İnceleme Redmi Note 8 Pro Kamera Testi

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Videolu bol bol 64MP fotoğraflı ve yakınlaştırılmış görüntülerle Note 8 Pro kamera deneyimi :)

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Öncelik paylaşım için teşekkürler. EIS konusunda oldukça başarılı buldum, benim mi 9 da bu kadar başarılı bulmuyorum. Fakat EIS haricinde video konusunda biraz zayıf gibi göründü, bir de galiba 1080p30fps de çekmişsiniz galiba zaten bildiğim kadarıyla daha üstünde EIS çalışmıyor. Pozlama konusunda da bir sıkıntı var gibi video esnasında, ışığa aşırı ve direk tepki veriyor.

Resimler oldukça harika görünüyor, tabi bu ışık koşullarınında etkisi var bu güzelliğe, ayrıca kırmızı ve tonlarında biraz fazla duyarlılık var gibi sanki, mi 9 da da sarı renklere bir duyarlılık var.

Ses konusunda da başarılı buldum oldukça iyi bir şekilde stereo bir kayıt almış, mümkünse çekilen videonun ses bilgilerindeki bit rate vs. değerlere bakma şansınız var mı? Mi 9 da 4k video kaydı bile yapılsa 90 küsür kbps civarı bir oranda kayıt yapıyor haliyle ses çok iyi gelmiyor bana.

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Öncelik paylaşım için teşekkürler. EIS konusunda oldukça başarılı buldum, benim mi 9 da bu kadar başarılı bulmuyorum. Fakat EIS haricinde video konusunda biraz zayıf gibi göründü, bir de galiba 1080p30fps de çekmişsiniz galiba zaten bildiğim kadarıyla daha üstünde EIS çalışmıyor. Pozlama konusunda da bir sıkıntı var gibi video esnasında, ışığa aşırı ve direk tepki veriyor.

Resimler oldukça harika görünüyor, tabi bu ışık koşullarınında etkisi var bu güzelliğe, ayrıca kırmızı ve tonlarında biraz fazla duyarlılık var gibi sanki, mi 9 da da sarı renklere bir duyarlılık var.

Ses konusunda da başarılı buldum oldukça iyi bir şekilde stereo bir kayıt almış, mümkünse çekilen videonun ses bilgilerindeki bit rate vs. değerlere bakma şansınız var mı? Mi 9 da 4k video kaydı bile yapılsa 90 küsür kbps civarı bir oranda kayıt yapıyor haliyle ses çok iyi gelmiyor bana.
Hocam hele şükür ki, sizin gibi videodan fotoğraftan anlayan biri yazdı. :) Dediğiniz her şeye katılıyorum. zaten videonun en sonunda bu dediklerinizi yazdım. 14:16 gibi sizin bahsettiğiniz her şey yazıyor. 1080p30fps çektim bu videoyu çektiğim diğer tüm modellerde de böyle çektim. Kare atlaması yaşayan görüntünün kesik kesik geldiği başka bir model cihazla karşılaşmadım.

SES Kaydı kendine ait değil hocam Vegas üzerinden sesi baya bir işledim. Sesi 1080p30fps de kullandığım en kötü cihaz diyebilirim. Kalitesinde sorun yok ancak aşırı kısık ses veriyor nerdeyse hiç almayacak sesi. Bende insanlar dediklerimi duysunlar diye sesi uzunca bir süre işledim koydum kendi sesinden eser yok :)

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Mekan çok iyiymiş kötü kamerada bile çeksen güzel gelir insanın gözüne.

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Buda benden gelsin
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MTOLGA

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M. TOLGA
Cihazım
MiPad264gb
Konular
22
Mekan çok iyiymiş kötü kamerada bile çeksen güzel gelir insanın gözüne.
İşin hipnoz kısmı o zaten hocam, yoksa cihaz aşırı soluk çekiyor. HDR si başarısız video kalitesi düşük stabilizasyonu iyi ama o fiyatlara alınır mı derseniz evet alınır. kesin ve emin olarak söylebilirim 16th den kameranın her noktasında daha başarısız. sadece büyük megapixelle daha fazla crop yapma olanağı sunar yoksa başka bir esprisi yok. İnceleme de kıyaslamalı fotoğraflar olacak daha bariz anlaşılır. Fotoğraf kalitesini, Odaklama hızı Odaklama yeteneği nesneyi yakalama başarısı olarak Oneplus 6T den daha iyi bunu rahatlıkla söyleyebilirim. 6T odak sorunlu garip bir cihazdı. Redmi Note 8 Pro yu ben sevdim. Video tarafında üzecek bir kısım var onuda göreceksiniz. Malesef

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
İşin hipnoz kısmı o zaten hocam, yoksa cihaz aşırı soluk çekiyor. HDR si başarısız video kalitesi düşük stabilizasyonu iyi ama o fiyatlara alınır mı derseniz evet alınır. kesin ve emin olarak söylebilirim 16th den kameranın her noktasında daha başarısız. sadece büyük megapixelle daha fazla crop yapma olanağı sunar yoksa başka bir esprisi yok. İnceleme de kıyaslamalı fotoğraflar olacak daha bariz anlaşılır. Fotoğraf kalitesini, Odaklama hızı Odaklama yeteneği nesneyi yakalama başarısı olarak Oneplus 6T den daha iyi bunu rahatlıkla söyleyebilirim. 6T odak sorunlu garip bir cihazdı. Redmi Note 8 Pro yu ben sevdim. Video tarafında üzecek bir kısım var onuda göreceksiniz. Malesef

Xiaomi'nin tek beğenmediğim yanı OIS gerçekten çünkü instagram olsun bir yerden video çekerken EIS devreye girmiyor OIS olsa öyle bir problemimiz olma iPhone kullancılarının güzel video atmasının sebeblerinden bir tanesine OIS.

Üst Alt