Yardım Redmi note 8 pro performans düşüşü

Keremkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
XİAOMİ Mİ 10T
Konular
29
Hocam, rn8pro güçsüz bir cihaz değil. Şuan Global stabil sürümdeyim, aldığım performans gayet yeterli. Siz bir de Rn8 kullanın. Farkı ozaman daha iyi anlıyorsunuz
Normal kullanımda bir sıkıntı yok zaten hocam pubg mobile oynuyorum normalde bile kasıyor yani boş arazide bir takımla karşılaştım mı zaten oyun hepten donuyor neredeyse benim kendi görüşüm mediatek işlemci konusunda bir snapdragon kadar kaliteli değil

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
320
Normal kullanımda bir sıkıntı yok zaten hocam pubg mobile oynuyorum normalde bile kasıyor yani boş arazide bir takımla karşılaştım mı zaten oyun hepten donuyor neredeyse benim kendi görüşüm mediatek işlemci konusunda bir snapdragon kadar kaliteli değil

Bunun kaliteyle pek işi yok hocam. Oyunun uyumluluğu, grafik kartı desteği ve grafik sürücüleri uyumluluğu, cihazda kullanılan android yazılımının işlemci ile uyumluğu gibi bir çok etmeni düşünmemiz lazım. Şu da bir gerçek, piyasa da yer alan oyun, uygulama veya yazılımların snapdragona göre hazırlanması ile MTK yı dışlayıcı politika güdülüyor. Teorik olarak bu cihazın antutu rakamları Mi mix 2 ile aynı seviyelerde. Aynı zamanda İphone 8 plus ile de yakın. Aynı güce sahip olan bu cihazlar arası dengesizliğe mtk sebep oluyor dememiz uygun olmaz. Pc dünyasında yer alan intel ile amd işlemciler arası rekabet gibi düşünebiliriz.

Son düzenleme:
Üst Alt