Yardım Redmi Note 8 pro Cihazım Sim kart takılınca kafayı yiyor.

sari2604

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sarı
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI global 10.4.1 kararlı. Android sürümü 9
Telefon Modeli
Redmi Note 8 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar ustalar üstatlar hepinize şimdiden hayırlı bayramlar dilerim. şuan çok müşkül durumdayım bayram arefesi ve benim cihaz kafayi yedi.

Lafi uzatmadan konuya geçeyim detaylıca anlatacağım hepinizden şimdiden çok özür dilerim kafanızı şişirecegim. konuya hakim olun ve her detayı ile belki çözüme bir adim daha yaklaşırız.
Şimdi öğle saatleri idi hep yaptığim gibi YouTube den playlistimi açıp uyuyayim dedim fakat YouTube uygulaması olarak YouTube vanced kullanıyorum girdim baktım videoyu oynatmadi YouTube nin son sürümünü kullanin diyor o ara uykuya dalmışım uyandım tekrar deneyeyim dedim vanced maneger uygulaması üzerinden YouTube vanced i güncellemek istedim ama yükleme yaparken miui senkronizasyon u kaptin diyordu Google den yeni sürümü aratıp indireyim dedim birçok siteden birçok şey indirdim ama toplu uygulama olduğu için yüklenmedi hatasi aldim sonra geliştirici seçeneklerini açıp ki ilk kez açtım miui senkronizasyon u kapadim güncelledim fakat yine ayni hatayi alinca başka bir uygulama yükledim YouTube vanced in farkli bir uygulamasi sanırım YouTube revanced diye onun ayarlarını yapıyordum o esnada da muzik actim dinliyordum bir ara şarkı durdu int. şebekesi çekmez gibi oldu normalde de bulundugum yerde arada böyle olurdu kapayip açayım dedim teli. Kapadim açılınca pin kodu girdim sonra tel donar gibi oldu kilit ekranına sürekli atıyordu hafıza kartindandir dedim sim soketini cikardim (hafiz. Karti ile birlikte) cihazi yeniden başlattım düzeldi şimdi sim karti takıyorum cihaz donuyor kasiyor kendi kendine kilit ekranina atıyor ve ilk simi taktigimda da cihazımı bul uygulamasi beklenmedik bir şekilde durduruldu tarzi birşey çıkıyor sürekli kilit ekranina atiyor kendi kendine ve sonra cihaz kapanip kendini koruma ekranina alıyor. (Main menü) ye.

Yalvarırım yardım edin. Cihazin sorunu yazılımsal mi donanımsal mi bilmiyorum ve cihazimi da sıfırlamak istemiyorum çok önemli muhim şeyler var konusmalar yazışmalar belgeler ispat deliller vs. Ve ben çok takintiliyim bir uygulamamin yeri bile değişse morelim bozulur uykum kaçar. 😔😭

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
çok şey istiyorsunuz telefonum sıfırlanmasın kasmasın varsa sorunu giderilsin istekler güzel de yapımı aşırı zor olacaktır hangi marka kullanırsanız kullanın garantiye teknik servise verirseniz yazılım yükleyip deneyeceklerdir programlar vs hata vermiş olabilir sms backup programları var onlarla yedek alıp geri yükleyebilirsiniz whatsapp geri yüklenir programların da bir çogunu yedekleyip geri yükleyebilirsiniz ekranında bir ss ini alıp hangi programları kullandıgınızı belirleyip işlem sonrası geri yükleyeceksiniz

Oyla:

Mhmmtyyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi note 10 p
Meslek
Yazılım mühendisi
Konular
2
Merhaba sadece hafıza kartını çıkarıp dener misin ?

Bazen hafıza kartından yapabiliyor. Telefon bozulmuş olan hafıza kartını okumak için uğraşırken donma ve kasmalar yapıyor. Aynı şey bilgisayarda bozuk flash bellek taktiginda da oluyor.
Eğer düzelmezse
İkinci olarak imkanın varsa başka bir sim kart ile denemeni tavsiye ederim.(simde bir sorun olmaz ama denemekten zarar gelmez.

Birde son zamanlarda yukledigin uygulamaları kadirmaya bak tabi telefon kafayı yerken zor olacaktır.
Aynı işlem Snapchat uygulaması yükleyen birinin başına gelmisti. Snapten dolayı tableti devamlı ekranı kapatıp açıyordu formatladim en basitinden düzeldi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Garanti yöntem format ama cihazını sıfırlamak la uğraşmak istemiyorsan üstteki yöntemleri tek tek dene

Garanti yöntem format ama cihazını sıfırlamak la uğraşmak istemiyorsan üstteki yöntemleri tek tek dene

Oyla:

sari2604

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sarı
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
1
Merhaba sadece hafıza kartını çıkarıp dener misin ?

Bazen hafıza kartından yapabiliyor. Telefon bozulmuş olan hafıza kartını okumak için uğraşırken donma ve kasmalar yapıyor. Aynı şey bilgisayarda bozuk flash bellek taktiginda da oluyor.
Eğer düzelmezse
İkinci olarak imkanın varsa başka bir sim kart ile denemeni tavsiye ederim.(simde bir sorun olmaz ama denemekten zarar gelmez.

Birde son zamanlarda yukledigin uygulamaları kadirmaya bak tabi telefon kafayı yerken zor olacaktır.
Aynı işlem Snapchat uygulaması yükleyen birinin başına gelmisti. Snapten dolayı tableti devamlı ekranı kapatıp açıyordu formatladim en basitinden düzeldi.

Hafiza karti ile ilgili bir sorun değil sim karti cikardigimda çatır çatır çalışıyor ayrica sim takili olmadan hafiza karti takili olarak da çalışıyor ama ne zaman ki sim kart takıyorum kafayi yiyor yüklediğim son 2 - 3 uygulamayi da kaldirdim problem yine ayni.
Farkli sim de taktim sorun ayni kendi sim imi başka tele taktim o telde sim de sorun yok.

Oyla:

Mhmmtyyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi note 10 p
Meslek
Yazılım mühendisi
Konular
2
Valla o zaman bilemedim hocam çözümü bulursan paylaş gene.

Oyla:
Üst Alt