındaki bölüm) problemli oluyormuş, bazı arkadaşların. Bu arızanın bana denk gelme ihtimali nedir? Bu arıza 128'lik modellerde de var mı, ya da bununla karşılaşılan telefonlar hangi hafıza modeline sahip olanlar oluyor genelde? Eğer ciddi bir problemse, siparişi iptal edip Mi A3 almayı düşünüyorum. Telefonu alacak olanların aklına şüphe açmak için değil ama sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım olduğu için bu başlığı açtım. Herkese iyi forumlar arkadaşlar, şimdiden teşekkür ederim :)

RedFoX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Karşılaşacağın sorunları yazayım

* Görüşme esnasında ekranın açılıp kapanması, yanlışlıkla yanağının ekrana deyip mikrofonun falan kapanması.
* Oyunda ve klavyede ekran kenarlarında dokunmatik sorunu
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Karşılaşacağın sorunları yazayım

* Görüşme esnasında ekranın açılıp kapanması, yanlışlıkla yanağının ekrana deyip mikrofonun falan kapanması.
* Oyunda ve klavyede ekran kenarlarında dokunmatik sorunu
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

İki sorunda yazılımsal.

* Aospcustom rom kuruyorum yakınlık sensörü çok güzel çalışıyor. Görüşme esnasında açılıp kapanma sıfır.
* Dokunmatik sorunu yine custom romda kayboluyor. Yani bunlar çözülür..

Arkadaşlar, merhaba öncelikle. Bu cumartesi Trendyol'dan (cepekspress satıcısından) Xiaomi Redmi Note 8 (128GB) olan modelini aldım. Ürün daha kargoya verilmedi. Aklıma bir sorun takıldı ve burdan da sormak istedim. Çoğu forumda gördüğüm kadarıyla, bu telefonun proximity, accelerometer sensörü (ve sanırım bir de dokunmatiğin alt tarafındaki bölüm) problemli oluyormuş, bazı arkadaşların. Bu arızanın bana denk gelme ihtimali nedir? Bu arıza 128'lik modellerde de var mı, ya da bununla karşılaşılan telefonlar hangi hafıza modeline sahip olanlar oluyor genelde? Eğer ciddi bir problemse, siparişi iptal edip Mi A3 almayı düşünüyorum. Telefonu alacak olanların aklına şüphe açmak için değil ama sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım olduğu için bu başlığı açtım. Herkese iyi forumlar arkadaşlar, şimdiden teşekkür ederim :)

Eğer A3 almak isterseniz alabilirsiniz. Çünkü sonuçta A3 xiaomi serisi note ise redmi. A3 daha sorunsuz ve sağlam olacaktır. ( Bende mi a2 ve note 8 var, mi a2 apaçık daha kaliteli bir cihaz )

Oyla:

ahmetgonulx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Öyleyse, telefonun gelmesini bekleyim. İptal ederdim aslında ama yanında kılıf ve ekran koruyucu da aldım. Sim kart takmadan denerim olmadı, çok sorun yaşatıyorsa iade ederim. Günlük yaşamda, o kadar zorluk yaşatacağını ben de sanmıyorum yoksa.

Oyla:

RedFoX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Levent
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
İki sorunda yazılımsal.

* Aospcustom rom kuruyorum yakınlık sensörü çok güzel çalışıyor. Görüşme esnasında açılıp kapanma sıfır.

Eğer A3 almak isterseniz alabilirsiniz. Çünkü sonuçta A3 xiaomi serisi note ise redmi. A3 daha sorunsuz ve sağlam olacaktır. ( Bende mi a2 ve note 8 var, mi a2 apaçık daha kaliteli bir cihaz )

Ekran testinde kenar dokunmatiği oldukça iyi çalışıyor. Dediğiniz gibi yazılımsal. Umarım Android 10 da bu 2 önemli sorun çözülür. Günlük normal kullanımda çok can sıkmıyor. Görüşme esnasında kilit tuşluyla kapatıyorum.

Oyla:

TNTB

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Mi8 Lite
Konular
11
İki sorunda yazılımsal.

Yakınlık sensörü kalibrasyonu yapıldığında kalibrasyon hatası veriyor mu?

Oyla:

ahmetgonulx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Arkadaşlar, içim rahatladı sayenizde. Sorun çıksa da,o kadar sorun yaşatmaz diye umuyorum. Gelince yine de bir deneyip, edit yaparım. Telefon da bir kargoya verilirse tabi hayırlısıyla :D

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım