Rehber Redmi note 8 Pro imei atıldıktan sonra wifi de NVRAM hatasının çözümü (videolu)

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Selamlar, video bana ait değil sadece videodakı işlemleri uygulayarak kendim düzelttim.

Önce bize rastgele bir mac adresi lazım bunun için " " sitesine girip kendimize bir mac adresi oluşturup onu unutmayacak bir yere yazalım.

Daha sonra u indirelim. Cihazi fastboot moduna alıp bu indirdiğimiz romu mi flashtan all flash seçeneğini seçerek flaşlayalım.

Cihazımız açılınca aşağıdaki videodanun 4:43 dakikasında başlayalım ( üstte yazdığım şeyleri yaparsanız 4 dakika 43 saniye ileride başlarsınız. Videodaki ilk 4 dakika aklınızı karıştırabilir çünkü adb shell üzerinden fastboota alıyor cihazi yani buna gerek yok. Siz ses kısma ve power tuşu ile fastboota alın ve 4. dakika 43. saniyeden sonrasını izleyin )

( DİKKAT ) - Videoda mac adresi girildikten sonra "UPDATE MAC" butonuna basıldığını söylemiyor fakat mac adresini yazdıktan sonra bu butona basmanız lazım. Mac adresi örneğin " 06:ba:0d:ca:e9:6a " şeklinde olacak ve yazarken aralara ":" işaretini koymayı unutmayın. Update Mac butonuna bastıktan sonra ana sayfaya gelip cihazi yeniden başlatın. Cihaz açılınca videodaki gibi adb üzerinden komut vererek cihazi fastboota sokun. ( eng romda tuşlar ile fastboota girilmiyor denemeyin ) - Videoda yeniden başlatmadan direk fastboota sokuyor fakat ben yeniden başlatıp tekrar o wifi kısmına gelip mac adresim değiştimi diye baktım.

Ayrıca videoda global stock rom atın diyor fakat ben india attım. " Global,İndia,Endonezya " stock romlarını kullanabilirsiniz.

Neden bunu yaptım?

Evdeki 3 modeme bağlanınca hız düşüklüğü/geç bağlanma/kopma sorunu olduğundan dolayı araştırıp türkçe bir video bularak sorunumu çözdüm.

Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum. Zaten işlemleri düzgün ve dikkatli şekilde yaparsanız cihaz brick olmaz bu nedenle Mİ FLASH PROGRAMINDA ALL FLASH KISMINI SEÇMEYİ UNUTMAYIN.

Kullandığım mi flash 64 bit sürümü; Miflash 64 bit 2016 ( bu miflash ta clean lock seceneği yok ama siz all flashı seçmeyi unutmayın )

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353