Rehber Redmi Note 8 Pro Bootloader kilidi kapatma

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
15
Arkadaşlar az önce bootloader tekrar kilitledim.

Telefonu Hepsiburada dan Xiaomi Türkiye garantili aldım.

Telefonum Xiaomi Redmi Note 9 Pro Joyuese Model.

Zaman içinde Google arama ve mesajlaşma programları yerine orijinal Xiaomi programlarını kullanmak ve arama esnasında kayıt özelliğini kullanabilmek için bootloader kilidini açarak Endonezya rom yükledim. Üzerinde gelen global rom idi.

Sonrasında Google Play'de ayarlarda baktığımda cihaz sertifikasız görünüyordu. Netflix HD oynatma sorunları yaşadım.

Bunun üzerine adb konutları ile cihazın bootloader ini tekrar kilitledim. Şimdi cihaz sertifikalı ve Netflix problemi ortadan kalktı.

Fakat kilitleme esnasında telefondaki tüm bilgiler silinip fabrika ayarlarına dönüyor bilginize.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Arkadaşlar az önce bootloader tekrar kilitledim.

Telefonu Hepsiburada dan Xiaomi Türkiye garantili aldım.

Telefonum Xiaomi Redmi Note 9 Pro Joyuese Model.

Zaman içinde Google arama ve mesajlaşma programları yerine orijinal Xiaomi programlarını kullanmak ve arama esnasında kayıt özelliğini kullanabilmek için bootloader kilidini açarak Endonezya rom yükledim. Üzerinde gelen global rom idi.

Sonrasında Google Play'de ayarlarda baktığımda cihaz sertifikasız görünüyordu. Netflix HD oynatma sorunları yaşadım.

Bunun üzerine adb konutları ile cihazın bootloader ini tekrar kilitledim. Şimdi cihaz sertifikalı ve Netflix problemi ortadan kalktı.

Fakat kilitleme esnasında telefondaki tüm bilgiler silinip fabrika ayarlarına dönüyor bilginize.

Bunu söylemiştim ben zaten,neyse güzel Snapdragon cihazlarda da işe yarıyormuş

kerimcelik1717

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
15
Bunu söylemiştim ben zaten,neyse güzel Snapdragon cihazlarda da işe yarıyormuş
Arkadaşlar inanın korka korka yaptım çünkü net konuşan yada tecrübe etmiş kimse yoktu Note 9 Pro için. Artık tecrübe ile sabittir fakat ben kilit açıp resmi rom yükleme haricinde IMEI repair yada root twrp gibi hiç bir işlem yapmadım bilgilerinize.

krmcanx24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Note 10 5G
Konular
0
Redmi Note 12 cihazımda custom ROM'dan sıkılıp stok ROM'a döndüm. Bootloader açık olduğu için Play Integrity hatası veriyordu. Magisk modülleri de şu anlık çalışmıyor, Google fixlemiş. Her neyse, çözmek için bootloader kapatayım dedim. Fakat internetten stok ROM'u indirmek ve Mi Flash üzerinden bootloaderi kilitle seçeneğiyle flashlamak istemedim. Zira verilerimi kaybetmek istemiyordum, ayrıca internet kotam sınırda idi. Fastboot moda girip fastboot oem lock komuduyla bir çırpıda halledeyim dedim. Bu konu çıktı karşıma. Konu sahibi uyarmış zaten, evvela fastboot -w ile verileri sıfırlayıp kilitleyin diye. Fakat dediğim gibi, verilerimi kaybetmek istemiyordum. Ondan ötürü uyarıya aldırmadım ve kilitledim. Ne oldu dersiniz? : )

"The system has been destroyed" hatası aldım. Yağmurdan kaçarken doluya yakalandık anlayacağınız. Veriler gitti, üstüne bootloader kilidi de kilitlendi. Her neyse, şanslıydım. Xiaomi hesabı girili olduğu için Mi Unlock Tool ile tekrardan bootloader kilidini açabildim. Xiaomi hesabı girili olmasa EDL ile halledilebilirdi ancak. Onun için de telefoncuya para saymak gerek. Forumda bir arkadaş aynı sorunu yaşamış ve parasından olmuş:

Ardından stok ROM'u Mi Flash üzerinden bootloaderi kilitle seçeneğiyle flashladım. Play Integrity ve L1 sertifikası sorunsuz şu an. Uzun lafın kısası, fastboot moda girip komutla bootloader kilidini kilitleyecekseniz evvela fastboot -w komutunu girin. Veriler gidecek her türlü, onun için yedekleme yapmayı unutmayın. Evet, fastboot -w komudunu girmeden de başarılı olunabiliyor. Konuda da belirtilmiş. Lakin düşük bir ihtimal. Çoğu kişi "The system has been destroyed" hatası alıyor. Kumar oynamaya gerek yok anlayacağınız.

Ayrıca diğer bir hatırlatma, fastboot moda girip komutla bootloader kilidini kilitleyecekseniz TWRP, IMEI repair yahut root yüklü olmamalı cihazda. Yoksa yine hata alırsınız. Zira bootloader kilidi kilitliyken cihaz açıldığında Kernel ve Recovery'in imzasını kontrol eder, varsayılan hâlde olmalıdır. Başarısız olursa (misal OrangeFox gibi özel bir TWRP kurulduysa, root atıldıysa, IMEI repair yapıldıysa vs.) bootloop yaşarsınız.

Misal, yukarıdaki kerimcelik1717 adlı arkadaş ne IMEI repair, ne TWRP kurma, ne de root atma gibi bir işlem yapmamış. Yalnızca Xiaomi uygulamalarını kullanabilmek için Endonezya ROM'una geçmiş. Ardından bu şekilde kitleyince sorun olmamış hâliyle.

Üst Alt