Haber Redmi Note 8 Pro - Brick Sorunu Hakkında(Çözüm), Geliştirici ve Kullanıcı Atağı..

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex hocam telefona trwp yüklemeye çalışırken brick oldu herhangi bir tepkime yok bilgisayara bağladığımda şarj ışığı yanıyor reset atmaya çalıştığımda ışık gidip geliyor onun haricinde hiç bir tepkime yok Suriye’de askeri personelim varmıdır bu işin uzaktan halledilebilir bir yanı ? SMS onayı alamadığım için özel mesaj atamıyorum saygılar.
Malesef uzaktan desteğim yok hocam

murat112277

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi 4s
Konular
0
emegine yüregine saglık

ib199754

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkay
Cihazım
Mi5s
Konular
0
zenex hocam mesajıma dönermisiniz bizde payımızı aldık bu brick olayından

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
zenex hocam mesajıma dönermisiniz bizde payımızı aldık bu brick olayından
Hocam atılan her mesaja dönüş yapıyorum. Her an müsait olamıyorum malesef. Sizinkine de dönüş yaptım

ft.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bafra
Cihazım
red mi not 8
Konular
0
Win 7 için Anlatım

1.python-2.7.18.amd64 kurun 32 bit için python-2.7.18 kurun
2. CMD açalım ve aşağıda ki kodu girelim.

python -m pip install pyusb pyserial json5

C:\Windows\system32>python -m pip install pyusb pyserial json5
Requirement already satisfied: pyusb in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (1.1.1)
Requirement already satisfied: pyserial in c:\users\win7\appdata\local\programs\
python\python38\lib\site-packages (3.5)
Requirement already satisfied: json5 in c:\users\win7\appdata\local\programs\pyt
hon\python38\lib\site-packages (0.9.5)
WARNING: You are using pip version 20.2.3; however, version 21.0.1 is available.

bu şekilde pencere geliyorsa pyhton çalısıyordur hata verirse diğer sürümleri kaldırıp tekrar yükleyin

3.libusb-win32-devel-filter-1.2.6.0.exe kurun çalıştırıp cihazı ses açma tuşuna basarak bağlayın aygıt yöneticisinden mtk portu seçip sürücü yyazılımını güncelle deyip driver klasörünü seçin, driver yazılımını güncelledikten sonra programdan tekrar portu seçip yükle deyin yükledikten sonra mtk com tekrar gözükmeyecek.

4.Daha sonra Bypas klasörünü açıp brom.bat uzantısını açın cihazı tekrar ses açma tuşuna basarak bağlayın cihazı gördükten sonra sizden sp flash tool ile yazılım yüklemenizi isteyecek sp flash tool dan com port ayarını uat seçin com noktasını kendisi görecektir zaten.

5.sp flash tool dan yazılım yüklemek istediğiniz cihaza ait fastboot flash dosyasını buradan indirip (.tgz) olarak indirin rardan çıkarın.
scarter loading file dan indirdiğiniz yazılıma ait klasörün içinde olan scartter dosyasını seçin ve download yapın
6. flashı başlatır da hata verirse Cust Exaid seçeneklerinden tikleri kaldırıp yükleyin. flash hiç başlamaz uzun bir hata verirse driver işlemlerini yeniden yapın
7.indirdiğiniz yazılım klasörünün isminde boşluk olmasın
örnek:
D:\Redmi_9\redmi_9_fastboot_ancelot_global_images_V11.0.8.0.QJCMIXM

josepht

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yusuf torun
Cihazım
galaxy s3
Konular
0
Anlayamadım? Benimle bir sorununuz mu var? Belli ki kendinize yazılımcısınız, global çapta bir yazılımcı olsa idiniz yapılan işe saygı duymayı, böyle saygısız ve seviyesiz cümleler kurmamayı bilirdiniz.

Benim yediğim ekmek kimseyi ilgilendirmez. Benim yaptığım işin kalitesi bir başkasını ilgilendirebilir, o da işini yaptığım kişidir. Yaptığım işin kalitesinden ötürü bana iş yaptırılır veya yaptırılmaz. Burada 3. bir şahısı ilgilendiren herhangi bir şey olamaz. Kişisel bir sorununuz varsa seviyeli bir şekilde özel mesaj yazarak konuşabilirsiniz.
mesaja bakabilirmisiniz

Üst Alt