Yardım Redmi note 8 pro root

Mami1233

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi Note 8pro
Konular
2
Bootloader kilidini açtığınızda cihaz sıfırlanır. Eğer zaten kilit açık ise Custom recovery yükleyip ROOT atmanız gerekiyor. Bu son iki işlemde zaten sıfırlama olayı yok. Tek sorun, işlemleri kusursuz yapmaz ve cihazı brick ederseniz mecbur unbrick işlemleri için sıfırlama gerekiyor.
bl kilidi açık zaten cihazı bidaha açamam diye tedirginim ondan yazdım zaten

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
bl kilidi açık zaten cihazı bidaha açamam diye tedirginim ondan yazdım zaten
Fastboot ile atabilirsiniz? Illa twrpyle atmanıza gerek yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu videoyu izleyerek rahat bir şekilde atabilirsiniz. Hem hızlı, hemde en güvenilir method budur

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
7
peki root nasıl atabilirim pc var ama şimdi twrp kurunca herşey giderm onu bilmiyorum root atılınca normal olarak bir cihaz sıfırlanıyor ama yurt dışı olduğu için geçen seferki gibi bootta kalma olasılığı varmıdır?
TWRP kurunca hiçbir şey gitmez BL kilidi açıksa. Rootlarken de hiçbir şey gitmez. Fakat root pek akıl kârı değil artık, yani kullanıcı için gerekli değil. Tüm uygulamalar her seferinde uyarı veriyor dahil. Bende TWRP dosya isimleri şifreli olduğu için boot dosyasına eklemeyle root attım. (fastboot üzerinden)

Ama TWRP kurmak için de rootlamak için de sıfırlama gerekmiyor. qcn yedeği al dememdeki amaç zaten ileride bir gün bootta kalırsa sıkıntı çıkarmasın diye.

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
7
Rootlamak icin Miu Unlock Bootloader kilidini acmak gerekiyor bootloader kilidi acdikdan sonra cihaz sifirlaniyor
telefon zaten imeiler gittiği için yeniden atılmış. bl açık yani. sıfırlanmaz o yüzden.

Jexxel272

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
HelioG90T
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Bootloader kilidini açtığınızda cihaz sıfırlanır. Eğer zaten kilit açık ise Custom recovery yükleyip ROOT atmanız gerekiyor. Bu son iki işlemde zaten sıfırlama olayı yok. Tek sorun, işlemleri kusursuz yapmaz ve cihazı brick ederseniz mecbur unbrick işlemleri için sıfırlama gerekiyor.
Benim Cihazda Note 8 pro bende cihazi rootlamak istiyorum ama hata yapmaktan korkuyorum rootlama nasil yapilir biliyorum cok video izledim ogrenmek yapmak icin ama brick olur diye korkuyorum brick olmamasi icin ne yapmam gerekiyor ? Lutfen Cevaplarsaniz mutlu olurum

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Kurye
Konular
14
telefon zaten imeiler gittiği için yeniden atılmış. bl açık yani. sıfırlanmaz o yüzden.
Bootloader kilidi kapatılmış olabilir. Geliştirici seçeneklerinden kontrol edilmesi lazım.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Benim Cihazda Note 8 pro bende cihazi rootlamak istiyorum ama hata yapmaktan korkuyorum rootlama nasil yapilir biliyorum cok video izledim ogrenmek yapmak icin ama brick olur diye korkuyorum brick olmamasi icin ne yapmam gerekiyor ? Lutfen Cevaplarsaniz mutlu olurum
Yukarda bi video gönderdim onu izle zor bişi değil zaten dikkatlice yap bişi olmaz

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Kurye
Konular
14
Brick olma ihtimali her işlemde var maalesef. Dosya ve işlemler doğru yapıldığı halde bile kablodan, sürücüden kaynaklı hatalar meydana gelebiliyor. Bu riski göze alarak işleminizi yapın lütfen. İşlemler basit. BL kilidi açık ise en stabil TWRP veya OrangeFox sürümünü adb-fastboot aracılığıyla cihaza flaşlayın. Brick ihtimali için yedek alabilirsiniz. Sonrasında stabil Magisk zipini Custom Recovery yardımı ile flaşlayıp cihazı yeniden başlatın.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
TWRP kurunca hiçbir şey gitmez BL kilidi açıksa. Rootlarken de hiçbir şey gitmez. Fakat root pek akıl kârı değil artık, yani kullanıcı için gerekli değil. Tüm uygulamalar her seferinde uyarı veriyor dahil. Bende TWRP dosya isimleri şifreli olduğu için boot dosyasına eklemeyle root attım. (fastboot üzerinden)

Ama TWRP kurmak için de rootlamak için de sıfırlama gerekmiyor. qcn yedeği al dememdeki amaç zaten ileride bir gün bootta kalırsa sıkıntı çıkarmasın diye.
Hocam önceden ben rootun r sinden anlamazdim fakat bikere işim düştü ve atmaya karar verdim sonrasında bağımlı oldum her telefon aldığımda ilk işim root atmak. Tabi kişiden kişiye değişir. root algılamasını atlamak çok basit bişey zaten zygisk ile veya magisk delta ile halledebiliyorsunuz.

Üst Alt