Yardım Redmi note 8 pro imei repair sonrası sürekli değişen mac adresi sorunu

Diagnomed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global 11.0.6.0
Telefon Modeli
redmi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba telefonuma IMEI repair yaptıktan sonra kendiliğinden Mac adresi sürekli değişiyor bu konuda ne yapabilirim? Telefon redmi note 8 pro 11.0.6 sürümü global. Bl açık . Rootsuz.

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
Merhaba telefonuma IMEI repair yaptıktan sonra kendiliğinden Mac adresi sürekli değişiyor bu konuda ne yapabilirim? Telefon redmi note 8 pro 11.0.6 sürümü global. Bl açık . Rootsuz.
Bu sorun NVRAM in hasar almasından kaynaklanıyor.ımeı repair yaparken nvramdaki mac adresinin kayıtlı olduğu dosya bozulmuş

Oyla:

Diagnomed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
8
Bu sorun NVRAM in hasar almasından kaynaklanıyor.ımeı repair yaparken nvramdaki mac adresinin kayıtlı olduğu dosya bozulmuş
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim, rica etsem nasıl çözebileceğimi yazabilir misiniz?

Oyla:

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
Oyla:

Diagnomed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
8
root atarsan mac adresinizi değiştirebilen uygulamaları fln deneyebilirsiniz
Peki o durumda kalıcı olacak mıdır yeni güncelleme vs olunca ? root atınca banka uygulamalrı vs kullanılamaz demişlerdi buna benzer güvenlik açıkları olur mu aynı ağa bağlı cihazlar tarafından?

Oyla:

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
Peki o durumda kalıcı olacak mıdır yeni güncelleme vs olunca ? root atınca banka uygulamalrı vs kullanılamaz demişlerdi buna benzer güvenlik açıkları olur mu aynı ağa bağlı cihazlar tarafından?
şahsım için konuşuyorum kalıcı olurmu bilmiyorum denedim ama benim cihaz rootlu banka uygulamaları fln kullanıyorum bi sıkıntı çıkmadı pek fazla bilginiz yoksa rootlamayın brick fln edersiniz

Oyla:

Diagnomed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
8
çok teşekkür ederim, bazı romlarda mac adresi otomatik değiştirme gibi seçenekler açık oluyormuş , hangi romlarda bu seçenek var biliyor musunuz? Hiç bir bilgim olmadan evde repair işlemini videolar üzerinden yaptım ama brick olma durumundan da korkmuyor değilim :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şahsım için konuşuyorum kalıcı olurmu bilmiyorum denedim ama benim cihaz rootlu banka uygulamaları fln kullanıyorum bi sıkıntı çıkmadı pek fazla bilginiz yoksa rootlamayın brick fln edersiniz
hocam nvram dosyası bozuk demiştiniz, ben yeni rom indirip kursam bu sorun kalkar mı? imei repair öncesi yedek almıştım o yedek dosyalar içinde nvram diye bir yer var onunla mı ilgili ?

Son düzenleme:
Oyla:

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
çok teşekkür ederim, bazı romlarda mac adresi otomatik değiştirme gibi seçenekler açık oluyormuş , hangi romlarda bu seçenek var biliyor musunuz? Hiç bir bilgim olmadan evde repair işlemini videolar üzerinden yaptım ama brick olma durumundan da korkmuyor değilim :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam nvram dosyası bozuk demiştiniz, ben yeni rom indirip kursam bu sorun kalkar mı? imei repair öncesi yedek almıştım o yedek dosyalar içinde nvram diye bir yer var onunla mı ilgili ?
rica ederim aynen dediğin gibi bazı romların gizlilik kısmından mac ayarlıyabiliyorsun ama hangi rom olduğunu bilmiyorum =)

Oyla:

Diagnomed

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
8
rica ederim aynen dediğin gibi bazı romların gizlilik kısmından mac ayarlıyabiliyorsun ama hangi rom olduğunu bilmiyorum =)
hocam nvram dosyası bozuk demiştiniz, ben yeni rom indirip kursam bu sorun kalkar mı? imei repair öncesi yedek almıştım o yedek dosyalar içinde nvram diye bir yer var onunla mı ilgili yoksa?

Oyla:

salim21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Salim
Cihazım
Poco x3 Pro
Konular
18
hocam nvram dosyası bozuk demiştiniz, ben yeni rom indirip kursam bu sorun kalkar mı? imei repair öncesi yedek almıştım o yedek dosyalar içinde nvram diye bir yer var onunla mı ilgili yoksa?
Yeni rom kurarsan olabilir yani custom rom kurarsın custom romda kendi ayarlarindan ayarlayabilirsin yedeklemeleri twrpden aldiysan flashlasan olabilir

Oyla:
Üst Alt